Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Leon

LeonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Granie b2b cieszy się coraz większą popularnością. Jednymi z ekspertów w tej dziedzinie są artyści Leon oraz Glasse. Cieszą się oni świetnymi recenzjami i sporą popularnością, która przyczyniła się do tego, że uzyskali zaproszenie na festiwal Audioriver. Co warto wiedzieć o tym duecie i dlaczego jest on tak mocno renomowany?

Leon b2b Glasse - podstawowe informacje na temat duetu

Leon jest aktywny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Początkowo był związany z kameralnymi warszawskimi klubami, takimi jak Piekarnia czy Klatka, jednak z biegiem lat jego popularność wzrastała coraz bardziej. Glasse za gramofonami debiutował natomiast w 1996 roku. Jego pierwsze kroki były związane z klubem Planeta. Ważnym momentem w jego karierze była współpraca z wytwórnią Groove Republic. Obaj artyści prezentują dość podobny styl muzyczny i stawiają przede wszystkim na tech house. Glasse bardzo dobrze czuje się również w takich kierunkach, jak tribal bądź zwykły house. 

Z jakimi artystami miał okazję grać Leon b2b Glasse?

Większym doświadczeniem w graniu z zagranicznymi twórcami może pochwalić się Glassy. Choć początkowo występował on wyłącznie w Polsce, to z biegiem lat miał okazję zwiedzić niemal cały świat. Artysta ten występował chociażby w Pradze, Londynie czy Sztokholmie. Podczas swojej wieloletniej kariery Glassy grał u boku wielu wybitnych DJ-ów. Szczególnie owocne były jego współprace z Lee Coombsą, FC Kahuną oraz Audio Bullys. Dużą liczbą ciekawych kolaboracji może poszczycić się także Leon. Choć nie ma on aż tak olbrzymich zasięgów jak Glassy, to i tak poznał wielu czołowych artystów o podobnych zainteresowaniach. Wśród nich warto wymienić chociażby Nicka Warrena czy Jamesa Holdena. 

W jakich klubach najczęściej grają artyści?

Leon b2b Glassy to duet, który będzie mógł zachwycać miłośników intensywnych brzmień podczas Audioriver Festival. Nie będzie to jednak ich pierwsza impreza. DJ-e mieli już bowiem okazję grać na wielu olbrzymich scenach, toteż jakakolwiek trema nie powinna ich dotyczyć. Szczególnie bogatą karierę ma Glasse, który grał już zarówno w poznańskim Eskulapie, jak i gdańskim Metrze czy katowickim Mega Clubie. DJ ten grał w praktycznie każdym dużym mieście w Polsce, a jego renoma sprawiła, że zyskał on zasięg ogólnoświatowy. Zarówno Leon, jak i Glasse swoją miłość do muzyki zaczynali od progressive house'u. Z biegiem lat ich gust nieznacznie się zmienił, aczkolwiek po dziś dzień są zwolennikami skocznej i energicznej muzyki. 

Kategorie:DJe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich miastach wychowywali się artyści?
Zarówno Leon, jak i Glasse szczególnie emocjonalnie są związani z Warszawą.
Jakie są zainteresowania duetu DJ-ów?
Leon jest gigantycznym fanem gadżetów muzycznych, a szczególną rolę w jego zbiorach odgrywają płyty winylowe. Pasją jego współpracownika są natomiast podróże.
Co łączy Glasse'a z Bartkiem Winczewskim?
Glasse wraz z Bartkiem Winczewskim współtworzą specjalną agencję, której celem jest sprowadzanie do Polski najciekawszych nazwisk światowej sceny house.

Fani lubią też

Zobacz też