Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Beata i Bajm

Beata i Bajm

Beata i BajmOpisWydarzeniaBeata i Bajm - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Bajm to jeden z najbardziej legendarnych polskich zespołów pop-rockowych. Grupę założono w 1978 roku na terenie Lublina, a pierwszoplanową rolę odgrywa w niej Beata Kozidrak. Beata i Bajm to połączenie życiowych refleksji, ważnych dla słuchacza tematów czy też wzniosłych i pełnych emocji brzmień. Nic dziwnego, że ten zespół nie schodzi z polskiej sceny muzycznej już od kilkudziesięciu lat i cały czas zyskuje nowych fanów. Poza Beatą Kozidrak w składzie grupy znajdują się Adam Drath, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior, Piotr Bielecki i Maria Dobrzańska. Byłymi członkami zespołu są m.in. Dariusz Lipiński, Marek Winiarski, Piotr Nalepa, Piotr Zander, Kostek Joriadis, Marek Raduli, Grzegorz Górkiewicz czy też Tomasz Spodyniuk. 

Bajm - krótka historia

Początki zespołu  Bajm były bardzo obiecujące, ponieważ grupa zdobywała bardzo wysokie miejsca na rozmaitych konkursach i festiwalach. Już wtedy można było się spodziewać, że zespół osiągnie nie tylko krajowy, ale też międzynarodowy sukces muzyczny. Bajm to grupa tworząca muzykę z gatunku pop oraz pop-rock. Robi to już od 1978 roku i cały czas zadziwia słuchaczy różnymi nowościami, udoskonaleniami oraz nietuzinkowymi aranżacjami. Artyści wchodzący w skład Bajm ściśle współpracują przede wszystkim z wydawnictwem muzycznym EMI Music Poland. Jeśli chodzi o zorganizowane do tej pory koncerty, grupę można było podziwiać m.in. w takich miastach, jak: Sopot, Rzeszów, Zabrze, Ostrów Wielkopolski, Wrocław, Żnin, Poznań, Kraków, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Lublin, Białystok, Ostróda, Płock, Opole czy też Gorzów Wielkopolski. Chyba nikogo nie dziwi fakt, że na koncie zespołu znajdują się liczne trofea i nagrody, w tym m.in. Superjedynka za najlepszy album pop oraz Bursztynowy Słowik na festiwalu TOPtrendy za całokształt twórczości artystycznej.

Bajm - dotychczasowy dorobek muzyczny

Pierwszy album studyjny zespołu Bajm wydano już w 1983 roku i nadano mu nazwę "Bajm". Później były oczywiście kolejne krążki, które zagwarantowały zespołowi wielki sukces. Wśród nich znajdują się:

  • "Martwa woda",
  • "Chroń mnie",
  • "Nagie skały",
  • "Biała armia",
  • "Płomień z nieba",
  • "Etna",
  • "Szklanka wody",
  • "Myśli i słowa",
  • "Blondynka".

Dochodzi do tego kilka albumów kompilacyjnych: "The Very Best Of", "The Very Best of, vol. II", "Ballady", "Ballady 2" oraz "Best Of 1978-2018". Grupa wydała też jeden album koncertowy o nazwie "Bajm Live - Akustycznie" w 2015 roku. Nie należy zapominać również o solowych albumach Beaty Kozidrak, a konkretniej o czterech wyjątkowych krążkach: "Beata", "Teraz płynę", "B3" oraz "4B". Jeśli chodzi o najpopularniejsze utwory pop-rockowego zespołu Beata i Bajm trzeba wspomnieć głównie o takich numerach, jak: "Józek, nie daruję Ci tej nocy", "Nie ma wody na pustyni", "Małpa i ja", "Płynie w nas gorąca krew", "Dwa serca, dwa smutki", "Jezioro szczęścia", "Miłość i ja", "Biała armia", "Płomień z nieba", "Ta sama chwila", "Zielono mi", "Dziesięć przykazań", "Lola, Lola", "Szklanka wody", "Modlitwa o złoty deszcz", "Myśli i słowa", "Ameryka", "Krótka historia", "Blondynka", "Co mi Panie dasz" czy też "My".

Bajm powiązani artyści i współpraca

Grupa Bajm na przestrzeni wielu lat współpracowała z rozmaitymi artystami i zespołami. W tej grupie znaleźli się m.in. Andrzej Pietras, Miuosh, Universe, Kamil Bednarek czy też Deemz.

Wydarzenia

Beata i Bajm - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Beata i Bajm?

Miejscowości, w których Beata i Bajm wystąpi w najbliższym czasie: Szczecin, Kraków, Olsztyn, Jasionka.

Gdzie i kiedy założono grupę muzyczną Bajm?
Grupa została założona w 1978 roku w Lublinie
Jakie albumy muzyczne posiada na swoim koncie grupa Bajm?
Zespół posiada na swoim koncie następujące albumy muzyczne: "Bajm", "Martwa woda", "Chroń mnie", "Nagie skały", "Biała armia", "Płomień z nieba", "Etna", "Szklanka wody", "Myśli i słowa" oraz "Blondynka". Dochodzą do tego cztery solowe albumy Beaty Kozidrak - "Beata", "Teraz płynę", "B3" oraz "4B".
Jakie są najpopularniejsze utwory muzyczne zespołu Bajm?
Najpopularniejsze utwory zespołu to z całą pewnością "Józek, nie daruję Ci tej nocy", "Nie ma wody na pustyni", "Małpa i ja", "Płynie w nas gorąca krew", "Dwa serca, dwa smutki", "Jezioro szczęścia", "Miłość i ja", "Biała armia", "Płomień z nieba", "Ta sama chwila", "Zielono mi", "Dziesięć przykazań", "Lola, Lola", "Szklanka wody", "Modlitwa o złoty deszcz", "Myśli i słowa", "Ameryka", "Krótka historia", "Blondynka", "Co mi Panie dasz" czy też "My".

Fani lubią też

Zobacz też