Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Polska Wersja

Polska Wersja

Polska WersjaOpisWydarzeniaPolska Wersja - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Polska Wersja to jedna z bardziej popularnych polskich grup hip-hopowych, która specjalizuje się w tworzeniu muzyki z gatunku hip-hop oraz hardcore rap. Zespół został założony w 2012 roku, na terenie Warszawy, a odpowiadali za to dwaj zdolni raperzy - Hinol oraz Jano.

Już na początku swojej działalności o zespole zrobiło się naprawdę głośno, jednak w pewnym momencie artyści postawili na zespołową przerwę (pod kątem wydawanych albumów muzycznych). Powrócili jednak w wielkim stylu po kilku latach nieobecności.

Polska Wersja: początki zespołu

Pierwszym albumem muzycznym grupy Polska Wersja był krążek o nazwie "Powrót do przeszłości", który ukazał się w 2013 roku (wydawca Pro Rec). Już w tym momencie było pewne, że grupa na polskiej hip-hop scenie zrobi ogromną furorę. Te przypuszczenia znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, a Hinol i Jano stali się dość popularnymi artystami. Oczywiście na początku nie było się im łatwo przebić przez konkurencję, ale postawili na maksimum zaangażowania, ciężką pracę oraz spełnianie własnych marzeń. Dzięki temu odnieśli branżowy sukces.

Polska Wersja: dotychczasowy dorobek muzyczny

Jak już zostało wspomniane, pierwszym krążkiem w dorobku muzycznym zespołu Polska Wersja był ten o nazwie "Powrót do przeszłości". W 2016 roku pojawił się natomiast kolejny album - "Notabene", który spotkał się z ogromną aprobatą ze strony polskich słuchaczy. Jak się później okazało zyskał status platynowej płyty, więc już samo to świadczy o tym, jak wielkim uznaniem ze strony słuchaczy (zwłaszcza tych młodszych) cieszyła się hip-hopowa grupa Polska Wersja.

Potem przyszła pora na kilka lat zespołowej przerwy, ale artyści powrócili z krążkiem o nazwie "Na waszych oczach" (nakładem D.A. Records). Jak można było się spodziewać, również i ten album spodobał się fanom grupy i miłośnikom muzyki hip-hop, a wszyscy zgodnie podkreślali, iż nie mogli się doczekać zespołowego powrotu ulubionych artystów.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze single zespołu Polska Wersja warto wymienić w tym miejscu następujące numery:

 • "Lepiej to zostaw",
 • "Oddalam się",
 • "To już nie to jest",
 • "3J (Jestem jaki jestem),
 • "Wiem to",
 • "Dłużej tak nie może być",
 • "Kombinatoryka",
 • "Licz na siebie",
 • "Nie wiem, czy to świat zwariował",
 • "Słowo",
 • "Warto mówić kocham",
 • "Za szybko dorosłem",
 • "Hossa",
 • "Co mnie nie zabije",
 • "Którędy wyjść na ludzi?",
 • "Na waszych oczach",
 • "Bunt maszyn".

Najnowszy album zespołu Polska Wersja opowiada głównie o bieżących wydarzeniach i współczesnych realiach. Każdy odnajdzie w nim coś dla siebie, ponieważ przedstawia niepokój jednostki w trudnych i niestabilnych czasach. 

Polska Wersja: powiązani artyści i współpraca

Grupa hip-hopowa Polska Wersja spędziła na polskiej scenie muzycznej kilka dobrych lat i w tym czasie Hinol oraz Jano współpracowali z wieloma cenionymi artystami. W tej grupie znaleźli się m.in.: KęKę, Małach, Rufuz, Rest, Słoń, Kafar, Nizioł czy też Z.B.U.K.U.

Wydarzenia

Polska Wersja - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Polska Wersja?

Miejscowości, w których Polska Wersja wystąpi w najbliższym czasie: Bałtów, Kamienna Góra, Kołobrzeg.

Kto wchodzi w skład grupy muzycznej Polska Wersja?
W składzie hip-hopowej grupy muzycznej Polska Wersja znajdują się Hinol oraz Jano.
Jakie albumu muzyczne ma na swoim koncie grupa Polska Wersja i jakie są jej najpopularniejsze single?
Zespół Polska Wersja ma na swoim koncie takie albumy muzyczne, jak: "Powrót do przeszłości", "Notabene" oraz "Na waszych oczach". Ten ostatni pojawił się po kilku latach zespołowej nieobecności. Jeśli chodzi o najpopularniejsze single, warto wymienić w tym miejscu m.in.: "Lepiej to zostaw", "Oddalam się", "Dłużej tak nie może być", "Warto mówić kocham", "Wiem to" czy też "Kombinatoryka".
Z jakimi wytwórniami muzycznymi kojarzona jest grupa Polska Wersja?
Grupa Polska Wersja jest kojarzona przede wszystkim z wytwórniami Pro Rec oraz D.A. Records.
Z kim współpracuje/współpracowała grupa Polska Wersja?
Hip-hopowy zespół muzyczny Polska Wersja współpracuje/współpracował m.in. z takimi artystami, jak: KęKę, Małach, Rufuz, Rest, Słoń, Kafar, Nizioł czy też Z.B.U.K.U.

Fani lubią też

Zobacz też