Moonstone

Moonstone

Od roku 2008 zespół Moonstone działa w obecnym składzie, natomiast jego początki sięgają lat 90. XX wieku. W tamtym okresie Michał oraz Ziemowit zaczęli współpracę i realizację wspólnego projektu. Przez kilka lat zespół nie posiadał nazwy oraz nie dawał publicznych występów. W tym czasie w zespole gościli krócej lub dłużej różni muzycy, jak na przykład Robert Miłkowski. Po pewnym czasie do zespołu dołączył Oskar, a od 2007 jego członkiem stał się też Robert. Od tego momentu zespół przetrwał w obecnym składzie do dnia dzisiejszego. Cały skład Moonstone prezentuje się następująco: Ziemowit Słomczyński - wokal, gitary, Oskar Kowalski - instrumenty klawiszowe, Robert Jadczyk - gitara basowa oraz perkusista Michał Motłoch.

Jaką muzykę gra zespół Moonstone?

Inspiracją dla Moonstone są różnorodne odmiany rocka oraz rhythm’n’bluesa lat 70. Jednakże członkowie formacji fascynują się również nowymi brzmieniami oraz czerpią z tego, co wydarzyło się w muzyce po "złotej erze" rocka. To, co charakteryzuje utwory Moonstone to przede wszystkim świeżość i przestrzenność brzmienia oraz niezwykle udane gitarowe i klawiszowe partie. 

 

Najwięcej jednak znajdziemy w ich muzyce odniesienia do lat siedemdziesiątych, a także brzmień będących swoistym hołdem dla muzyki tamtych czasów. Odnajdziemy w utworach Moonstone piękne, surowe riffy i mocniejsze tempo, które nadają im blues-rockowy styl. 

 

Równie często możemy uświadczyć ostrego brzmienia połączonego z mocnym wokalem, nawiązujące do hard rocka. Dodatkowo często w utworach omawianej grupy, pojawiają się smaczki w postaci wstawek folkowych, progresywnej rytmiki, elementów jazzu, a nawet psychodelii. 

Dorobek zespołu Moonstone

Dorobek Moonstone nie jest zbyt okazały, jednakże zespołowi dotychczas udało się nagrać EP-kę oraz album.

W 2009 roku Moonstone nagrał 4 utwory na EP "Feel The Night". Są to: 

 

 • "Memory (R.R)"
 • "Bad Love"
 • "Perfect Woman"
 • "Feel the Night"

Na przełomie 2013/2014 ukazał się album "Mysterious Game", który zawiera 10 utworów:

 • "Sleeples Night"
 • "Cry of the Owls part VI"
 • "Mysterious Game"
 • "Leaving it all"
 • "I Don't Care"
 • "Cry of The Owls part I & II"
 • "Rebirth"
 • "The Painter"
 • "Forever"
 • "Marcelina"

W ostatnim czasie Moonstone z nową energią wrócił do nagrywania i wydaje single. W 2020 roku powstały: "Aria Jontka", "Death", "About To Die", w 2021 roku ukazały się natomiast: "Crazy", "Cry of The Owls Pt.VII".

Tematyka utworów

Zespół Moonstone porusza w swoich utworach wiele trudnych kwestii, jednak dobrze znanych każdemu z nas, teksty odzwierciedlają dobrze znane ludzkie przeżycia i rozważania Z tekstu "Sleepness Night", można jednoznacznie wywnioskować, iż autor nie może poradzić sobie z własnymi demonami, a wrota do przykrych wspomnień z przeszłości nie zostały raz na zawsze zamknięte. Czuje się całkowicie bezradny, wobec tego, co ma nastąpić, ale jednocześnie jest pełen nadziei na lepsze jutro. Identyczny nastrój możemy odnaleźć w piosence "Cry of The Owls". Niewiele treści niesie za sobą głęboki przekaz, a motyw płaczących sów staje się punktem wyjścia do rozważań na temat końca życia. Rezygnacja z dotychczasowego życia, chęć, a wręcz konieczność zmiany, chęć znalezienia sensu życia widoczne są w "Leave it All" czy "I Don't Care". 

 

Warto też wspomnieć w tym miejscu, że klimat tych jakże emocjonalnych tekstów, wspaniałe oddaje głos wokalisty. Jest on niemal hipnotyzujący i w połączeniu z tekstem oraz muzyką, tworzy cudowny nastrój, przyprawiający niekiedy o dreszcze. Taki na wpół patetyczny, na wpół dekadencki. Innym razem jego przekaz jest energetyczny, podnoszący poziom endorfin, nastrajający pozytywną energią. To wszystko sprawia, że mamy ochotę pójść na koncert, posłuchać i poczuć te emocje na żywo. W 2022 roku Deszcz będzie można usłyszeć  na Summer Dying Lound Festival w Aleksandrowie Łódzkim, który odbędzie się w dniach 8-10 września.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Moonstone: Tiamat, Mord A Stigmata, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Moonstone - Często zadawane pytania

 • Credo zespołu brzmi: "The art of enjoying music".
 • Moonstone powstał w 2008 roku, jednak zaczął działać już w latach dziewięćdziesiątych.
 • Jest to czteroosobowa grupa muzyczna.
 • Tytuł pierwszego albumu to "Mysterious Game"
 • Jest to Aneta Romańczyk.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Moonstone
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/