Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Moonstone

Moonstone

MoonstoneOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Od roku 2008 zespół Moonstone działa w obecnym składzie, natomiast jego początki sięgają lat 90. XX wieku. W tamtym okresie Michał oraz Ziemowit zaczęli współpracę i realizację wspólnego projektu. Przez kilka lat zespół nie posiadał nazwy oraz nie dawał publicznych występów. W tym czasie w zespole gościli krócej lub dłużej różni muzycy, jak na przykład Robert Miłkowski. Po pewnym czasie do zespołu dołączył Oskar, a od 2007 jego członkiem stał się też Robert. Od tego momentu zespół przetrwał w obecnym składzie do dnia dzisiejszego. Cały skład Moonstone prezentuje się następująco: Ziemowit Słomczyński - wokal, gitary, Oskar Kowalski - instrumenty klawiszowe, Robert Jadczyk - gitara basowa oraz perkusista Michał Motłoch.

Jaką muzykę gra zespół Moonstone?

Inspiracją dla Moonstone są różnorodne odmiany rocka oraz rhythm’n’bluesa lat 70. Jednakże członkowie formacji fascynują się również nowymi brzmieniami oraz czerpią z tego, co wydarzyło się w muzyce po "złotej erze" rocka. To, co charakteryzuje utwory Moonstone to przede wszystkim świeżość i przestrzenność brzmienia oraz niezwykle udane gitarowe i klawiszowe partie. 

 

Najwięcej jednak znajdziemy w ich muzyce odniesienia do lat siedemdziesiątych, a także brzmień będących swoistym hołdem dla muzyki tamtych czasów. Odnajdziemy w utworach Moonstone piękne, surowe riffy i mocniejsze tempo, które nadają im blues-rockowy styl. 

 

Równie często możemy uświadczyć ostrego brzmienia połączonego z mocnym wokalem, nawiązujące do hard rocka. Dodatkowo często w utworach omawianej grupy, pojawiają się smaczki w postaci wstawek folkowych, progresywnej rytmiki, elementów jazzu, a nawet psychodelii. 

Dorobek zespołu Moonstone

Dorobek Moonstone nie jest zbyt okazały, jednakże zespołowi dotychczas udało się nagrać EP-kę oraz album.

W 2009 roku Moonstone nagrał 4 utwory na EP "Feel The Night". Są to: 

 

 • "Memory (R.R)"
 • "Bad Love"
 • "Perfect Woman"
 • "Feel the Night"

Na przełomie 2013/2014 ukazał się album "Mysterious Game", który zawiera 10 utworów:

 • "Sleeples Night"
 • "Cry of the Owls part VI"
 • "Mysterious Game"
 • "Leaving it all"
 • "I Don't Care"
 • "Cry of The Owls part I & II"
 • "Rebirth"
 • "The Painter"
 • "Forever"
 • "Marcelina"

W ostatnim czasie Moonstone z nową energią wrócił do nagrywania i wydaje single. W 2020 roku powstały: "Aria Jontka", "Death", "About To Die", w 2021 roku ukazały się natomiast: "Crazy", "Cry of The Owls Pt.VII".

Tematyka utworów

Zespół Moonstone porusza w swoich utworach wiele trudnych kwestii, jednak dobrze znanych każdemu z nas, teksty odzwierciedlają dobrze znane ludzkie przeżycia i rozważania Z tekstu "Sleepness Night", można jednoznacznie wywnioskować, iż autor nie może poradzić sobie z własnymi demonami, a wrota do przykrych wspomnień z przeszłości nie zostały raz na zawsze zamknięte. Czuje się całkowicie bezradny, wobec tego, co ma nastąpić, ale jednocześnie jest pełen nadziei na lepsze jutro. Identyczny nastrój możemy odnaleźć w piosence "Cry of The Owls". Niewiele treści niesie za sobą głęboki przekaz, a motyw płaczących sów staje się punktem wyjścia do rozważań na temat końca życia. Rezygnacja z dotychczasowego życia, chęć, a wręcz konieczność zmiany, chęć znalezienia sensu życia widoczne są w "Leave it All" czy "I Don't Care". 

 

Warto też wspomnieć w tym miejscu, że klimat tych jakże emocjonalnych tekstów, wspaniałe oddaje głos wokalisty. Jest on niemal hipnotyzujący i w połączeniu z tekstem oraz muzyką, tworzy cudowny nastrój, przyprawiający niekiedy o dreszcze. Taki na wpół patetyczny, na wpół dekadencki. Innym razem jego przekaz jest energetyczny, podnoszący poziom endorfin, nastrajający pozytywną energią.

 

Poznaj innych artystów, z którymi występuje Moonstone: Tiamat, Mord A Stigmata, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak brzmi credo, które idealnie obrazuje filozofię działania zespołu?
Credo zespołu brzmi: "The art of enjoying music".
W którym roku powstał zespół Moonstone?
Moonstone powstał w 2008 roku, jednak zaczął działać już w latach dziewięćdziesiątych.
Ilu muzyków liczy zespół?
Jest to czteroosobowa grupa muzyczna.
Jaki tytuł nosi pierwszy album zespołu?
Tytuł pierwszego albumu to "Mysterious Game"
Jak nazywa się wokalistka, która często współpracowała z muzykami?
Jest to Aneta Romańczyk.

Fani lubią też

Zobacz też