Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Jad

JadOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Początki i datę powstania tego metalowego zespołu datuje się na marzec 2017 roku. Pomimo tego, przygoda z muzyką każdego z jego członków zaczęła się znacznie wcześniej. Muzycy będący członkami zespołu Jad zaczynali w takich zespołach, jak Calm the Fire, The Stubs, czy Government Flu. Ich kawałki przedstawiono w formie demo. Było to 5 utworów trwających łącznie niespełna 6 minut. Utwory takie, jak m.in. "Wściekły", "Niewolnicy Naiwności", "Piach", "Samiec Beta" oraz "Durny Zwierz" spotkały się z dużym entuzjazmem fanów artystów.

Zespół Jad - najważniejsze dokonania 

Zespół ten ceni przede wszystkim grono oddanych słuchaczy. Dzięki nim wzięli udział w trasie zarówno po Polsce, jak i Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Zespół Jad tak duże grono fanów zawdzięcza przede wszystkim wydanemu pierwszemu demo. Do najpopularniejszych utworów na platformie streamingowej Spotify, których liczba wyświetleń obecnie przewyższa 20 000, zaliczają się: "Pętla", "Strach" oraz "Sól Ziemi".

Zespół Jad - inspiracje w twórczości

Słuchacze zespołu dostrzegają pewne podobieństwa z polskimi zespołami, takimi jak Armia czy Siekiera. Członkowie Jadu przyznają, że czerpią inspiracje z punku lat 80. Każdy z muzyków słucha częściej lub rzadziej punku, co w pewnym stopniu z pewnością również inspiruje twórców podczas tworzenia nowych utworów. Ważną inspirację do powstawania kawałków stanowi sytuacja polityczna, czy społeczeństwo. Twórcy wspominają również o odniesieniach do ulubionych książek oraz muzyków, czy osobistych przemyśleń związanych z życiowymi problemami. Z pewnością istotną kwestią dla muzyków jest pełna wolność twórcza, a zatem brak jakichkolwiek ograniczeń.

Zespół Jad - najpopularniejsze występy

Z pewnością jednym z najpopularniejszych wystąpień wśród polskiej publiki było zagranie na festiwalu w Jarocinie w 2021 roku. W internecie można znaleźć również nagrania z występu na Outside Fest, RockyCany, czy Aalborg. Z pewnością występy wykonane podczas trasy po europie, a następnie Ameryce zapisały się w pamięci słuchaczy z tamtego regionu. Niezwykle ważne były również występy podczas trasy koncertowej jesieniom 2021 roku. Koncerty te odbyły się w takich miastach, jak m.in. Katowice, Kraków, Łódź, czy Wrocław. W 2022 roku Deszcz będzie można usłyszeć  na Summer Dying Lound Festival w Aleksandrowie Łódzkim, który odbędzie się w dniach 8-10 września.

Zespół Jad - albumy

Za pierwszy mini album uznaje się wcześniej wspomniane demo, w 2018 powstało również promo liczące 4 utwory takie, jak "Czas", "Pozorne szczęście", "Biedny/Wierny" i cover Armii pod tytułem "Hej szara wiara". Debiutancki album, który przyniósł liczne sukcesy w kraju i za granicą nosił nazwę "Strach", tak również nazywa się najpopularniejsza, a zarazem pierwsza piosenka na tym albumie. Na dużej popularności zyskał również utwór "Droga". Następnie wydano ponownie krótszy 5-kawałkowy album o nazwie Jad. Zabieg polegający na wydawaniu krótkich utworów jest celowy. Muzycy przyznają, że krótkie utwory pozwalają nabrać w krótkim czasie energii, a zarazem pozwalają na utrzymanie uwagi słuchaczy. Z uwagi na specyfikę granej muzyki 40-minutowy album mógłby się nie sprawdzić.

Zespół Jad - powiązani artyści

Jad miał okazje koncertować podczas pracy wraz z innymi zespołami zajmującymi się taki samym gatunkiem muzyki. Europejska trasa, która miała miejsce w wakacje 2021, odbyła się przy współudziale Government Flu, w którym grał wcześniej jeden z członków Jadu. Dodatkowo w 2020 roku miała mieć miejsce trasa po wschodniej części wybrzeża USA, jednak ze względu na sytuację pandemiczną, trasa, która miała się odbyć wraz z zespołem Full of Hell, nie doszła w ostateczności do skutku. Artyści mieli również okazję wielokrotnie występować u boku m.in. Misguided.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jad: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Deszcz,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się muzycy Zespołu Jad?
Marcin Kucharski, Łukasz Lipski, Krzysztof Paciorek oraz Radek Sternicki.
W którym roku został wydany ostatni album zespołu?
2020.
Gdzie powstał zespół Jad?
W Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też