Deszcz

Deszcz

Deszcz to polski zespół metalowy, o którym trudno dowiedzieć się czegoś więcej z Internetu. Członkowie bandu stronią od mediów, a swoją twórczość relacjonują tylko na Facebooku, gdzie zgromadzili ok. 5 tysięcy obserwujących oraz Instagramie, gdzie śledzi ich ok. tysiąc followersów. Zupełnie niesłusznie, ponieważ ich muzyka i opinie o koncertach jednoznacznie wskazują, że o Deszczu powinno się mówić znacznie więcej.

Historia zespołu Deszcz

Deszcz to zespół metalowy, który powstał w 2013 roku w Poznaniu. Grupa gra mocną, bezkompromisową muzykę, która dzięki gwałtownym rytmom stale znajduje nowych fanów. W skład grupy wchodzą:

 • Jakub - pierwszy wokalista zespołu oraz basista;
 • Wojtek - drugi wokalista zespołu i gitarzysta;
 • Michał - perkusista.

Warto podkreślić, że twórczość Deszczu nie jest metalem w czystej postaci. To międzygatunkowa mieszanina stylów, która zachwyca zarówno mocnym brzmieniem, jak i eksperymentami. Na ich płytach można także usłyszeć wpływy punkowe oraz hardcore. Wręcz kipi z nich agresja, która choć nie trafia do mainstreamu, to wciąż znajduje swoich fanów. Deszcz daje bowiem coś więcej niż szaleńcze tempo i mordercze dźwięki. To także mocne, ale minimalistyczne kompozycje zamknięte w twardym przekazie.

 

Jednym z większych osiągnięć Deszczu jest wykonanie utworu do popularnej gry Cyberpunk 2077, która była jedną z najbardziej pożądanych realizacji gamingowych w 2020 roku. Nosi on tytuł "The Loop" i zebrał pozytywne opinie na fanpage'u grupy na Facebooku. Ponadto, dzięki anglojęzycznej twórczości, grupa występuje również poza granicami kraju, m.in. w Niemczech, Austrii czy Czechach, gdzie jest również bardzo dobrze przyjmowana tak, jak i na rodzimej scenie.

Deszcz - dorobek muzyczny

Deszcz ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich powstał już w 2014 roku i nosi tytuł "Rain Keeps Falling". Kolejny datowany jest na 2017 roku i nazywa się tak samo jak zespół. Najnowszy krążek natomiast pochodzi z 2018 roku i zatytułowano go enigmatycznie "III". Na płycie znalazło się 7 utworów. Są to:

 • "Fall";
 • "Black Eyes";
 • "Manifesto";
 • "Inflorescence";
 • "Standing Alone";
 • "Moment Lost In Time";
 • "All Shall Bleed".

Album przesycony jest mocnymi, mrocznymi brzmieniami, twardymi uderzeniami perkusji i silnym wokalem łączącym głosy Jakuba i Wojtka. Utwory są wykonywane w języku angielskim, co pozwala artystom trafić w do szerszej publiczności. Ostatni krążek Deszczu został świetnie przyjęty przez fanów. Piszą oni na forach internetowych, że krążek "zrywa nogawki", a "wokalista drze japę tak jakby grał na gorącej gitarze", co w świecie muzyki metalowej jest ogromnym komplementem. Album tylko na samym YouTube wygenerował setki tysięcy wyświetleń. Został także nominowany do Niezależnych Nagród Muzycznych Doki 2019 w kategorii "Najlepszy Album 2018".

Występy i koncerty Deszczu

Deszcz daje zarówno koncerty solowe, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Występuje głównie w Polsce, choć ma na swoim koncie także zagraniczne pokazy. Do tej pory zagrał już na takich wydarzeniach jak Soundrive Festival 2020 w Gdańsku, Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim, Nacjonalizm? Nie, dziękuję! Fest vol. VII w Bielsko Białej czy Fluff Fest 2019 w Rokycanach w Czechach.

 

W 2022 roku Deszcz będzie można usłyszeć ponownie na Summer Dying Lound Festival w Aleksandrowie Łódzkim, który odbędzie się w dniach 8-10 września. Jeśli chcesz posłuchać mocnych, bezkompromisowych brzmień w wykonaniu polskiego zespołu metalowego, mamy dla Ciebie dobrą informację. Bilety zarówno na koncert, jak i cały festiwal, są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Deszcz?

Deszcz współpracuje z innymi zespołami metalowymi, m.in. w 2020 roku wyruszył w mini trasę koncertową z Drip Of Lies, w ramach której zagrał w Warszawie, Katowicach, Berlinie, Szczecinie oraz Poznaniu. Występował także obok takich artystów jak Torn Shore, Guantanamo Party Program, NUKK, Demolka czy Mada

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Deszcz: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad,

 

Deszcz - Często zadawane pytania

 • Zespół Deszcz składa się z 3 artystów. Są to: Jakub (wokalista i basista), Wojtek (wokalista i gitarzysta) oraz Michał (perkusista).
 • Najnowsza płyta Deszcz nosi tytuł "III" i powstała w 2018 roku.
 • W 2020 roku Deszcz wyruszył w mini trasę koncertową z Drip Of Lies. Występował także obok takich artystów jak Torn Shore, Guantanamo Party Program, NUKK, Demolka czy Mada.
 • W 2022 roku Deszcz będzie można usłyszeć ponownie na Summer Dying Lound Festival w Aleksandrowie Łódzkim, który odbędzie się od 8 do 10 września. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Deszcz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/