Night Demon

Night Demon

Night Demon to amerykański zespół heavymetalowy. Kapela powstał w 2011 roku w mieście Ventura w Kalifornii. Zespół wydał dwa albumy studyjne dla niezależnych wytwórni płytowych oraz jeden album z koncertami na żywo. Kapela regularnie koncertuje na festiwalach metalowych na całym świecie.

Członkowie zespołu - byli i obecni

Night Demon to trio, w którego skład wchodzą Jarvis Leatherby - wokalista i basista, Dusty Squires grający na perkusji oraz Armand John Anthony grający na gitarze. Leatherby jest w zespole od początku, czyli od 2011 roku. Squires jest w kapeli od 2013, a Anthony od 2016 roku. Wcześniej na perkusji grali Patrick Bailey (w latach 2011-2012) oraz John Crerar (w latach 2012-2013), a na gitarze w latach 2011-2016 grał Brent Woodward.

Początki zespołu Night Demon

Zespół Night Demon założyli basista i wokalista Jarvis Leatherby oraz gitarzysta Brent Woodward w maju 2011 roku. Zespól wydał EP-kę 18 czerwca 2013 roku w siedmiowinylowym formacie w liczbie 500 kopii. Epka została wydana przez Reinig Records. Dwa miesiące później powstała wersja CD wydana przez Shadow Kingdom Records.

 

Płyta została dobrze przyjęta. W sierpniu 2013 roku do zespołu dołączył Dusty Squires jako perkusista. Miesiąc później zespół dał trzy koncerty w Santa Ana, Los Angeles i Las Vegas z dwoma innymi zespołami. W kwietniu 2014 roku kapela pojawiła się na festiwalu w Chicago. 23 kwietnia Night Demon rozpoczęli trasę koncertową po Europie liczącą sobie 31 koncertów. Zaczęli ją w Kolonii w Niemczech. Pojawili się na festiwalach "Keep It True Festival" w Niemczech, "Punding Metal Festival" w Hiszpanii oraz "Muskelrock Festival" w Szwecji. Pod koniec 2014 roku byli gościnnym zespołem na amerykańskiej trasie zespołu Raven.

Pierwszy album zespołu

Pierwszy pełny album zespołu wyszedł w styczniu 2015 roku i został zatytułowany "Curse of the Damned". Album zebrał dobre recenzje i uzyskał 1 miejsce wśród słuchaczy WJCU Metal w Metal radio show. W 2016 roku z zespołem pożegnał się gitarzysta Brent Woodward. Na jego miejsce w zespole pojawił się Armand John Anthony, który pracował z zespołem wcześniej przy powstawaniu EP-ki i pierwszej płyty. Grał on wcześniej w innym zespole z perkusistą Night Demon, więc mógł zagrać na ostatnią chwilę na koncercie zespołu w Old Towne PUB w Pasadenie, w Kalifornii w roku 2013. Nowy skład kontynuował koncertowanie promując płytę oraz pojawiał się na koncertach innych zespołów takich jak kapela Visigoth w Utah. 

Drugi album Night Demon

Zespół wydał kolejny album w kwietniu 2017 roku. Nosił on tytuł "Darkness Remains". Krążek poprzedziły dwa single o tytułach "Welcome to the Night" oraz "Hallowed Ground". Płyta otrzymała pozytywne recenzje. Światowa prasa heavymetalowa była pod wrażeniem. Krążek zajął 1 miejsce na liście magazynu "Deaf Forever" i 3 miejsce w "Hard Rock". W magazynie "Metal Hammer" pojawiły się nawet wzmianki, że nowa płyta zespołu Night Demon spodoba się fanom wczesnej muzyki Iron Maiden, czy Jaguara. Zespól dał około 100 koncertów na całym świecie w 2017 roku promując "Darkness Remains". Zrobili trasę po USA oraz po Europie. Pojawiali się także na różnych festiwalach w tym "Ozzfest" w Kalifornii, "Rock Hard Festival" w Niemczech, "Summer Breeze Open Air" w Niemczech, "Very 'Eavy" w Niderlandach, "Pounding Metal" w Hiszpanii, "Up the Hammers" w Grecji, "Muskelrock" w Szwecji, "Headbangers Open Air" w Niemczech, "Chaos Descends" w Niemczech, "Defenders od the Old" w Nowym Jorku oraz "Days of Darkness" w Maryland i "Frost&Fire" w Kalifornii. Rok 2017 zakończył się dla zespołu w grudniu występem na "Cleveland Metal Holiday Food Drive".

Płyta koncertowa

Show zostało nagrane i wypuszczone jako trzeci album pt.: "Live Darkness" w sierpniu 2018 roku przez Century Media Records w USA i SPV w Europie. Pojawiła się kolejna trasa koncertowa w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz zagranie serii koncertów w Ameryce Północnej. 30 listopada 2018 roku zespól wystąpił w legendarnym klubie nocnym Troubadour w Kalifornii jako suport kapeli Armord Saint. 21 grudnia 2018 roku zagrali show świąteczne "Another Death Angel Xmas" z Death Angel w San Francisco. W listopadzie i grudniu 2019 roku Night Demon zrobili 5-tygodniową trasę po Europie jako support zespołu Sacred Reich. 3 kwietnia 2020 roku wypuścili singiel "Empires Fall". 8 maja tego samego roku światło dzienne ujrzał kolejny singiel "Kill the Pain". Pojawiło się też kilka kolejnych piosenek. Piosenki sprzedały się bardzo szybko. Wielu fanów nie było w stanie ich dostać. 

"Year of the Demon"

W 2022 roku zespół stworzył album specjalny "Year of the Demon" wydany przez Century Media Record. Krążek wyszedł 25 marca 2022 roku. Album ten zawiera wszystkie piosenki z 2020 roku, a także nowe utwory. Na jesień 2022 roku zaplanowano kolejną trasę koncertową. 

Podstawowe informacje

 • Nazwa zespołu: Night Demon
 • Miejsce powstania: Ventura, Kalifornia
 • Rok powstania: 2011
 • Obecni członkowie zespołu: Jarvis Leatherby,  Dusty Squires, Armand John Anthony 
 • Gatunek muzyczny: heavy metal
 • Współpraca: Raven, Sacred Reich, Armord Saint
 • Aktywność zawodowa: 2011 - dziś

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Night Demon: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Night Demon - Często zadawane pytania

 • Zespól Night Demon powstał w 2011 roku
 • Zespół powstał w mieście Ventura, w Kalifornii.
 • Night Demon to zespół heaveymetalowy.
 • "Year of the Demon" wydany w 2022 roku.
 • Patrick Bailey, John Crerar oraz Brent Woodward.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Night Demon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/