Chainsword

Chainsword

Chainsword to zespół muzyczny grający death metal. Powstał w 2016 roku, w skład kapeli wchodzi Alfred Kaczorowski - gitara basowa, Piotr Dobrowolski - gitara, Tomasz Walczak (Herr Feldgrau) - wokal i perkusja, Kamil Wierzbowski - gitara, Michał Lipka (Her Brumbar) - wokal. W 2021 roku zespół wydał debiutancki album "Blightmarch".

Inspiracje muzyczne Chainsword

Przed wydaniem albumu Chainsword wydał tylko dwa single, które były dostępne na koncertach jako "Demo 2018". Grupa długo zajmowała się stabilizowaniem składu muzyków, więc nie mogła pracować nad konkretnym materiałem. Każda zmiana w składzie muzyków powodowała, że prace nad materiałem zespół zaczynał od nowa, ale grup cały czas nagrywała i dzięki temu został wydany od razu cały album.

 

Inspiracją dla Chainsword jest Bolt Thrower. Był to jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych i wieloletni lider sceny angielskiej, grali death metal i grindcore, kapela zaliczana była do prekursorów tego gatunku, została założona w 1986 roku w Coventry.

 

Nazwa zespołu nawiązywała do broni obecnej w grze bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Teksty zespołu skupiały się na tematyce wojennej i jej konsekwencjach, w 2016 roku w rok po śmierci kolegi perkusisty z zespołu zespół oficjalnie zakończył swoją działalność. Muzycy Chainsword grają w podobnym rytmie do angielskiej kapeli, ale ich gra jest o wiele bardziej finezyjna. Grają w średnim tempie, nie jest to tradycyjny szybki i techniczny death metal. Inspiracją muzyków jest także Warhammer, historia tej gry sięga lat 80. ubiegłego wieku. Światy Warhammer są pełne ciekawych historii i mają wielu zagorzałych fanów. Teksty Chainsword powstają w oparciu o bohaterów tych gier, nie można także zapomnieć o "Dawn of War", muzycy w swojej twórczości cytują nawet fragmenty z tej gry. Chainsword.

Album "Blightmarch"

Album wydany w 2021 roku nawiązuje muzycznie do zespołów sceny lat 90. ubiegłego wieku, Bolt Thrower i Obituary.  Można także usłyszeć wpływy Six Feet Under, Massacre, i Malevolent Creation. Chaisnsword gra, tak jak na metalowców przystało ciężko, brudno, ale i przejrzyście. Płyta jest urozmaicona, ciężkie melodie są przeplatane z bardziej harmonijnymi. Album zebrał dobre recenzje, muzycy łączą wiele motywów w jedną całość, czerpią od mistrzów, stworzyli również swój własny niepowtarzalny klimat.

 

Uwagę przykuwa także okładka albumu, która nawiązuje do brutalnych klimatów z Warhammera i jednocześnie nie skupia się wyłącznie na estetycznej formie, ale oddaje bardziej warstwę muzyczną. Chainsword można porównać tutaj do grupy rekonstrukcyjnej odtwarzającej największe bitwy Gavina Warda i jego załogi. Album "Blightmarch" wyszedł jedynie w formie digipacka, muzycy uważają, że w erze Spotify płyty CD są już elementami kolekcjonerskimi.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Chainsword: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Chainsword - Często zadawane pytania

  • Muzyk uczył się angielskiego na podręczniku do armii jaszczuroludzi z Fantasy Battle, Warhammer towarzyszył mu od dzieciństwa.
  • Muzycy mówią, że " metal jest z założenia chamskim medium, gdzie śpiewa się o diabłach i różnych fantazjach, a potem wali tanią łychę z kolegami i na tym polega jego urok".
  • Muzyk bardzo dużo czasu poświęca swojej największej pasji, którą jest historia.
  • Swoją prywatną armię w dzieciństwie stworzył perkusista zespołu Chainsword, obecnie chce ją poddać rewitalizacji, pomagają mu koledzy z zespołu, którzy są modelarzami. Muzyk oprócz figurek zebrał także kolekcję książek, filmów i gier komputerowych z tej tematyki.
  • Muzycy twierdzą, że uważają Bolt Trhrowera za najlepszy zespół na świecie, dlatego takie porównanie jest dla nich nobilitujące, poza tym ich twórczość z założenia jest oparta na konwencji tej brytyjskiej kapeli.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Chainsword
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/