Krzta

Krzta

Trzech chłopaków z Olsztyna zakłada zespół metalowy w roku 2015 i od razu tworzą rozłam na metalowo – rockowej scenie. Kamil, Andrzej i Kuba. Ich brzmienie można określić dokładniej jako mathcore. To energiczne trio czerpie inspiracje z innych gatunków muzycznych takich jak noise rock oraz sludge metal. W roku 2017 wydali niesamowicie brzmiący i świetnie przyjęty album zatytułowany jak sama nazwa zespołu, czyli „Krzta”, wydany dzięki wytwórni Green Lungs Records. Tych trzech twórców w roku 2021 zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia, o nazwie Pirania Music. To dzięki temu nagrali drugi krążek, który zatytułowali dość oryginalnie: „Żółć. Niszczenie. Zgliszcze”.

Jaki jest zespół Krzta?

Zespół Krzta to czyste szaleństwo formy, ich pierwszy debiutancki krążek został nagrany w ekspresowym tempie. Udało im się tego dokonać w dwa dni, co dowodzi, że nie trzeba zbyt dużych nakładów sił, by powstał naprawdę ciekawy materiał. Na płycie pojawiło się 6 kawałków, zwanych przez fanów „killerami”, ponieważ były aż tak dobre. Płyta została świetnie przyjęta przez słuchaczy, choć jak mówią sami twórcy ich muzyka ma za zadanie zdewastować i przejechać słuchacza, a to wszystko za sprawą mocnych dźwięków i treści.

 

Olsztyńscy muzycy to obraz brutalnego metalu, niskich dźwięków gitar i donośnego ryku wokalisty Kamila Błażewicza. Można dostrzec w ich muzyce siłę, moc i złość.

 

Krzta to zespół silny i grający śmiercionośną muzykę, pełną riffów dających się słyszeć w każdym kącie sali koncertowej.

 

Zespół wybrał swoją stylistykę grania i widać, że czuje się w niej doskonale, jest jednym z niewielu zespołów tak zgrabnie poruszających się po tym rodzaju muzyki.  Grają stylistyczny i muzyczny obłęd, który wbija się mocno w głowę, jest skomplikowany, ale skomponowany z niezwykłą pasją. Dzięki wysokiej jakości każdego utworu mogą swobodnie aspirować do absolutnej czołówki niskiego grania w Polsce, kto wie, może i na świecie? 

 

Teksty napisane przez Kamila są ubrane w niesamowite brzmienia, będące filozoficznym poszukiwaniem sensu istnienia. Chłopaki chcą zrozumieć świat, który jest wokół nas. Piosenki są pisane po polsku co cieszy fanów. Zespół ma niestandardowe podejście do grania, a także unikatowe pomysły, a przede wszystkich ich granie jest pełne pięknego i soczystego brzmienia.

Krzta na koncertach

Krzta na koncertach jest niesamowita, każdy występ to petarda, jednak na płycie brzmi tak samo rewelacyjnie. Widać, że włożyli wiele serca w tworzenie swoich płyt.

 

Fani skarżą się jednak na niedosyt, 6 piosenek dla słuchaczy to jednak mało. Ich album jest bardzo ważną pozycją wydawniczą i każdy chciałby go mieć na półce.

 

Aby zrozumieć muzykę jaką tworzy Krzta, pełną hałasu i obłędu trzeba dać się jej całkowicie pochłonąć. Wyznaczają swoje kierunki i podążają dzielnie swoimi ścieżkami twórczymi.

 

Krzta zabiera swoich słuchaczy w metalowy mikroklimat, który charakteryzuje się ciężkimi basami, brudnymi sludge’owymi riffami oraz szybką grą na bębnach. Krzty to świetne brzmienie instrumentów oraz świetna produkcja.

Najnowszy krążek zespołu to płyta trudna w odbiorze, choć bardzo wciągająca i intrygująca.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Krzta: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Krzta - Często zadawane pytania

  • Najnowszy krążek o tytule „Żółć. Niszczenie. Zgliszcze” powstał w 2021 roku i jak mówią twórcy była to dla nich naturalna droga. Drugi krążek miał przynosić większy ładunek emocjonalny. Miało być w nim więcej agresji oraz jego odbiór miał być trudniejszy. To wszystko czego oczekiwali od tej płyty zostało spełnione.
  • Atmosfera jest gęsta i momentami przytłaczająca, jednak niesie ze sobą ogromne ilości emocji, nie tylko tych ciemnych. Na początku drogi nie mieli scenariusza, ale tworzenie tej płyty było dla nich naturalne.
  • Prace nad nim trwały 5 lat, ponieważ proces tworzenia wymaga akceptacji wszystkich trzech autorów. Są motywy, które od razu poruszają całą trójkę, a na inne potrzeba czasu i dopracowania koncepcji. Każdy z autorów w równym stopniu tworzy całość muzyki, którą można słyszeć na płycie oraz na koncertach.
  • Pomysłodawcą zespołu był Kamil, jednak szybko dołączyli do niego Andrzej i Kuba, dzięki czemu po czuli, że ich skład jest pełny. Stworzyli formację, która dopełniała się.
  • Tak, zespół od wielu lat jest spotykany na polskiej scenie. Na rok 2022 jest zaplanowanych także wiele koncertów na festiwalach oraz w wielkich miastach.
  • Na perkusji gra Andrzej Postek, na gitarze basowej Kuba Kamiński, a wokalistą grającym także na gitarze jest Kamil Błażewicz. Panowie pochodzą z Olsztyna i to tam zrodził się pomysł stworzenia zespołu.
  • Istota Sznur Bezkres Sam Smoła
  • Twórcą tekstów jest wokalista Kamil, to on tworzy piosenki pełne emocji, które zaskakują swoją głębią, piosenki są pisane i śpiewane w języku polskim, co nie jest często spotykane w tym stylu muzycznym. Zespół jest ewenementem na skalę światową, ich styl muzyki intryguje.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Krzta
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/