Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Tides From Nebula

Tides From Nebula

Tides From NebulaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tides From Nebula to polski zespół post-rockowy. Został założony w 2008 roku w Warszawie. Współpracuje w wytwórnią Long Branch Records / SPV oraz Mystic Production. W skład zespołu wchodzą: gitarzysta i klawiszowiec Maciej Karbowski, basista Przemek Węgłowski oraz perkusista Tomasz Stołowski. Wcześniej do zespołu należał także gitarzysta Adam Waleszyński. 

Historia powstania zespołu Tides From Nebula

Był rok 2008. W Warszawie spotkali się trzej muzycy, którzy postanowili zacząć razem grać. Nazwali się Tides From Nebula. Jak tłumaczył jeden z założycieli - Maciej Karbowski - nawiązuje ona do pyłu międzygwiezdnego, obłoku gazu oraz mgławicy. Po polsku nazwa ta może być tłumaczona jako "Pływy z mgławicy". Skąd taki pomysł? Otóż muzycy interesują się kosmosem w szerokim tego słowa znaczeniu. Bliski jest im jednak nie tylko kosmiczny klimat, ale także świat przyrody, czyli rośliny, morze i inne obszary świata. Chcieli, by nazwa dobrze oddawała ich zainteresowania oraz muzykę.

Tides From Nebula - początki kariery

Po raz pierwszy na scenie muzycy stanęli 18 maja 2008 roku. Zagrali wtedy w klubie No Mercy w Warszawie. We wrześniu tego samego roku wyruszyli w swoją pierwszą trasę koncertową, podczas której zagrał także zespół Root. W październiku zagrali z zespołem Caspian, który pochodzi ze Stanów Zjednoczonych oraz z włoskimi muzykami z grupy At The Soundawn. Dzięki tym występom zyskali większą rozpoznawalność i zdobyli nowych fanów. 

Tides From Nebula wystąpił w marcu 2009 roku podczas Asymmetry Festival w stolicy Dolnego Śląska. Zespół zdobył wtedy nagrodę publiczności oraz nagrodę główną. Parę dni później, ostatniego marca, zaprezentowali swoją piosenkę z albumu "Aura", który nie miał wtedy jeszcze swojej premiery. 

Pierwsza płyta zespołu zatytułowana właśnie "Aura" pojawiła się już w 2009 roku. Nagrania miały miejsce w lutym i marcu, a sama płyta wyszła 25 maja. Była nagrywana pod opieką Łukasza Żebrowskiego w Squat Studio. Co ciekawe, za projekt okładki płyty odpowiadał artysta Helder Pedro, który pochodzi z Portugalii. Tworzył on także projekty dla God Is an Astronaut. 

Tides From Nebula nabierają rozpędu

Po dwóch latach pojawił się ich drugi album płytowy, tym razem noszący tytuł "Earthshine". Można było dostać go już 9 maja 2011 roku. Choć same piosenki zostały nagrane niemal rok wcześniej, realizacja zajęła mnóstwo czasu. Wszystko dlatego, że producentem był Zbigniew Preisner. Za realizację nagrań odpowiadał Rafał Smoleń. W takim składzie chłopaki z Tides From Nebula mogli nagrać najlepszą muzykę, jaką do tej pory stworzyli. Sami wypowiadali się o niej bardzo emocjonalnie, ukazując prawdziwych siebie. 

Trzecia płyta pojawiła się w 2013 roku. Tym razem za produkcję muzyki odpowiadał Norweg - Christer Andre Cederberg. Album nosi tytuł "Eternal Movement" i ukazał się dokładnie 2 października. Zajął 33. miejsce na cotygodniowej liście 100 najlepszych polskich albumów płytowych. W 2016 roku chłopaki wypuścili płytę "Safehaven", która to, podobnie jak dwie pierwsze produkcje, ukazała się w maju. Zajęła 13. miejsce na wcześniej wspomnianej liście najlepszych płyt. 20 września 2019 roku pojawiła się ich kolejna, najlepiej przyjęta przez fanów i krytyków płyta "From Voodoo to Zen", która zajęła 3. miejsce na top liście. Trzy ostatnie płyty zostały wydane nakładem Mystic Production. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka jest najlepsza piosenka zespołu Tides From Nebula?
Ich najlepsza piosenka to "Only With Presence", która znalazła się na 44. miejscu listy przebojów.
Która piosenka jest najczęściej słuchana na Spotify?
Piosenka "Dopamine" została odsłuchana ponad 2,5 miliona razy.
Czy Tides From Nebula jest znany za granicą?
Tak, zespołu słuchają chociażby Brytyjczycy.

Fani lubią też

Zobacz też