Kuba Dąbrowski

Kuba Dąbrowski

Kuba Dąbrowski to polski artysta, który jest dopiero na początku swojej kariery muzycznej. Sam o sobie mówi, że jest "chłopakiem, który lubi śpiewać smutne piosenki", co jest doskonale widoczne w jego twórczości. Przeplatają się one jednak z humorystycznymi wstawkami i przyjazną melodią, dlatego grono fanów Kuby coraz szybciej się powiększa. Szerszej publiczności może być znany jako uczestnik The Voice of Poland 2019.span id="wrap-mobile">

Historia Kuby Dąbrowskiego

Kuba Dąbrowski to artysta, który w 2022 roku skończy 25 lat. Pochodzi z Dolnego Śląska i to właśnie tam się wychowywał. Muzykę pokochał dzięki nauczycielowi oraz tacie. Ten pierwszy pokazał mu grę na gitarze basowej oraz perkusji. Ojciec natomiast wgrał mu utwory Papa Dance na MP3, które ogromnie przypadły do gustu młodemu Kubie. Zaczął ich słuchać z kolegą, a następnie zainspirował się nimi podczas tworzenia własnej muzyki.

 

Aktualnie Kuba Dąbrowski zbiera materiał na swoją debiutancką płytę. Aktualnie robi to po godzinach, ponieważ dopiero przebija się do szerszej publiczności, a więc musi w inny sposób zarabiać na życie. Pomimo tego regularnie wypuszcza kolejne single, które coraz chętnie są grywane w radiowych stacjach. Swoje utwory umieszcza także w serwisie YouTube, gdzie zostały już odtworzone dziesiątki tysięcy razy i zebrały pozytywne opinie.

 

Część miłośników muzyki może kojarzyć Kubę Dąbrowskiego z udziału w The Voice of Poland 2019. Był wówczas w teamie Michała Szpaka. Artysta nie tylko przeszedł eliminację w ciemno, ale także wygrał bitwy i wystąpił w odcinkach na żywo, dzięki czemu miał okazję kilkukrotnie zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Kuba Dąbrowski - dorobek muzyczny

Kuba Dąbrowski wciąż zbiera materiał na swoją pierwszą płytę. Jak sam mówi, pisze muzykę smutno-śmieszną. Jest to doskonale widoczne w utworach, jakie wydał do tej pory, czyli:

 • "Bezchmurne Równania";
 • "Czy Zdążymy";
 • "Skąd to znam?";
 • "Lista numerów";
 • "UNIESIONY";
 • "A Thousand Years";
 • "Behold";
 • "Intro";
 • "Gorszy Mood";
 • "I Follow";
 • "Kwiaty";
 • "Wracam do domu".

Kuba Dąbrowski w swoich tekstach stawia na prosty przekaz. Pisze wszystko wprost bez zbędnych ozdobników i metafor. W wywiadach wspomina, że taka muzyka najlepiej dociera do słuchaczy. To jednak nie oznacza, że jego utwory są banalne. Traktują o wewnętrznych przemyśleniach i trudach artysty, z którymi może się utożsamić wiele osób. Są one niezwykle angażujące, ponieważ artysta dba o to, aby pisać o tym, o czym sam chce pisać. Nie zwraca uwagi na to, czego inni od niego oczekują, tylko tworzy utwory prosto z serca. Jednocześnie dobrze się ich słucha, ponieważ Kuba Dąbrowski wykorzystuje w swojej twórczości zapożyczenia z Tindera, angielskie wstawki oraz to, co jest aktualnie popularne w pop-kulturze.

Występy i koncerty Kuby Dąbrowskiego

Najpopularniejszymi występami Kuby Dąbrowskiego były jego wykonania w The Voice of Poland 2019. To właśnie wtedy miała go okazję zobaczyć szersza publiczność zebrana przed odbiornikami telewizyjnymi. Ponadto artysta jest na początku swojej kariery, dlatego dopiero otrzymuje pierwsze zaproszenia na festiwale, jednak już teraz są to jedne z najpopularniejszych wydarzeń w kraju.

 

Kuba Dąbrowski w 2022 roku zapowiedział swój udział aż w dwóch festiwalach. Pierwsze wydarzenie muzyczne, na którym zagra, odbędzie się od 29 czerwca do 2 lipca w Gdyni. Mowa oczywiście o Open'er Festival. Drugie to Great September. Będzie można wziąć w nim udział, rezerwując sobie urlop na 15-17 września i udając się do Łodzi. Jeśli chcesz usłyszeć Kubę Dąbrowskiego na żywo, to wciąż możesz jeszcze kupić bilety.

Z kim współpracuje Kuba Dąbrowski?

Pomimo stosunkowo niedawnego debiutu na polskiej scenie Kuba Dąbrowski już współpracuje z ważnymi nazwiskami ze świata muzyki. Są to m.in.:

 • Kuba Galiński - kompozytor i producent muzyczny;
 • Jakub Skorupa - wokalista, gitarzysta i autor teksów;
 • Wojtek Szumański - artysta muzyczny i autor tekstów.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kuba Dąbrowski: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Kuba Dąbrowski - Często zadawane pytania

 • Kuba Dąbrowski urodził się w 1997 roku, a więc w 2022 roku skończy 25 lat.
 • Kuba Dąbrowski pochodzi z Dolnego Śląska.
 • Kuba Dąbrowski wciąż jeszcze zbiera materiał na swoją pierwszą płytę. Do tej pory wydał jednak sporo świetnych singli. Do najbardziej popularnych należą: "Zostaw go", "Bezchmurne Równania|" oraz "Gorszy Mood".
 • Do tej pory Kuba Dąbrowski pracował m.in. z Kubą Galińskim, Jakubem Skorupą oraz Wojtkiem Szumańskim.
 • Kuba Dąbrowski główną inspirację czerpie z utworów Papa Dance, które pokazał mu tata, kiedy artysta był jeszcze dzieckiem.
 • Kuba Dąbrowski wystąpił w The Voice of Poland 2019. Nie tylko przeszedł eliminacje w ciemno, ale także wygrał bitwy i wystąpił w odcinkach na żywo.
 • W 2022 roku Kuba Dąbrowski weźmie udział w Open'er Festival w Gdyni (29 czerwca - 2 lipca) oraz Great September w Łodzi (15-17 września).
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kuba Dąbrowski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/