Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmaaudioriversun-festival
Home Artysta FÁBIA REBORDÃO

FÁBIA REBORDÃO

Sprawdź wydarzenia
FÁBIA REBORDÃOSzczegółyOpisWydarzeniaFÁBIA REBORDÃO - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Lizbona, Portugalia
dyscyplina:
Wokalistka fado, blues, jazz
social media:

Opis

Fabia Rebordao to urodzona w Lizbonie portugalska wokalistka, specjalizująca się w muzyce fado, jazzie oraz bluesowych rytmach.

Rebordao to wielka miłośniczka twórczości Amalii Rodrigues – legendy portugalskiej sceny muzycznej. Doskonale słychać to w jej muzyce, chociaż sama Fabia zachwyca słuchaczy niesamowitą charyzmą, pomysłowością, wspaniałym głosem i umiejętnością zbudowania relacji z publicznością.

Rok 2011 i wydanie debiutanckiego albumu

O utalentowanej artystce z Portugalii zrobiło się nieco głośniej za sprawą jej debiutanckiego albumu o nazwie „A Oitava Cor” z 2011 roku, na którym to umieściła tak nieszablonowe utwory, jak:

  • „Por Seres Tao Triste”,
  • „Por Sombras Me Dei a Luz”,
  • „Antes De Nos”,
  • „Na Minha Saudade”.

Już wtedy Fabia wykazywała wielki talent do muzyki fado i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych miłośniczek melancholijnych pieśni z nutką bluesowego i jazzowego zabarwienia.

Drugi krążek „Eu” – rok 2016

Na drugi krążek portugalskiej wokalistki jej fani musieli poczekać kilka dobrych lat, ponieważ ukazał się on dopiero w 2016 roku. Wyróżniało go jednak solidne dopracowanie, a także staranność wykonania. Z albumu „Eu” emanuje stuprocentowy profesjonalizm.

Jakie numery Fabia tym razem zaproponowała swoim wielbicielom? Przede wszystkim „Falem Agora”, „Retorno”, „Nao Sei Dizer”, „Alice” (wraz z Custodio Castelo) oraz „Sao Coisas”.

Zachwyt ze strony polskiej publiczności

Czy Fabia Rebordao zdołała zachwycić polską publiczność? Oczywiście, że tak! Zrobiła to w dość nieoczekiwany sposób, przedstawiając własną interpretację legendarnego utworu Czesława Niemena – „Pod papugami”.

Na pewno było to bardzo duże wyzwanie, ale środowisko muzyczne zareagowało na ten projekt nad wyraz pozytywnie. Fabia zebrała sporo satysfakcjonujących recenzji. Później Fabia spróbowała jeszcze swoich sił w utworze „Nigdy więcej” Piotra Szczepanika. Z równie dobrym skutkiem!

„Eu Sou” – potwierdzenie klasy

Muzyczną klasę Fabia Rebordao potwierdziła albumem „Eu Sou” z roku 2021. Znalazły się na nim m.in. takie utwory, jak:

  • „A Mesma Cancao”,
  • „Rumo ao Sul”,
  • „Domingo e Cafune”,
  • „Contrato”,
  • „Nunca Mais”.

Świetnie przyjął się też numer z 2022 roku „Por Ti”. Nic dziwnego, że jej koncerty w Lizbonie, Warszawie, Gdańsku czy też Łodzi cieszyły się tak dużym zainteresowaniem.

Za każdym razem Fabia zostawia na scenie całe swoje serce i troszczy się o to, aby publiczność wyszła z koncertu pełna nowych doświadczeń oraz pasji. Jej występy są emocjonalne, sentymentalne i wzruszające, ale często również porywające.

Wydarzenia

FÁBIA REBORDÃO - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi FÁBIA REBORDÃO?

Miejscowości, w których FÁBIA REBORDÃO wystąpi w najbliższym czasie: Wejherowo, Gdynia.

Gdzie urodziła się Fabia Rebordao?
Fabia Rebordao to portugalska wokalistka, urodzona na terenie Lizbony. Jest jedną z najbardziej znanych przedstawicielek muzyki fado, która ceni sobie połączenie dobrego bluesa oraz jazzu.
Jakie albumy znajdują się w dorobku Fabii Rebordao?
Fabia Rebordao zadebiutowała albumem „A Oitava Cor”, wydanym w roku 2011. Później zdecydowała się jeszcze na wypuszczenie krążków „Eu” (zaprosiła do niego Custodio Castelo) i „Eu Sou”.
Jakimi utworami muzycznymi może pochwalić się Fabia Rebordao?
Fabia Rebordao wypuściła na muzyczny rynek wiele niesamowitych utworów, wśród których na ogromne zainteresowanie ze strony słuchaczy zasługują: „Por Sombras Me Dei a Luz”, „Antes De Nos”, „Sao Coisas”, „Alice”, „Falem Agora”, „A Mesma Cancao”, „Contrato” czy też „Rumo ao Sul”. Polską publiczność zachwyciła własnymi interpretacjami utworów „Pod papugami” i „Nigdy więcej”.
W czyjej twórczości zakochała się Fabia Rebordao?
Portugalska wokalistka zakochała się w twórczości legendy portugalskiej sceny muzycznej Amalii Rodrigues – również wielbicielki fado.

Fani lubią też

Zobacz też