Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Scooter

ScooterSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Niemcy
członkowie:
H.P. Baxxter, Marc Blou, Jay Frog
dyscyplina:
zespół muzyki elektronicznej
social media:

Opis

Scooter to legendarny niemiecki zespół grający muzykę elektroniczną, a w szczególności dance, rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, techno oraz trance. Grupa powstała w 1993 roku przez wokalistę i lidera H.P. Baxxtera oraz Ricka J. Jordana, który grał na klawiszach. Pierwszym singlem i przebojem zespołu był utwór Vallée de Larmes.  

Scooter koncert online

Artysta przyłączył się do akcji #stayathome w Polsce znanej jako #zostańwdomu. Podczas streamu koncertu  Scooter zaprezentował swoje największe przeboje. 

 

Początek kariery zespołu Scooter

Początkowo Scooter koncertował w niemieckich klubach. Pod koniec 1994 roku wydano debiut zespołu "...and the Beat Goes On!". Od tamtego momentu machina ruszyła i grupa zaczęła dawać występy w Europie, w tym w Polsce.

 

Popularność Scootera była co raz większa. Zespół zjeździł cały świat i wydał w sumie 18 płyt. Personalia na przestrzeni ponad 20 lat często się zmieniały, ale charyzmatyczny H.P. Baxxtrzonem grupy. Obecnie w zespole oprócz Baxxtera  grają Michael Simon (producent, kompozytor, instrumenty klawiszowe, DJ

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Scooter?
Zespół Scooter jest niemieckim zespołem, który powstał w 1993 roku w Niemczech. Tworzy muzykę elektroniczną z pogranicza gatunków dance, rave, trance.
Jak rozpoczęła się działalność zespołu Scooter?
Działalność zespołu miała początek w 1993 roku, po rozwiązaniu zespołu Celebrate the Nun. Pierwsze numery zespołu grane były początkowo głównie w klubach muzycznych. Utwór "Hyper Hyper" zrewolucjonizował niemiecką muzykę i dotarł do drugiego miejsca krajowej listy przebojów.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Scooter?
Obecnymi członkami zespołu są H.P. Baxxter, Michael Simon, Etnik Zarai oraz Sebastian Schilde.
Jaki był pierwszy album wydany przez zespół Scooter?
Pierwszym albumem, wydanym przez zespół Scooter był "...and the Beat Goes On!, Our Happy Hardcore, Wicked!, Age of Love". Swoją premierę miał w grudniu 1994 roku. Okazał się hitem nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce, Szwajcarii, Danii i Holandii. W tym samym roku zespół odbył swoją pierwszą trasę koncertową.
Czy zespół Scooter wystąpił w Polskiej telewizji?
W 2007 zepół pojawił się gościnie w talk-show "Kuba wojewódzki", podczas programu zaprezentowali singiel "Behind the Cow" z ich nowej płyty "The Ultimate Aural Orgasm". Album został nagrany razem z Michaelem Simonem, który został nowym członkiem zespołu.

Fani lubią też

Zobacz też