Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Siamese

SiameseSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Dania
dyscyplina:
Zespół rockowy oraz metalowy
social media:

Opis

Siamese to utworzona w 2011 roku duńska grupa muzyczna, tworząca muzykę zaliczaną do metalu oraz rocka. Zespół współpracował już z wieloma cenionymi wydawnictwami, wśród których znalazły się m.in. Artery Recordings, Prime Collective, Mighty Music, SPV, Avalon i Target Distribution.

W składzie duńskiego zespołu rockowo-metalowego znajdują się Mirza Radonjica, Andreas Kruger, Joakim Stilling, Marc Schultz Nommesen oraz Christian Hjort Lauritzen. W przeszłości członkami grupy byli też Morten Bo Harris, Rasmus Kroyer i Villads Berg.

Zaczęło się jeszcze w 2011 roku

Skoro grupa zaczęła istnieć w 2011 roku, mogłoby się wydawać, że na pierwszy album studyjny trzeba będzie trochę poczekać. Tak się jednak nie stało. Artyści wydali krążek jeszcze w tym samym roku. Zaskoczenie? Dzięki ciężkiej pracy udało im się jednak zaistnieć na muzycznym rynku i w krótkim czasie zdobyć ogromną rzeszę wiernych fanów. Album nazwali „We Are The Sound” i umieścili na nim m.in. takie kawałki, jak:

  • „Chronicles of Lovers”,
  • „Sundance”,
  • „Emily”,
  • „Dressed to the Nines”.

Na jednym albumie muzycy z Siamese oczywiście nie poprzestali, bo szybko wydali drugi krążek. W 2012 roku światło dzienne ujrzała płyta „Breathe:See:Move” z popularnymi numerami „Discodad”, „Give In”, „Crap Is The New Black”, „H.A.U.T” czy też „A Liar Cried Wolf”. W tym okresie grupa miała już na swoim koncie wiele koncertów, pojawiając się m.in. w Niemczech, Włoszech oraz w Szwecji.

Lata 2015-2019 – jeszcze większa popularność za sprawą trzech kolejnych albumów

W latach 2015-2019 grupa nie pozwoliła sobie na dłuższą przerwę, dzięki czemu zdobyła w Europie jeszcze większą popularność. W tym czasie artyści wydali trzy krążki:

  • „Siamese” z 2015 roku – z takimi utworami, jak: „Tomorrow Never Dies”, „The Bastards”, „The Chase” czy też „Pictures”,
  • „Shameless” z 2017 roku – „Ablaze”, „One Night Thing”, „Brother”, „The Promise”,
  • „Super Human” z 2019 roku – „Ocean Bed”, „Animals”, „You’re not Alone”, „Give Me Up”.

Siamese to zespół, który dobrze wie, jakimi ścieżkami chce podążać, choć cały czas zaskakuje swoich fanów nowymi brzmieniami, zaczerpniętymi z rocka alternatywnego.

Rok 2021 i album „Home” & kolejne koncerty

Fani zespołu ucieszyli się, gdy w 2021 roku na rynku pojawił się kolejny album od Siamese – „Home”. Jakie utwory wywarły na słuchach największe wrażenie? Przede wszystkim „Home” (duńskiej grupie w tym numerze towarzyszył Drew York), „Holy”, „Rather Be Lonely”, „Can’t Force the Love” oraz „Honest”.

W 2022 roku ta płyta oraz kawałki na niej umieszczone zostały wydane w wersji instrumentalnej. Później grupa wydała jeszcze dwa wielkie utwory – „The Shape of Water” oraz „Vertigo”. W międzyczasie pojawiły się też kolejne koncerty – m.in. w Kopenhadze, Londynie, Glasgow, Pradze, Atlancie, Wiedniu i Nowym Jorku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy założono grupę Siamese?
Zespół Siamese założono w 2011 roku w Danii. Grupa tworzy muzykę rockową oraz metalową.
Kto występuje w składzie duńskiego zespołu Siamese?
W duńskim zespole Siamese występują Marc Schultz Nommesen, Christian Hjort Lauritzen, Andreas Kruger, Joakim Stilling oraz Mirza Radonjica.
Jakie albumy wypuściła na rynek grupa Siamese?
Pierwszy album od grupy Siamese wypuszczono w roku 2011 i nazwano go „We Are The Sound”. Później artyści wydali jeszcze takie krążki, jak: „Breathe:See:Move”, „Siamese”, „Shameless”, „Super Human” oraz „Home” (również w wersji instrumentalnej).
Jakie utwory posiada na swoim koncie zespół Siamese?
Duński zespół rockowo-metalowy Siamese ma na swoim koncie m.in. takie numery, jak: „Home”, „Vertigo”, „The Shape of Water”, „Can’t Force the Love”, „Ocean Bed” czy też „Rather Be Lonely”.

Fani lubią też

Zobacz też