Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Rivers of Nihil

Rivers of Nihil

Rivers of NihilOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rivers of Nihil to zespół założony w 2009 roku w Reading. Przez ponad dekadę grupa zapracowała na miano jednego z najważniejszych przedstawicieli amerykańskiego death metalu.

Z jakich albumów znany jest Rivers of Nihil?

Na chwilę obecną Rivers of Nihil wydał aż 4 albumy studyjne, które w mgnieniu oka odniosły bardzo duży sukces i zostały docenione przez fanów metalu. Szczególną renomę zyskał pierwszy album "The Conscious Seed of Light" wydany w 2013 roku. Choć na początku nie miał on zbyt wielu słuchaczy, to z biegiem lat zyskiwał coraz szersze grono fanów. Kolejnym albumem było "Monarchy" opublikowane w 2015 roku. Podobnie jak poprzednie publikacje, odniosło ono duży sukces. Pozostałe dwa albumy Rivers of Nihil to "Where Owls Know My Name" oraz "The Work". Od 2021 roku zespół nie wydał żadnej nowości, jednak pewne jest, że pracuje on nad dużym hitem, który ma zdeklasować swoich poprzedników. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy ukaże się nowy album. 

Z kim miał okazję kolaborować Rivers of Nihil?

Rivers of Nihil działa na scenie muzycznej już relatywnie długo. W trakcie swojej kariery zespół ten zyskał wiele wyróżnień, a szczególnym dokonaniem w jego przeszłości są liczne współprace ze znanymi muzykami. Najbardziej znana jest kolaboracja Rivers of Nihil z zespołem Death (DTA), która przyniosła wiele korzyści dla obydwu stron. Rivers of Nihil współpracował również z Obscura czy Dying Fetus. Podczas grania koncertów ekipa ta poznała wielu legendarnych piosenkarzy, którzy jeszcze mocniej podnieśli jej poziom muzyczny. Co ciekawe, cała kariera Rivers of Nihil jest związana z jedną wytwórnią muzyczną. Pracują oni bowiem wyłącznie z Metal Blade, co w obecnych czasach jest prawdziwym ewenementem, ponieważ większość zespołów eksperymentuje i szuka różnych współprac.

Rivers of Nihil skład zespołu

Rivers of Nihil tworzą: Jake Dieffenbach, Brody Uttley, Adam Biggs, Jon Topore, Jared Klein.

 

foto / źródło: dzięki uprzejmości winiarybookings

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto był odpowiedzialny za produkcję albumu "Where Owls Know My Name"?
Za produkcję tego materiału odpowiada Carson Slovak – doświadczony producent (August Burns Red, The Last Ten Seconds of Life, Candlebox), z którym artyści pracowali już przy poprzedniej płycie.
Kto tworzy zespół Rivers of Nihil?
Rivers of Nihil tworzą: Jake Dieffenbach, Brody Uttley, Adam Biggs, Jon Topore, Jared Klein.

Fani lubią też

Zobacz też