Twierdza Boyen
Twierdza Boyen
Twierdza Boyen
Twierdza Boyen

Twierdza Boyen

Mapa Twiedzy Boyen

Twierdza Boyen to warownia o kształcie gwiazdy, która w przeszłości stanowiła obiekt o istotnym znaczeniu strategicznym. Twierdza znajduje się w zachodniej części miasta Giżycko i jest ulokowana na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorem Kisajno a jeziorem Niegocin – dwoma dużymi jeziorami na Mazurach. Warownia ta została zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV i wzniesiono ją z myślą o załodze liczącej około 3000 żołnierzy.

Twierdza Boyen – wydarzenia i koncerty w minionych latach

Jakie inicjatywy kulturalne miały miejsce w Twierdzy Boyen? Wydarzenia, organizowane na terenie obiektu w ostatnich latach obejmowały m.in. koncerty, występy kabaretowe, a nawet rekonstrukcje historyczne. Amfiteatr giżyckiej twierdzy jest miejscem, w którym odbywają się wydarzenia z rozmaitych dziedzin kultury.

Dlaczego warto zapoznać się z listą eventów, które odbywają się w Twierdzy Boyen? Koncerty, które miały miejsce na terenie obiektu, to m.in. Mazury Hip Hop Festiwal Giżycko 2016. Na festiwalu wzięli udział zarówno przedstawiciele młodej sceny, jak i weterani polskiego hip hopu, tacy jak Tede, Hemp Gru, Sokół, Małpa, Sobota, Quebonafide, Te-Tris czy Taco Hemingway.

Twierdza Boyen to miejsce, które często gości wydarzenia w ramach krajowej sceny disco polo. W organizowanej cyklicznie imprezie spod szyldu Giżycko na Fali Disco, miłośnicy polskiej muzyki tanecznej mogli usłyszeć m.in. tercet Piękni i Młodzi, kultowy zespół Weekend, kwartet MIG czy Mixdance.

Niepowtarzalna atmosfera Twierdzy Boyen czyni z niej doskonałe miejsce do organizacji rekonstrukcji historycznych czy konwentów fantastyki. Organizowany cyklicznie Festiwal Fantastyki Twierdza to impreza, w której każdy miłośnik szeroko pojętego Sci-Fi i fantasy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na organizowanej od sześciu lat imprezie nie brakuje inicjatyw w klimacie steampunku, cyberpunku, Star Wars, Gry o Tron, Wiedźmina, Warcrafta czy Warhammera.

Twierdza Boyen – wydarzenia 2022

Jakich artystów będzie gościć w najbliższym czasie Twierdza Boyen? Wydarzenia 2022 to m.in. koncert z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank – jednej z najbardziej wpływowych formacji rockowych w historii polskiej muzyki rozrywkowej, która 19 sierpnia wystąpi w Twierdzy Boyen. Bilety na występy kultowego kwartetu znajdują się już w sprzedaży.

Paweł Domagała i Michał Wiśniewski to kolejni artyści, którzy zawitają do Twierdzy Boyen. Koncerty z udziałem utalentowanych wokalistów od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto podkreślić również, że eventy muzyczne nie są jedynymi imprezami, jakie odbywają się w Twierdzy Boyen. Wydarzenia kabaretowe, organizowane w giżyckiej warowni, przyciągają największe sławy polskiej sceny. Które gwiazdorskie formacje odwiedzą w najbliższym czasie Twierdzę Boyen? Bilety na jubileusz Neo-Nówki czy występ Kabaretu Moralnego Niepokoju cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników nietuzinkowego humoru.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Twierdza Boyen?
    Twierdza Boyen znajduje się w Giżycku. Jest ulokowana w zachodniej części miasta pomiędzy dwoma dużymi jeziorami – Kisajno i Niegocin.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Twierdzy Boyen?
    Na przestrzeni ostatnich lat w Twierdzy Boyen odbyło się wiele wydarzeń muzycznych i kabaretowych. Wyjątkowa sceneria warowni sprawia, że od lat gości ona cykliczny konwent miłośników fantastyki.

  • Kiedy została utworzona Twierdza Boyen?
    Twierdza Boyen została wzniesiona z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV w latach 1844-56. Obiekt miał charakter obronny a jego załoga mogła składać się nawet z 3000 żołnierzy.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Twierdza Boyen
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Turystyczna 1
11-500 Giżycko

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/