Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Twierdza Boyen

Giżycko, Turystyczna 1
Twierdza BoyenOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Mapa Twiedzy Boyen

Mapa Twiedzy Boyen

Twierdza Boyen to warownia o kształcie gwiazdy, która w przeszłości stanowiła obiekt o istotnym znaczeniu strategicznym. Twierdza znajduje się w zachodniej części miasta Giżycko i jest ulokowana na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorem Kisajno a jeziorem Niegocin – dwoma dużymi jeziorami na Mazurach. Warownia ta została zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV i wzniesiono ją z myślą o załodze liczącej około 3000 żołnierzy.

Twierdza Boyen – wydarzenia i koncerty w minionych latach

Jakie inicjatywy kulturalne miały miejsce w Twierdzy Boyen? Wydarzenia, organizowane na terenie obiektu w ostatnich latach obejmowały m.in. koncerty, występy kabaretowe, a nawet rekonstrukcje historyczne. Amfiteatr giżyckiej twierdzy jest miejscem, w którym odbywają się wydarzenia z rozmaitych dziedzin kultury.

Dlaczego warto zapoznać się z listą eventów, które odbywają się w Twierdzy Boyen? Koncerty, które miały miejsce na terenie obiektu, to m.in. Mazury Hip Hop Festiwal Giżycko 2016. Na festiwalu wzięli udział zarówno przedstawiciele młodej sceny, jak i weterani polskiego hip hopu, tacy jak Tede, Hemp Gru, Sokół, Małpa, Sobota, Quebonafide, Te-Tris czy Taco Hemingway.

Twierdza Boyen to miejsce, które często gości wydarzenia w ramach krajowej sceny disco polo. W organizowanej cyklicznie imprezie spod szyldu Giżycko na Fali Disco, miłośnicy polskiej muzyki tanecznej mogli usłyszeć m.in. tercet Piękni i Młodzi, kultowy zespół Weekend, kwartet MIG czy Mixdance.

Niepowtarzalna atmosfera Twierdzy Boyen czyni z niej doskonałe miejsce do organizacji rekonstrukcji historycznych czy konwentów fantastyki. Organizowany cyklicznie Festiwal Fantastyki Twierdza to impreza, w której każdy miłośnik szeroko pojętego Sci-Fi i fantasy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na organizowanej od sześciu lat imprezie nie brakuje inicjatyw w klimacie steampunku, cyberpunku, Star Wars, Gry o Tron, Wiedźmina, Warcrafta czy Warhammera.

Twierdza Boyen – wydarzenia 2022

Jakich artystów będzie gościć w najbliższym czasie Twierdza Boyen? Wydarzenia 2022 to m.in. koncert z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank – jednej z najbardziej wpływowych formacji rockowych w historii polskiej muzyki rozrywkowej, która 19 sierpnia wystąpi w Twierdzy Boyen. Bilety na występy kultowego kwartetu znajdują się już w sprzedaży.

Paweł Domagała i Michał Wiśniewski to kolejni artyści, którzy zawitają do Twierdzy Boyen. Koncerty z udziałem utalentowanych wokalistów od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto podkreślić również, że eventy muzyczne nie są jedynymi imprezami, jakie odbywają się w Twierdzy Boyen. Wydarzenia kabaretowe, organizowane w giżyckiej warowni, przyciągają największe sławy polskiej sceny. Które gwiazdorskie formacje odwiedzą w najbliższym czasie Twierdzę Boyen? Bilety na jubileusz Neo-Nówki czy występ Kabaretu Moralnego Niepokoju cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników nietuzinkowego humoru.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Twierdza Boyen?
Twierdza Boyen znajduje się w Giżycku. Jest ulokowana w zachodniej części miasta pomiędzy dwoma dużymi jeziorami – Kisajno i Niegocin.
Jakie wydarzenia odbyły się w Twierdzy Boyen?
Na przestrzeni ostatnich lat w Twierdzy Boyen odbyło się wiele wydarzeń muzycznych i kabaretowych. Wyjątkowa sceneria warowni sprawia, że od lat gości ona cykliczny konwent miłośników fantastyki.
Kiedy została utworzona Twierdza Boyen?
Twierdza Boyen została wzniesiona z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV w latach 1844-56. Obiekt miał charakter obronny a jego załoga mogła składać się nawet z 3000 żołnierzy.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso