Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Giżyckie Centrum Kultury

Giżyckie Centrum Kultury

Giżycko, ul. Konarskiego 8
Giżyckie Centrum KulturyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Giżycko to niezwykle malownicze miasto umiejscowione w centralnej części Pojezierza Mazurskiego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. W najbliższej okolicy miasta znajduje się aż 13 jezior, a położone jest dokładnie pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Giżycko nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich i jednym z polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych.

Oprócz jezior i żeglarstwa miasto słynie ze znanej na cały kraj Twierdzy Boyen. Twierdza ta wykonana została na kształt gwiazdy w XIX wieku i była w tym czasie bardzo ważnym obiektem militarnym o znaczeniu strategicznym. Obecnie większość budowli udostępniona jest dla zainteresowanych do zwiedzania po wyznaczonych ścieżkach wraz z przewodnikiem. W twierdzy odbywają się różne wydarzenia takie jak rekonstrukcje historyczne, zloty motocyklistów i koncerty w amfiteatrze położonym w rawelinie.

Organizowane w Giżyckim Domu Kultury wydarzenia to w dużej mierze konkursy, koncerty, a także spektakle teatralne. Poza tym miejsce to pełni funkcje kulturalne, dlatego nie brakuje takich rozrywek jak zajęcia tematyczne. Wśród takich zajęć znajdują się między innymi: zajęcia taneczne Hip Hop, teatralne, plastyczne, szachowe, fotograficzne, wokalne, brydżowe, a także Small Band, Chór Cantabile i wieczór planszówek.

Giżyckie Centrum Kultury – wydarzenia

Zaczynając od odbywających się w Giżyckim Centrum Kultury konkursów można wyróżnić takie jak: Konkurs Recytatorski, Parada Jednostek Pływających, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej, różnego rodzaju konkursy plastyczne i wokalne.

Oprócz tego odbywały się już w Giżyckim Centrum Kultury spektakle i inne wydarzenia artystyczne, między innymi kabaretowe. W tym miejscu należy wspomnieć między innymi niezwykły spektakl "Tańce Rodzinne". Ta komedia grozy opowiada o czteroosobowej rodzinie w całkowitym lockdownie, w izolacji nie tylko od reszty świata, ale także od siebie wzajemnie, bo znajdują się w różnych pomieszczeniach oddzieleni od siebie pancernymi szybami. Widzą siebie i słyszą, ale nie mogą się dotykać. Mogą za to rozmawiać i mimo fizycznej przeszkody także tańczyć – muzyka pomaga znieść tę dziwną i trudną sytuację.

Innym, równie ciekawym wydarzeniem był spektakl pod tytułem "Kwartet dla czterech aktorów". Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski pokazali w sztuce historię o czterech aktorach poszukujących sensu dla swego życia, dla teatru i sztuki jako takiej. Tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie szkicem dla improwizujących na scenie artystów. Znakomite aktorstwo, zmienność konwencji, niezwykła atmosfera i zaskakujące widza niespodzianki, a w efekcie widowisko, które nigdy nie potoczy się dwa razy w ten sam sposób.

Giżyckie Centrum Kultury – koncerty i wydarzenia 

19 sierpnia w Giżyckim Centrum Kultury odbył się Piknik Rodzinny, połączony z charytatywną zbiórką pieniędzy. W programie uwzględniono wydarzenia takie jak występy młodych artystów Gokir Wilkasy, koncert "Zaczarowany świat Disneya", prezentacja sprzętu wojskowego, policyjnego, służb ratowniczych i straży granicznej, koncert zespołu Kaprys, bajka plenerowa "Kopciuszek" w wykonaniu teatru Wit-Wit oraz występy dzieci ze Szkoły Tańca Flesz. 

Na miejscu znajdowało się również miasteczko dmuchanych zabawek, zjeżdżalnie oraz inne atrakcje. Piknik odbył się pod patronatem burmistrza Giżycka. Bilety na wydarzenie nie były wymagane, a wszystkie atrakcje w tym dniu były udostępnione bezpłatnie.

Giżyckie Centrum Kultury – bilety

Sprzedawane w Giżyckim Centrum Kultury bilety zaczynają się już od nawet kilkunastu złotych. Sprawdzaj na bieżąco co się dzieje w okolicy, kup swój bilet i nie przegap niezwykłych wydarzeń w tym pięknym miejscu!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Giżyckie Centrum Kultury?
Giżyckie Centrum Kultury znajduje się przy ulicy Konarskiego 8 w Giżycku.
Jakie wydarzenia odbywają się w Giżyckim Centrum Kultury?
W Giżyckim Centrum Kultury odbywają się między innymi konkursy, wydarzenia lokalne i rodzinne, konkursy, zajęcia tematyczne, koncerty i inne.
Kiedy zostało otwarte Giżyckie Centrum Kultury?
Giżyckie Centrum Kultury zostało otworzone 27 października 2000 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też