Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Asster

Sprawdź wydarzenia
AssterSzczegółyOpisWydarzeniaAsster - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
19 lat
data urodzenia:
23.08.2004
miejsce urodzenia:
Łódź
dyscyplina:
polski wykonawca trapu i autor tekstów
social media:

Opis

Asster to młody i ambitny raper łódzkiego podziemia, o którym robi się coraz głośniej. Osadzony w średnich rejestrach idealnie sprawdza się w połączeniu z mocnymi, trapowymi brzmieniami. Kolejne single sprawiają, że bardzo szybko zyskuje on jeszcze większe zainteresowanie. 

Kim jest Asster?

Asster to undergroundowy raper pochodzący z Łodzi, który urodził się w 2004 roku. Już jako młody reprezentant polskiej sceny rapowej skupił na sobie uwagę fanów hip hopu. Nie tylko muzyką, ale i charakterystycznym wyglądem. Wysoki, szczupły okularnik zmaga się z niepodnoszącą się górną powieką prawego oka. Taki zawadiacki look dodaje mu jednak charakteru i sprawia, że raper staje się unikatowy. Podobnie, jak i jego kawałki, które powoli wychodzą już poza łódzkie podziemie.

Asster: początki przygody z muzyką

Z muzyką Asster ma do czynienia już od czasów dzieciństwa – artysta rozwijał bowiem swoje umiejętności wokalne na szkolnych zajęciach śpiewu. Z bardzo dużą łatwością odnajduje się on więc w nowoczesnych brzmieniach, które przy okazji ukazują jego niezwykle bogaty warsztat. Jego czysty głos, zwykle niewspomagany efektami, znakomicie pasuje do mocnych rapowo-trapowych kawałków. W połączeniu z ambitnymi tekstami, które daleko odbiegają od osiedlowego rap podziemia. Nic więc dziwnego, że przykuł on uwagę mediów, dziennikarzy muzycznych oraz fanów rapu z całej Polski. Co więcej, na portalach streamingowych jego utwory osiągają nawet po kilkaset tysięcy wyświetleń.

Asster: co się stało z jego okiem?

W jednym z wywiadów dla kanału Rap News raper został zapytany przez fankę o to, co stało się z jego okiem. Na zadane pytanie Asster odpowiedział, że "zostawia to dla swoich bliskich" i nie wyjawił tego, co mu dolega. Jednocześnie jednak artysta pozostawił fanom nadzieję na poznanie prawdy, mówiąc, że  być może w przyszłości dowiedzą się oni więcej na temat tego, dlaczego górna powieka jego prawego oka się nie rusza.

Asster: popularne utwory

Bardzo dużą popularnością wśród utworów Asstera zdobył m.in. utwór "No kisses". Sampel z Katy Perry to powiew świeżości na polskim rynku muzycznym. Na zachodzie raperzy od lat samplują największe hity. W Polsce moda na to zaczyna się z dużym. Wszystko za sprawą nowej fali młodych i utalentowanych raperów, czego dowodem jest Asster. Równie dużą popularnością cieszy się też kawałek "W pół", który jest pokazem wokalnych umiejętności Asstera. Przemyślana kompozycja, mocny tekst oraz drillowy bit robią swoje i na długo zapadają w pamięci. Z kolei wypchane po brzegi sylabami wersy to prawdziwa gratka dla fanów polskiego rap podziemia. Niewspomagany żadnymi efektami, czysty głos artysty przyjemnie rezonuje, a bit trafia w ucho. Wygląda jednak na to, że prawdziwy przełom w jego karierze dopiero nastąpi – wraz z okazaniem się debiutanckiego krążą.

Wyjście z podziemia

Nie każdy undergroundowy raper ma szansę na to, by wyjść z podziemia – wszystko wygląda jednak na to, że Assterowi właśnie się to udało. Raper zakończył bowiem prace nad swoim debiutanckim albumem. Pierwszą płytą Asstera, której premiera jest zaplanowana na pierwszy kwartał 2023 roku. Dotychczas pojawiło się również kilka klipów promujących ten krążek. Płytę otwiera kawałek "Legendarna", ale wygląda na to, że jej największym bangerem będzie numer "Nim podejdę do matury". To właśnie w nim, raper daje popis swoich umiejętności. W miesiąc od premiery na kanale YT artysty, utwór zdobył ponad 360 tysięcy wyświetleń.

 

Wydarzenia

Asster - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Asster?

Miejscowości, w których Asster wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg, Warszawa.

Skąd pochodzi Asster?
Asster pochodzi z Łodzi, gdzie urodził się w 2004 roku oraz się wychowywał.
Co stało się Assterowi w oko?
Zapytany w jednym z wywiadów o to, co stało się mu w oko, odpowiedział, że "zostawia to dla swoich bliskich", ale "być może w przyszłości wyjawi na ten temat więcej.
Jakie utwory wydał Asster?
Mimo młodego wieku raper ma już na swoim koncie kilka utworów – w tym m.in. "No kisses" oraz "Legendarna" i „Nim podejdę do matury", które pochodzą z debiutanckiej płyty artysty.
Kiedy Asster wydał swój pierwszy album?
Zgodnie z zapowiedziami rapera, debiutancki krążek Asstera wyjdzie na początku 2023 roku.

Fani lubią też

Zobacz też