Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Miejsce NOWA SCENA przy Polach Mokotowskich

NOWA SCENA przy Polach Mokotowskich

Warszawa, Giordana Bruna 9 (wejście bramą naprzeciwko adresu Bruna 12)
NOWA SCENA przy Polach MokotowskichOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Scena Współczesna w Warszawie prezentuje wybitne dzieła w humorystycznej, skróconej, intrygującej wersji. Dostarcza wrażeń z pogranicza kabaretu, musicalu i satyry. Skłania także do refleksji nad uniwersalnymi współczesnymi problemami. Scena Współczesna w Warszawie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych teatrów komediowych w stolicy. Organizowane przez niego wydarzenia odbywają się w siedzibie instytucji, ale też w innych zakątkach Polski. Dawid i Goliat walczący na ringu, rapujący Otello i Makbet, Salomon śpiewający piosenkę w stylu Jerzego Połomskiego – to wszystko można zobaczyć, odwiedzając Teatr Scena Współczesna w Warszawie. Bilety na spektakle teatru dostępne są do nabycia również na naszej stronie internetowej.

Repertuar Sceny Współczesnej w Warszawie

O sukcesie Sceny Współczesnej w Warszawie mówi ilość przedstawień - "Dzieła wszystkie Szekspira" są grane od około dwudziestu lat. Młodszy spektakl w Warszawie "Historia świata w skróconej wersji" zyskało już około 1000 wystawień. W ciągu czasu swojej działalności Teatr zmieniał lokalizacje. Niegdyś jego siedzibą była Stara Prochownia, lecz niedawno przeniósł się na ulicę Belwederską.

Scena Współczesna w Warszawie – spektakle

Jarosław Domin, Maciej Makowski, Paweł Iwanicki, Łukasz Matecki, Bartek Głogowski i Michał Barczak to wspaniali aktorzy, którzy zagrali w przedstawieniach Teatru Scena Współczesna w Warszawie. Spektakle wzbogacające repertuar instytucji cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Prawdziwym przebojem jest przedstawienie „Dzieła wszystkie Szekspira”. Grane od dwóch dekad wciąż przyciąga do siebie widzów. Bilety na spektakl rozchodzą się w bardzo szybkim tempie.

„Dzieła wszystkie Szekspira” to żartobliwy przegląd wszystkich dramatów wybitnego dramaturga. Trzech aktorów występuje wówczas pod własnymi imionami, bawiąc publiczność. Artyści żonglują cytatami, streszczają fabuły i wplatają w to wszystko odwołania do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira.

Do najpopularniejszych wydarzeń odbywających się w teatrze należy też spektakl „Historia świata w skróconej wersji”. Sztuka prezentuje charakterystyczny dla Sceny Współczesnej kabaretowy teatr symboli. To komediowo-musicalowa podróż wehikułem czasu przez wszystkie przełomowe zdarzenia w historii ludzkości.

Jakie jeszcze ciekawe przedstawienia ma w swoim repertuarze Scena Współczesna w Warszawie? Spektaklami na 2022, które zaprezentują aktorzy teatru, są również „Biblia Dla Opornych” oraz „Obserwuję Cię” (dawniej „I Ty Zostaniesz Chińczykiem”).

Warto śledzić, jakie wydarzenia na najbliższy czas przygotowuje Scena Współczesna w Warszawie. Spektakle na 2022 to klasyczne sztuki z repertuaru warszawskiego teatru komediowego. Skorzystaj z okazji i zobacz najpopularniejsze przedstawienia Sceny Współczesnej w Warszawie. Bilety na spektakle znajdziesz również na stronie ebilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Scena Współczesna w Warszawie?
Teatr Scena Współczesna - nowa scena przy Polu Mokotowskim Ul. Giordana Bruna 9 (*wejście bramą naprzeciwko adresu Bruna 12)* 02-594 Warszawa Za bramą jest parking. Bilety na przedstawienia można nabyć w kasie albo online.
Jakie wydarzenia odbyły się w Scenie Współczesnej w Warszawie?
W teatrze regularnie można oglądać spektakle komediowe. Na deskach Sceny Współczesnej premierę miały m.in. „Pterodactyle” i „Disco Pigs”. Co roku do budynku, w którym mieści się instytucja, przyjeżdżają także teatry uczestniczące w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.
Kiedy utworzona została Scena Współczesna w Warszawie?
Początek teatru Scena Współczesna w Warszawie łączy się z premierą „Dzieł wszystkich Szekspira” w marcu 1998 roku. Instytucja funkcjonuje od ponad 20 lat, rozbawiając widzów do łez i zachęcając do współtworzenia przedstawień.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też