Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Piwnica Świdnicka

Piwnica Świdnicka

Wrocław, Rynek Ratusz 1A
Piwnica ŚwidnickaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Piwnica Świdnicka jest jedną z najstarszych w Europie restauracji, która zlokalizowana jest na Rynku we Wrocławiu. Jej nazwa pochodzi od miasta Świdnica, które położone jest około 50 kilometrów od stolicy Dolnego Śląska. Piwnica przez lata istnienia była wielokrotnie przebudowywana.

Przez wszystkie lata swojej działalności Piwnica Świdnicka pełniła rolę restauracji i stanowiła miejsce kulturalnego życia miasta. Ten wyjątkowy lokal to zdecydowanie niezwykła przestrzeń kulinarna oraz muzyczna, którą docenią wszyscy miłośnicy dobrego jedzenia i niezapomnianej zabawy.

Piwnica Świdnicka to zatem miejsce, w którym nie sposób o nudę. Lokal regularnie organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne oraz koncerty cieszące się niemałą sławą wśród społeczności miasta i okolic. Od początku swojego istnienia Piwnica Świdnicka gościła na swojej scenie wielu artystów krajowego i światowego formatu. Bilety na bieżące i nadchodzące tu wydarzenia nabyć można w wygodnej sprzedaży przez internet, np. na stronie eBilet.pl.

Piwnica Świdnicka – wydarzenia

Odbywające się w Piwnicy Świdnickiej wydarzenia kulturalne i koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta, ale i jego okolic. Świadczy o tym ogromna liczba sprzedawanych na organizowane tu eventy biletów. Mające miejsce w Piwnicy Świdnickiej koncerty to przede wszystkim występy lokalnych artystów, prezentujących często swoje autorskie utwory. Taki rodzaj rozrywki przypadnie do gustu z pewnością wszystkim miłośnikom muzyki, którzy chcą poznać całkowicie nowe brzmienia. Na wiele spośród nadchodzących eventów, odbywających się w Piwnicy Świdnickiej, bilety dostępne są w sprzedaży przez platformę eBilet.pl.

Atrakcje, odbywające się w obiekcie to fantastyczne propozycje występów kulturalnych, które z pewnością dostarczą gościom sporo dobrej zabawy. Niepowtarzalna atmosfera, którą czuć w lokalu, to duży wyróżnik tego miejsca. Dlaczego warto odwiedzić Piwnicę Świdnicką? Wydarzenia kulturalne, mające tu miejsce, to spora dawka niezapomnianych przeżyć. Lokalni artyści prezentują widowni nowoczesne brzmienie i zupełnie inny rodzaj muzyki, różniący się od tej, granej na co dzień w komercyjnych rozgłośniach radiowych.

Piwnica Świdnicka – bilety na wydarzenia

W Piwnicy Świdnickiej odbyła się m.in. impreza Stand-up Madness, którą poprowadzili Mateusz Socha oraz Łukasz Kuśnir. Miłośnicy spektakli komediowych mieli okazję zobaczyć na żywo takich artystów, jak Jasiek Borkowski czy Piotr Szulowski. Na nadchodzące w obiekcie wydarzenia obowiązuje biletowanie, o czym należy pamiętać, wybierając się do Piwnicy Świdnickiej.

W słynnej wrocławskiej Piwnicy Świdnickiej zorganizowano także koncert gitarowy "Od Bacha do Piazzolli". Na scenie pojawili się m.in. uczniowie, stypendyści oraz laureaci licznych konkursów gitarowych. Goście mieli okazję posłuchać na żywo muzyki granej przez takich gitarzystów, jak m.in. Amelka Duchnowska, Filip Optołowicz czy Karolina Drozd.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Piwnica Świdnicka?
Piwnica Świdnicka znajduje się przy na Rynku przy ul. Ratusz 1A we Wrocławiu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Piwnicy Świdnickiej?
W obiekcie mają przede wszystkim miejsce występy lokalnych artystów i tzw. Speed Dating.
Kiedy została otworzona Piwnica Świdnicka?
Piwnica Świdnicka działa od 1273. Została jednak tymczasowo zamknięta w 2017 roku, ale 2022 otwarto ją ponownie.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też