Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Warszawa, Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Pałac w Wilanowie jest jednym z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych zabytków Warszawy. Został on wzniesiony za panowania Jana III Sobieskiego w latach 1681-1696 dla króla i jego żony, Marii Kazimiery.

Barokowy pałac królewski w swojej długiej i wyboistej historii niejednokrotnie zmieniał właścicieli. To w tym miejscu podczas przewrotu majowego w 1926 roku Stanisław Wojciechowski podpisał rezygnację ze stanowiska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w latach 1946-1952 rezydował premier.

Od 1995 roku zarządcą obiektu jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Obecnie Pałac w Wilanowie jest jednym z głównych punktów wydarzeń kulturalnych, koncertów i spotkań w regionie.

Pałac w Wilanowie - koncerty

Koncerty w Pałacu w Wilanowie to niezapomniana przygoda muzyczna, podczas której można przejść przez różne epoki muzyczne, od baroku po współczesność. W mających tu miejsce kulturalnych wydarzeniach brali udział najwięksi artyści z całej Europy. 

Ikonicznym momentem dla warszawskiej społeczności był odbywający się w 2019 roku w Pałacu w Wilanowie koncert włoskiego zespołu I Bassifondi. Na scenie można było podziwiać Simona Vallerotonda – wielokrotnie nagradzanego artystę, który brał udział w najbardziej prestiżowych festiwalach w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Australii, Azji i Europie. W skład I Bassifondi, oprócz założyciela Simona Vallerotonda, wchodzą Gabriel Miracle i Stefano Todarello.

Duże zainteresowanie wzbudził również odważny projekt – Moniuszko for the World. Zorganizowany w Pałacu w Wilanowie koncert był zbiorem najpiękniejszych pieśni Stanisława Moniuszki wykonywanych w nowych wersjach obcojęzycznych. Autorem tej koncepcji artystycznej był wybitny polski pianista i dyrygent – Emilian Madey.

Pałac w Wilanowie - wydarzenia specjalne

Poza spektaklami muzycznymi, głośnym w Pałacu w Wilanowie wydarzeniem był Ogród Świateł "Królewna Śnieżka”. Magiczna wystawa świetlna utrzymana w motywie kultowej baśni Braci Grimm to niezapomniane przeżycie nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych.

W Pałacu w Wilanowie miały miejsce również plenerowe wystawy orientalnych roślin “Orientalne lato: rośliny Imperium Osmańskiego w ogrodach wilanowskich” czy rekonstrukcje ubiorów historycznych z XVII wieku.

Pałac w Wilanowie - wydarzenia, które warto zobaczyć

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym do Pałacu w Wilanowie zawita jedna z największych atrakcji Warszawy. Królewski Ogród Światła to interaktywne pokazy laserowe, które wieczorami w akompaniamencie klimatycznej muzyki tworzą prawdziwe spektakle artystyczne.

Turyści mogą zwiedzić również wilanowskie muzeum. Zakupione do Pałacu w Wilanowie bilety obejmują wstęp do Pokoi Chińskich i Myśliwskich, Galerii Magazynowej, Przedpokoju i Salonu Marszałkowej Lubomirskiej, Sali Białej, Biblioteki Króla, Apartamentów Królewskich, dawnych pokoi rodziny Sobieskich na piętrze pałacu i wiele więcej.

Pałac w Wilanowie - bilety

Barokowy Pałac w Wilanowie otoczony zabytkowymi ogrodami to miejsce, w którym łączy się historia z teraźniejszością. Turyści podczas koncertów i imprez kulturalnych w plenerze poczują tu klimat XVII-wiecznego dworu. Bilety na mające miejsce w Pałacu w Wilanowie wydarzenia zarezerwujesz stacjonarnie lub przez platformę internetową.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Pałac w Wilanowie?
Pałac w Wilanowie znajduje się w jednej z najbardziej zabytkowych dzielnic Warszawy – Wilanowie. Pełny adres Muzeum Pałacu Króla Jana III to ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16.
Jakie wydarzenia odbywają się w Pałacu w Wilanowie?
Pałac w Wilanowie to prawdziwa podróż w przeszłość. Wydarzenia mające tu miejsce to koncerty muzyki barokowej, festiwale kulturalne, wystawy historyczne i pokazy świetlne.
Kiedy został otworzony Pałac w Wilanowie?
Budowa barokowego Pałacu w Wilanowie miała miejsce w latach 1681-1696. Muzeum w miejscu zabytkowego pałacu królewskiego otworzono w 1995 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też