Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dom Kultury Stokłosy

Dom Kultury Stokłosy

Warszawa, Wacława Lachmana 5
Dom Kultury StokłosyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Historia Domu Kultury Stokłosy na warszawskim Ursynowie sięga 1983 roku – przez ponad 40 lat swojej działalności miejsce to stało się kluczowym punktem na kulturalnej mapie regionu. Obecnie organizowane przez Dom Kultury Stokłosy wydarzenia obejmują inicjatywy edukacyjne, artystyczne i rozrywkowe skierowane do każdej grupy wiekowej.

Dom Kultury Stokłosy – wydarzenia kulturalne

Dom Kultury Stokłosy w przeciągu ostatnich lat gościł znanych polskich artystów, wśród których znaleźli się: Maciej Zembaty, Piotr Machalica, Katarzyna Groniec, Bogdan Hołownia, Krzysztof Tyniec, Halina Kunicka i wielu innych. 

Organizowane w Domu Kultury Stokłosy wydarzenia kulturalne to między innymi mająca miejsce 10 lutego 2024 roku wystawa malarstwa Koła Naukowego “0.18”. Poświęcony przestrzeni wernisaż pod tytułem ETER był próbą ukazania na płótnie własnego punktu patrzenia na świat poprzez różne techniki plastyczne. Na zakończenie wydarzenia w Domu Kultury Stokłosy koncert zagrał wiolonczelowy duet Klaudia Fedyryszyn i Honorata Pawłowska.

Na miłośników teatru 4 czerwca 2023 roku czekał zorganizowany przez Dom Kultury Stokłosy spektakl “Krew karamazowska”. Historia wyreżyserowana na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego “Bracia Karamazow” opowiada o tajemniczej zbrodni dokonanej na Karamazowie i próbie odkrycia prawdziwego zabójcy.

Dom Kultury Stokłosy – koncerty i wydarzenia rozrywkowe

Nie wyobrażasz sobie spędzania świątecznego czasu bez kolędowania? Organizowane w Domu Kultury Stokłosy koncerty świąteczne są nierozłączną częścią ich działalności. Jeden z nich miał miejsce 19 grudnia 2023 roku – tego wieczoru słuchaczy zachwycił występ młodych pianistów Studia Edukacji Muzycznej Akompaniament “Wśród nocnej ciszy”. Kolejną okazją do wspólnego kolędowania był zorganizowany 28 stycznia 2024 roku Wieczór Kolęd w wykonaniu zespołu kameralnego Oktawa.

W Domu Kultury Stokłosy koncerty odbywały się nie tylko z okazji świąt, ale również przez cały rok. Dowodem na to jest zorganizowany 7 września 2023 roku koncert Kisu Min – kwartetu z Łodzi tworzącego muzykę alternatywną inspirowaną indie rockowymi brzmieniami z lat 80.

Poza koncertami, organizowane w Domu Kultury Stokłosy wydarzenia miały również charakter typowo rozrywkowy. Znany polski stand-uper i gwiazda Comedy Central, Arkadiusz Jaksa Jakszewicz zaprezentował swój humor na ursynowskiej scenie we wrześniu 2023 roku. Komik w swojej karierze był wielokrotnie nagradzany podczas takich wydarzeń jak festiwal Fama w Świnoujściu, Stand-up Łódź Challenge czy Lidzbarski Wieczór Humoru i Satyry.

Dom Kultury Stokłosy – wydarzenia w nadchodzących tygodniach

Dom Kultury Stokłosy regularnie organizuje nie tylko zajęcia artystyczne i konkursy dla najmłodszych, ale również inicjatywy skierowane do dorosłych. Od 4 marca 2024 roku w każdy poniedziałkowy wieczór Dom Kultury Stokłosy zaprasza na kursy tańca towarzyskiego.

Organizowany 10 marca 2024 roku w Domu Kultury Stokłosy koncert będzie kolejną okazją do odwiedzenia tego miejsca. Z okazji Dnia Kobiet na ursynowskiej scenie wystąpi Čudna Banda, która swoją twórczością chętnie nawiązuje do bałkańskich tradycji ludowych.

Dom Kultury Stokłosy – bilety na wydarzenia i koncerty

Mające miejsce w warszawskim Domu Kultury Stokłosy wydarzenia od dekad integrują i rozwijają pasje artystyczne mieszkańców. Chcesz dołączyć do wyjątkowej społeczności Domu Kultury Stokłosy? Bilety na wybrane wydarzenia i koncerty zarezerwujesz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury Stokłosy?
Wybudowany na warszawskim Ursynowie Dom Kultury Stokłosy znajduje się niedaleko stacji metra Stokłosy, przy ul. Lachmana 5.
Jakie wydarzenia odbywają się w Domu Kultury Stokłosy?
Celem organizowanych w Domu Kultury Stokłosy wydarzeń jest rozwój kulturalny i artystyczny oraz zapewnienie rozrywki mieszkańcom poprzez koncerty, festiwale, wystawy artystyczne, spektakle teatralne i tym podobne inicjatywy.
Kiedy został otworzony Dom Kultury Stokłosy?
Dom Kultury Stokłosa został oficjalnie otworzony w 1983 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też