Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

Warszawa, Prymasa Augusta Hlonda 1
Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w WarszawieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego to miejsce stworzone w celu pokazania działalności wielkich Polaków. Od wtorku do niedzieli zaprasza gości do odwiedzenia stałej wystawy poświęconej ich życiu i działalności. Ponadto w muzeum organizowane są konferencje naukowe i popularnonaukowe oraz warsztaty edukacyjne.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie - informacje

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego powstało w 2016 roku. To właśnie wtedy prezydent Polski, Andrzej Duda, dokonał uroczystego otwarcia. Placówka działa pod nadzorem Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest finansowane z dotacji państwowych i środków przekazywanych przez Archidiecezję. Dyrektorem jest Piotr Dmitrowicz.

Cel muzeum

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego powstało, by pokazać życie i działalność, a także wartości, jakimi kierowali się jego patroni. Odwiedzający zostaną zabrani w podróż: od 1901 roku, kiedy urodził się Stefan Wyszyński, aż do 2005 - roku, w którym zmarł Jan Paweł II.

Lokalizacja muzeum

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się na warszawskim Wilanowie. Położone jest na ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej. Można tam dojechać zarówno samochodem, taksówką, jak i komunikacją miejską.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - najciekawsze wydarzenia

W Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbywają się:

  • stała wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II i Stefanowi Wyszyńskiemu - można ją zwiedzać od wtorku do niedzieli; muzeum honoruje Kartę Dużej Rodziny, a także oferuje bilety ulgowe; na wystawę można się udać z Przewodnikiem Muzeum (w grupie powyżej 9 osób) lub z audioprzewodnikiem,
  • warsztaty edukacyjne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - w ich ramach odbywają się zajęcia dotyczące m.in. umiejętności interpersonalnych, agresji, kreatywności czy zajęcia teatralne,
  • konferencje naukowe i popularnonaukowe, m.in. "Praca w myśli Prymasa Wyszyńskiego" czy "Brama do Wolności",
  • różnorodne spotkania tematyczne, m.in. debata "Polskie ślady soboru" czy "Reakcje na abstrakcje".

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego?
Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się na warszawskim Wilanowie, na ul Prymasa Augusta Hlonda 1.
Co można robić w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego?
W Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego można obejrzeć stałą wystawę z audioprzewodnikiem lub wziąć udział w jednym z wydarzeń, które okazjonalnie są organizowane w tym miejscu.
Kto jest właścicielem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego?
Nadzór nad Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego sprawuje Arcybiskup Metropolita Warszawski i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też