Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kraków, Mikołaja Kopernika 27
Ogród Botaniczny Uniwersytetu JagiellońskiegoOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Założony w 1783 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce. Powstał on na miejscu ogrodu rodziny Czartoryskich, zakupionego przez jezuitów w 1752 roku. Po likwidacji zakonu, teren przekazano Komisji Edukacji Narodowej, która w ramach reformy Akademii Krakowskiej założyła ogród botaniczny.

Teren Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego o powierzchni 9,6 ha ma charakter muzealny i jest miejscem badań, ważnych wydarzeń kulturalnych, inspiracji artystycznych oraz “żywym muzeum” flory świata. W jego kolekcjach znajdują się tysiące okazów roślin, w tym wiele rzadkich i egzotycznych gatunków. Szczególnie godne uwagi są zabytkowe szklarnie, w tym “Victoria” oraz “Holenderka”.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – wydarzenia 

Wśród organizowanych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych na wyróżnienie zasługuje Noc Muzeów 2023 w Krakowie. Podczas 19. edycji tego eventu krakowianie i przyjezdni turyści mogli podziwiać bogate, niedostępne na co dzień zbiory muzeum. Na koniec tego wyjątkowego dnia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego koncert zagrała Krakowska Młoda Filharmonia.

W czerwcu 2023 roku odbyła się w tym miejscu wystawa malarstwa Maggie Piu – utalentowanej malarki i rysowniczki, która ma w swoim dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych.

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego organizowano również warsztaty “Natura w sztuce”, wykład o roślinach we wnętrzach “Zielona izba, zielony kąt”, wystawy kaktusów i pokazy mody Folk Design.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – koncerty

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to również unikatowe wydarzenia muzyczne. Na początku lipca 2023 roku na terenie ogrodu można było wsłuchać się w legendarne ballady rockowe – wśród nich znalazły aranżacje utworów Queen, Nirvana, Aerosmith, Metallica, AC / DC, Pink Floyd, The Rolling Stones i wielu więcej światowej klasy artystów.

Na plenerowej scenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego koncertów i towarzyszących im emocji nie brakowało. Jednym z ważniejszych wydarzeń był sentymentalny koncert pamięci Leopolda Kozłowskiego, podczas którego artyści prezentowali twórczość tego legendarnego artysty. Prowadzącym eventu była znana aktorka, Anna Dymna.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – wydarzenia w przyszłości

W najbliższym czasie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się wydarzenie, które zbierze największych pasjonatów biologii z regionu. Kolejna edycja Nocy Biologów to okazja do zrozumienia zasad funkcjonowania różnych organizmów i oglądania krakowskiego powietrza pod mikroskopem. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Do planowanych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego wydarzeń zaliczają się również wszelkiego rodzaju wystawy, pokazy i koncerty.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – bilety

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to ważny ośrodek naukowy i kulturalny, który przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i sztuki. Sprawdź, co czeka Cię w krakowskim Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego - bilety na nadchodzące wydarzenia zarezerwujesz również online.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się w Krakowie, przy ul. Kopernika 27.
Jakie wydarzenia odbywają w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Wśród odbywających się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego wydarzeń znajdują się koncerty, wystawy artystyczne, pokazy, warsztaty i wiele innych inicjatyw kulturalnych.
Kiedy został otworzony Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego został założony w 1783 roku według projektu Franciszka Kaisera.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też