Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejspeedlandsun-festivalopener-festivalrzeszowskie-juwenalia
Home Miejsce Muzeum Życia w PRL

Muzeum Życia w PRL

Warszawa, Piękna 28/34
Muzeum Życia w PRLOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Muzeum Życia w PRL prezentuje najróżniejsze aspekty codziennego życia w realiach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Zgromadzone przedmioty i zaaranżowane wnętrza snują opowieść na temat okoliczności, w jakich władza ludowa nadzorowała codzienne życie milionów Polaków. Czy liczące sobie kilkadziesiąt lat eksponaty są niemymi świadkami historii? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Muzeum Życia w PRL. Bilety na wystawę pozwolą nam obcować m.in. z kultową pralką Franią czy Małym Fiatem.

Powstanie Muzeum Życia w PRL jest efektem inicjatywy Rafała i Marty Patla, prowadzących przedsiębiorstwo Adventure Warsaw – przewodników po Warszawie, którzy przemierzali miasto zabytkowymi Nysami 522, opowiadając przy tym o kolejnych etapach w historii Polski. Założone przez nich Muzeum było pierwszym miejscem w Warszawie, które opowiadało o codziennym życiu w Polsce Ludowej.

Jak powstało Muzeum Życia w PRL?

Protoplasta Muzeum Życia w PRL, czyli Czar PRL, powstał w garażu w Soho Factory – zalążkiem kolekcji były meble i garść rodzinnych pamiątek, które posłużyły do aranżacji mieszkania w stylu PRL. Założone w 2014 roku muzeum zajmowało powierzchnię 100 metrów kwadratowych i przyciągało wielu gości z kraju i zagranicy.

Jednakże, początkowa lokalizacja okazała się zauważalnym utrudnieniem. W 2018 roku zdecydowano się na zmianę dotychczasowej lokalizacji – muzeum zostało przeniesione w sąsiedztwo Placu Konstytucji i funkcjonuje pod nazwą Muzeum Życia w PRL. Bilety na wystawy nieustannie przyciągają ludzi, chcących poczuć na własnej skórze specyfikę tamtych dekad.

Muzeum Życia w PRL – wystawy 2022

Warto podkreślić, że Muzeum Życia w PRL w Warszawie skutecznie zrywa z krzywdzącą, stereotypową opinią na temat muzeów jako miejsc, w których czas zatrzymał się nie tylko na ekspozycji. Jakie atrakcje przygotowało dla zwiedzających Muzeum Życia w PRL? Wystawy 2022 uwzględniają nie tylko całoroczne ekspozycje.

Osoby, szukające miejsca na wyjątkową integrację czy imprezę urodzinową, z pewnością będą zachwycone ofertą Muzeum Życia w PRL. Wydarzenia, w których można wziąć udział, to m.in. wycieczki retro, wynajem autentycznych aut z epoki, specjalna oferta dla szkół, a nawet urodziny w muzeum.

Muzeum Życia w PRL – wydarzenia, które warto zobaczyć

Jakie wyjątkowe atrakcje możemy napotkać w Muzeum Życia w PRL? Bilety na organizowane przez Muzeum eventy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem odwiedzających. Wśród najpopularniejszych imprez warto wymienić m.in. „Cały ten PRL”, czyli prywatne zwiedzanie z przewodnikiem, „Lornetka i meduza” – zwiedzanie wraz z poczęstunkiem, „…tamte prywatki” – kolacja oraz potańcówka, czy „Raut u pierwszego sekretarza” – gra muzealna, połączona ze zwiedzaniem oraz przepustką na kolację a’la PRL lub poczęstunek.

Warto podkreślić również możliwość indywidualnych inicjatyw w Muzeum Życia w PRL. Wydarzenia spod szyldu „nocy w muzeum” pozwalają wynająć cały obiekt i zrealizować w nim własną, całkowicie autorską koncepcję.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Muzeum Życia w PRL?
Muzeum Życia w PRL znajduje się przy ul. Pięknej 28/34 w Warszawie, tuż przy Placu Konstytucji.
Jakie wydarzenia odbyły się w Muzeum Życia w PRL?
Muzeum Życia w PRL brało udział w wielu wydarzeniach, związanych m.in. z Nocą Muzeów. W obiekcie cyklicznie odbywają się m.in. wycieczki z przewodnikiem, lekcje muzealne, a nawet przejażdżka po mieście zabytkową Nyską.
Kiedy zostało utworzone Muzeum Życia w PRL?
Muzeum Życia w PRL powstało pierwotnie w 2014 roku jako Muzeum Czar PRL. W grudniu 2018 roku ekspozycja w starej fabryce na Pradze została zamknięta i przeniesiona do centrum Warszawy.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też