Home Miejsce Mercy Brown Cocktails & Swing

Mercy Brown Cocktails & Swing

Kraków, Floriana Straszewskiego 28
Mercy Brown Cocktails & SwingOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Mercy Brown jest jednym z pierwszych prekursorów w Polsce tzw. barów speakeasy, czyli ukrytych lokali bez szyldu, dostępnych tylko dla wtajemniczonych. Wprowadzając elitarny klimat i wyjątkowość miejsca, Mercy Brown oferuje wyśmienite koktajle podawane w eleganckim szkle, retro wystrój oraz charakterystyczną muzykę z lat 20. i 30. XX wieku. Dodatkowo, Mercy Brown Cocktails & Swing organizuje mikro wydarzenia artystyczne, przeznaczone dla wybranej liczby gości, które dopełniają unikalną atmosferę lokalu. Funkcjonowanie Mercy Brown towarzyszy aurze tajemnicy, przyciągając nowych odkrywców, którzy szukają niezapomnianych wrażeń.

Mercy Brown Cocktails & Swing – o obiekcie

Oprócz wyrafinowanych koktajli i doskonałej obsługi, Mercy Brown oferuje bogaty program artystyczny, który obejmuje polską i międzynarodową burleskę, wysmakowane koncerty jazzowe oraz spotkania z ciekawymi osobistościami, w ramach cyklu "Przy muzyce o Nauce i Sztuce", organizowanego we współpracy z krakowską Naczelną Organizacją Techniczną NOT. Koncepcja miejsca zawarta jest w jego nazwie #CocktailsandSwing - jakościowa rozrywka jest tu serwowana jako główne danie. Mercy Brown został wyróżniony jako Coctail Bar Of The Year 2017 & 2018 oraz znalazł się na liście 50 Best Discovery 2021.

 

Lokal oferuje również swoje wyjątkowe wnętrze na spotkania biznesowe, bankiety, eventy po konferencji oraz prezentacje i premiery produktów. Mercy Brown to także idealne miejsce na prestiżowe rozdania nagród. Dodatkowo, lokal oferuje szereg atrakcji, takich jak warsztaty koktajlowe, degustacje alkoholowe i kawowe.

Mercy Brown Cocktails & Swing – wydarzenia 2023

Mercy Brown to miejsce, gdzie oprócz wyrafinowanych koktajli, można zobaczyć wyjątkowe wydarzenia artystyczne, w tym cykliczne pokazy światowej klasy polskiej burleski. Na występy zapraszane są regularnie gwiazdy europejskie, takie jak Sonny Vargas z Prague Burlesque Theatre czy Angelina Angelic z Golden Burlesque. W sezonie 2023/2024 Mercy Brown rozpoczęło nowy cykl polskiej burleski "Call me Darling", w którym występują przepiękna Lillet l'Amour i charyzmatyczna Catie Cash. Bogate kostiumy, zmysłowy taniec, fantastyczna muzyka i atmosfera lat 20. tworzą niepowtarzalną atmosferę tych wydarzeń.

 

Oprócz tego, Mercy Brown organizuje spotkania z wybitnymi osobowościami świata kultury, nauki i nie tylko, które odbywają się we wtorki, a do koncertów zapraszane są również największe gwiazdy polskiego jazzu. Te wydarzenia są kontynuacją cyklu wcześniej organizowanego przez KR FSNT NOT. Wszystko to sprawia, że Mercy Brown to nie tylko cocktail bar, ale także miejsce, w którym można cieszyć się wysmakowaną rozrywką oraz doświadczyć niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Mercy Brown Cocktails & Swing – koncerty 

W Mercy Brown Coctails & Swing zorganizowano również intymne koncerty, w których wystąpili znani artyści z polskiej sceny muzycznej, takie jak Aga Zaryan w duecie z Szymonem Miką, Monika Borzym z akompaniamentem Krzysztofa Dysa oraz kwartet Krzysztofa Ścierańskiego. Lokal był również gospodarzem wydarzenia "Bliskie Spotkania" z udziałem Urszuli Dudziak, która nie tylko dała wspaniały koncert, ale także udzieliła wywiadu przed publicznością. W rozmowie towarzyszyła jej Aga Zaryan, jedna z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie.

Mercy Brown Cocktails & Swing – bilety

Bilety na wydarzenia i koncerty Mercy Brown Cocktails & Swing można nabyć w sprzedaży online lub na miejscu w lokalu. 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Mercy Brown Cocktails & Swing?
Mercy Brown Cocktails & Swing znajduje się przy ul. Straszewskiego w Krakowie.
Jakie wydarzenia odbyły się w Mercy Brown Cocktails & Swing?
W Mercy Brown Cocktails & Swing odbył się koncert Urszuli Dudziak i Agi Zaryan pt. „Bliskie Spotkania”. Na scenie wystąpiła także Monika Borzym. W lokalu cyklicznie odbywają się także wystąpienia światowych gwiazd burleski.
Kiedy został utworzony Mercy Brown Cocktails & Swing?
Mercy Brown Cocktails & Swing to stosunkowo nowy lokal na mapie Krakowa. Ekskluzywny Coctail Bar funkcjonuje od kilku lat, szybko doczekał się jednak uznania ze strony klientów oraz krytyków gastronomicznych.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też