Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Mazowiecki Instytut Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury

Warszawa, Elektoralna 12
Mazowiecki Instytut KulturyOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zapraszamy na pokaz bajki O królewnie, która nie potrafiła się śmiać. Bajkę opowie Ania Woźniak, a akompaniować jej będą Natalia Czekała oraz Krzysztof Guzewicz z zespołu T/Aboret. Stream poniżej. 

 

 

Mazowiecki Instytut Kultury znajduje się przy ulicy Elektoralnej 12 w Warszawie. Organizuje szereg inicjatyw artystycznych i edukacyjnych takich jak koncerty, festiwale, wystawy czy warsztaty. W obrębie MIK działają różne jednostki. Jedną z nich jest Teatr Mazowiecki, który wystawia spektakle zarówno w siedzibie głównej, jak i na terenie całego Mazowsza. Jego celem jest dotarcie w szczególności do miejscowości z ograniczoną ofertą kulturalną.

Instytut jest doskonałym miejscem dla miłośników tańca. Odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego - Warsaw Dance Days, na którym prezentowały się polskie zespoły takie jak Krakowski Teatr Tańca czy Warszawski Teatr Tańca oraz artyści zagraniczni, między innymi Victoria Krajina, Michelle Azdajic czy Teatr Tańca Vidlunnja.

 

Ciekawym projektem MIK jest także Mazowiecka Akademia Tańca, która oferuje kursy instruktorów tańca ludowego, współczesnego, towarzyskiego i jazzowego.

 

Mazowiecki Instytut Kultury jazz to cykl koncertów „Swing Club”, podczas których rozbrzmiewa jazz, muzyka latynoska, etniczna, rozrywkowa – od lat dwudziestych XX w. poprzez polskie przed- i powojenne oraz współczesne przeboje, piosenkę literacką i autorską.

Teatr Mazowiecki 

Teatr Mazowiecki jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury. Ideą Teatru Mazowieckiego jest wystawianie artystycznych spektakli z udziałem najlepszych polskich aktorów. Repertuar Teatru Mazowieckiego pełen jest różnorodnych spektakli, które zainteresują każdego. Wspólnie z partnerami z regionu Teatr Mazowiecki chce wykorzystać potencjał Mazowsza i razem budować kulturę, wiedzę teatralną oraz kształtować gusta artystyczne.

 

Teatr Mazowieckiego Instytutu Kultury to także Festiwal Teatralny InQbator, odbywający się w Ostrołęce. Składają się na niego spektakle sceniczne i plenerowe, warsztaty, działania performatywne, a także spotkania z wybitnymi twórcami teatru.

 

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn