Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Miejsce Kino Rialto

Kino Rialto

Poznań, Dąbrowskiego 38
Sprawdź wydarzenia
Kino RialtoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Działające w stolicy województwa wielkopolskiego Kino Rialto Poznań to renomowany art-house, który działa nieprzerwanie od ponad 75 lat. Placówka ta jest jednym z najnowocześniejszych kin w Polsce, które stanowi część prestiżowych programów Unii Europejskiej, takich jak Europa Cinemas i Sieć Kin Studyjnych. Motto kina, "Kino-Art.-House-Jeżyce", podkreśla zarówno jej związek z dzielnicą Poznania, w jakiej się znajduje, jak i jej nadrzędne zadanie, jakim jest promocja kultury.

Po remoncie w 2011 roku, Kino Rialto Poznań dysponuje 229 miejscami, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami – sala jest wyposażona w system dźwięku Dolby Digital, technologię cyfrowej D-Cinema oraz projektor o maksymalnej rozdzielczości 4K. Warto przy tym podkreślić, że prezentowane w Kinie Rialto Poznań filmy mogą być wyświetlane zarówno w formacie HD, jak i z taśmy filmowej o szerokości 35 mm.

Jednym z kluczowych zadań, które realizują organizowane w Kinie Rialto Poznań wydarzenia, są premiery polskich, europejskich i amerykańskich produkcji. Placówka ta regularnie organizuje pokazy form krótkometrażowych, wyświetlanych w ramach zróżnicowanych festiwali, takich jak Manhattan Short Film Festival, Future Shorts, World Shorts oraz Short Waves. Kino Rialto Poznań prowadzi dwa dyskusyjne kluby filmowe – Filmowy Klub Seniora oraz Absolwent.

Kino Rialto Poznań – wydarzenia

Kino Rialto Poznań czterokrotnie uzyskało nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Kino". Co więcej, charakterystyczny czerwony neon kina został uznany przez czytelników "Głosu Wielkopolskiego" za najbardziej kultowy neon na terenie Poznania. Placówka ta może również legitymować się certyfikatem "Tutaj jest OK" (promującego swobodny dostęp do usług natury publicznej dla osób z niepełnosprawnościami) oraz tytułem Miejsca Przyjaznego Seniorom. Organizowane w Kinie Rialto Poznań wydarzenia przysłużyły się również do otrzymania w 2015 roku medal "Świadek Historii" od Instytutu Pamięci Narodowej, przyznany za wkład w upowszechnianie wiedzy o najnowszej historii Polski.

Mające miejsce w Kinie Rialto Poznań wydarzenia filmowe obejmują m.in. projekcje filmowej klasyki, zróżnicowane przeglądy tematyczne, festiwale, filmy z muzyką na żywo oraz spotkania z gośćmi podczas pokazów specjalnych. Placówka ta często prezentuje również seanse dokumentów historycznych, które są możliwe dzięki współpracy z IPN-em. Oferta, skierowana do najmłodszych kinomanów, obejmuje niedzielne seanse "Eurobajki" oraz specjalne pokazy filmowe w sezonie wakacyjnym oraz podczas ferii. W trosce o filmową edukację dzieci i młodzieży, powstał również stosowny program o nazwie Wielkopolska Edukacja Medialna.

Kino Rialto Poznań – stand-up

Z myślą o miłośnikach stand-upów, Kino Rialto Poznań przygotowało event z udziałem Mamy Na Obrotach – gwiazdy Tik Toka, która wystąpiła ze swoim autorskim programem "Mój pierwszy raz". Artystkę supportował Mr. Boomer.

Kino Rialto Poznań – bilety

Chcesz odwiedzić wyjątkowe i nastrojowe Kino Rialto Poznań? Bilety na nadchodzące wydarzenia – zarówno cyklicznie wyświetlane hity kinowe, jak i wejściówki wstępu na zbliżające się festiwale, są możliwe do nabycia na stronie kina. Jeśli planujesz nabyć bilety na inne eventy, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem placówki, dostępnym na stronie eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Rialto Poznań?
Kino Rialto Poznań znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 38.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Rialto Poznań?
Organizowane w Kinie Rialto Poznań wydarzenia obejmują zarówno projekcje wyświetlanych obecnie premier, jak i festiwale tematyczne. W ramach kina działają również dyskusyjne kluby filmowe oraz prowadzone są aktywności zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.
Kiedy zostało otworzone Kino Rialto Poznań?
Historia Kina Rialto Poznań sięga 1937 roku, kiedy powstało kino Adria. Po okresie II Wojny Światowej, kiedy kino nosiło nazwę Burgtheater, przemieniono je na Rialto. 21 marca 1945 r. miała miejsce pierwsza projekcja kinowa, kiedy to wyświetlono radziecką komedię muzyczną „Świniarka i pastuch”.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też