Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Jazz&Blues Club Katofonia

Jazz&Blues Club Katofonia

Katowice, Mariacka 18A
Jazz&Blues Club KatofoniaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zlokalizowany w Katowicach Jazz&Blues Club Katofonia nie bez powodu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów muzycznych w stolicy województwa śląskiego. Ten wyjątkowy lokal przy ul. Mariackiej dał się zapamiętać jako centrum wydarzeń muzycznych i kulturalnych, które od lat gromadzą wielbicieli muzyki jazzowej, bluesowej, rockowej i nie tylko.

Organizowanym w Jazz&Blues Club Katofonia wydarzeniom klimatu nadają profesjonalne nagłośnienie sceniczne i wyjątkowa aranżacja sali – w pubie znajdują się również cocktail bar oraz przestrzeń wystawiennicza, w której lokalni artyści mogą przedstawiać swoje dzieła szerszej publice.

Jazz&Blues Club Katofonia – wydarzenia rozrywkowe

W Jazz&Blues Club Katofonia wydarzenia tworzą przede wszystkim ludzie – potwierdzają to Wieczory Szkoły Impro Silesia, która nigdy nie wie, co ją czeka na scenie. Podczas improwizowanych spektakli teatralnych to właśnie widownia wpływa na fabułę, muzykę i dialogi pomiędzy bohaterami.

Kolejnym spontanicznym organizowanym przez Jazz&Blues Club Katofonia wydarzeniem był stand-up Open Mic, w którym 7 września 2023 roku wystąpili zarówno starzy wyjadacze sceny, jak i młodzi komicy, którzy chcieli przetestować swoje żarty i anegdoty na prawdziwej publiczności.

Jazz&Blues Club Katofonia – koncerty, które zostaną zapamiętane

Muzyczne wieczory w klimatycznym Jazz&Blues Club Katofonia to niezapomniane wspomnienia, które zapadają w pamięci mieszkańców Katowic na długi czas. Wśród organizowanych w Jazz&Blues Club Katofonia koncertów warto wyróżnić występ November Might Be Fine, który odbył się 22 października 2023 roku. Górnośląskie trio ma w swoim repertuarze kawałki tworzone na wzór muzyki metalowej, post-hardcorowej i eksperymentalnej.

Kolejne warte uwagi wydarzenie muzyczne odbyło się zaledwie tydzień później, 29 października 2023 roku. W tym dniu w Jazz&Blues Club Katofnia koncert zagrała zjawiskowa grupa Gorycz, która po występach na Mystic Festival i Summer Dying Loud wyruszyła w trasę promującą ich album “Kamienie”.

W Jazz&Blue Club koncerty kierowane są również do osób obserwujących polską scenę rapową. Świetnym tego przykładem był zaplanowany na 27 kwietnia 2023 roku koncert Janusza Walczuka – artysty związanego z popularną grupą SBM Label, którego na platformie Spotify słucha ponad 1 milion fanów miesięcznie.

Jazz&Blues Club Katofonia – wydarzenia w najbliższych miesiącach

Co w nadchodzącym czasie czeka na uczestników imprez organizowanych w Jazz&Blues Club Katofonia? Wydarzenia, których nie można przegapić, to między innymi Główny Zawór Jazzu, czyli projekt łączący ze sobą wszechobecną muzykę popularną z różnymi wariacjami jazzowymi. 13 kwietnia 2024 roku podczas koncertu organizowanego przez 8-osobowy skład z Poznania widownia będzie mogła posłuchać swingowych aranżacji takich gwiazd jak Monika Brodka, Kayah czy Perfect.

Z kolei z okazji dnia zakochanych przygotowano specjalne wydarzenie Walentynki Grubych, Smutnych i Samotnych, na którym mile widziani są zarówno zakochani, jak i osoby, które nadal poszukują swojej drugiej połówki. Do planowanych w Jazz&Blues Club Katofonia wydarzeń wychodzących poza sferę muzyczną należy zaliczyć kolejny spektakl Wieczoru Szkoły Impro Silesia.

Jazz&Blues Club Katofonia – bilety na wydarzenia

Jazz&Blues Club Katofonia to klub muzyczny, w którym każdy może poczuć się ważny – liczne eventy specjalne, imprezy tematyczne i nieskończone żonglowanie gatunkami muzycznymi podczas koncertów gwarantują, że i Ty znajdziesz w tym miejscu coś dla siebie. Planujesz spędzić miły wieczór w Jazz&Blues Club Katofonia? Bilety na wydarzenia zarezerwujesz już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Jazz&Blues Club Katofonia?
Jazz&Blues Club Katofonia znajduje się w Katowicach, przy ul. Mariackiej 18A.
Jakie wydarzenia odbywają się w Jazz&Blues Club Katofonia?
Mające miejsce w Jazz&Blues Club Katofonia wydarzenia to przede wszystkim koncerty, spektakle teatralne, wieczory z rockiem, jazzem i bluesem oraz ciekawe inicjatywy kulturalne.
Kiedy został otworzony Jazz&Blues Club Katofonia?
Jazz&Blues Club Katofonia został otworzony w 2011 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też