Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Gdańsk

Gdańsk, Miasto
Sprawdź wydarzenia
GdańskOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Gdańsk to miasto o bogatej historii oraz kulturze, które od wieków przyciągało intelektualistów i twórców z różnych dziedzin artystycznych. Nic więc dziwnego, że na terenie stolicy Pomorza każdego roku organizowanych jest wiele eventów, które przyciągają uwagę zarówno mieszkańców, jak i przybywających tu turystów.

Warto wspomnieć, że na bogatą kulturę Gdańska wpłynęła także historia jego regionu – na terenie miasta funkcjonuje mnóstwo placówek edukacyjnych, takich jak Muzeum Narodowe czy Europejskie Centrum Solidarności, które opowiadają historię Trójmiasta w kontekście politycznym, społecznym oraz kulturowym. 

W Gdańsku organizowane są również liczne imprezy plenerowe, takie jak festiwale uliczne, targi kreatywne oraz koncerty na świeżym powietrzu. Dzięki temu mieszkańcy i odwiedzający Pomorze turyści mogą cieszyć się atrakcjami kulturalnymi, oferowanymi nie tylko przez tutejsze muzea i teatry, ale także ulice oraz place miasta.

Na terenie miasta organizowane są również nieco bardziej kameralne eventy, m.in. spotkania literackie, dyskusje, warsztaty oraz wystawy, które sprzyjają wymianie myśli i twórczej inspiracji artystów.

Gdańsk – bilety na koncerty

Jakie wydarzenia muzyczne organizuje Gdańsk? Koncerty przygotowywane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oliwie każdego roku przyciągają całe tłumy zainteresowanych. Impreza ta to wyjątkowy event muzyczny, który odbywa się corocznie w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Jest to jeden z najważniejszych festiwali organowych w Polsce, który cieszy się ogromnym uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Wydarzenie to odbywa się na terenie Parafii Archikatedralnej pw. Trójcy Świętej – to właśnie tam w otoczeniu pięknych zdobień architektonicznych i atmosferycznego oświetlenia, brzmienia organów wypełniają przestrzeń sakralną, tworząc niepowtarzalny klimat.

W tym roku miała miejsce 66. edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oliwie. Impreza rozpoczęła się w czerwcu i trwała aż do drugiej połowy sierpnia. Na scenie pojawili się artyści z polski i zagranicy, którzy uznawani są za autorytety w dziedzinie muzyki organowej. 

Gdańsk – wydarzenia sportowe

Na terenie Gdańska odbywa się także Bieg Westerplatte. Event ten ma nie tylko charakter sportowy – bieg upamiętnia również historyczne wydarzenia związane z tym miejscem. Spotkanie organizowane jest w celu uczczenia pamięci żołnierzy polskich, którzy w 1939 roku stanęli w obronie Westerplatte w obliczu niemieckiej agresji. Udział w imprezie stanowi więc wyjątkową okazję, aby oddać hołd tym, którzy walczyli w obronie wolności i niepodległości kraju.

Entuzjaści biegania mogli wziąć dodatkowo udział w imprezie Gdańsk City Race – zawodach w biegu na orientację, których trasa prowadziła od parków po tereny miejskie. Event ten to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również okazja do poznawania historii, kultury i architektury Gdańska i Sopotu. Biegnąc przez różnorodne miejsca na mapie Trójmiasta, uczestnicy mogą odkrywać bajkowe zaułki, które dodają obu tym miastom unikalności. "Gdańsk & Sopot City Race" ma charakter otwarty dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania – niektórzy biegacze mogą rywalizować o jak najlepszy czas, inni zaś skupiają się na czerpaniu radości z biegu i poznawaniu okolicy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Gdańsk?
Gdańsk leży w województwie pomorskim na północy Polski, na terenie trójmiejskiej aglomeracji.
Jakie wydarzenia odbywają się w Gdańsku?
Na terenie Gdańska organizowane są liczne koncerty, festiwale, spotkania tematyczne oraz imprezy sportowe. Bilety na gdańskie wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży online, m.in. za pośrednictwem portalu eBilet.pl.
Kiedy powstał Gdańsk?
Historia Gdańska sięga 980 roku. Data założenia 997 r. n. e.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też