Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda

Zielona Góra, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza BairdaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

W centrum Zielonej Góry, w budynku wzniesionym w 1900 roku, znajduje się siedziba Filharmonii Zielonogórskiej, której początki sięgają 1956 r. Obok koncertów symfonicznych, których rocznie odbywa się około 100, Filharmonia prowadzi szeroką działalność popularyzującą muzykę w środowisku dzieci przedszkolnych, szkolnych i młodzieży oraz organizuje koncerty kameralne, których wykonawcami są często muzycy zielonogórscy.

Filharmonia Zielonogórska – koncerty

Koncerty to najczęściej organizowane wydarzenia kulturowe, które mają miejsce w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Oprócz muzyki symfonicznej widownia w Zielonej Górze może uczestniczyć w koncertach muzyki folkowej, żydowskiej, tradycyjnej i w wielu innych rodzajach wydarzeń, w tym również w wydarzeniach cyklicznych i festiwalach, jak np. Muzyczne Raczkowanie  czy Dni Muzyki Nad Odrą.

Filharmonia Zielonogórska – koncerty 2022

W bieżącym roku w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się wyczekiwany koncert Queen Symfonicznie w wykonaniu orkiestry i chóru Alla Vienna. Bilety na to wydarzenie dostępne są na eBilet.pl. Ponadto do końca sezonu artystycznego, które zwieńczeniem będzie poświęcony temu koncert 2 lipca. Wcześniej odbędą się koncerty muzyki żydowskiej, koncerty folklorystyczne, akordeonowe oraz koncerty z serii Muzyczne Raczkowanie.

Filharmonia Zielonogórska – bilety

Dzięki naszej platformie możesz uczestniczyć w koncertach i innych wydarzeniach, które organizuje Filharmonia Zielonogórska – bilety dostępne na eBilet.pl dotyczą zarówno koncertów, jak i spektakli teatralnych czy innych eventów.

Filharmonia Zielonogórska – koncerty 2022, na które wejściówki kupisz na eBilet to cieszący się ogromną popularnością koncert z muzyką zespołu Queen symfonicznie w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna.

Filharmonia Zielonogórska – wydarzenia teatralne, na które bilety kupisz na eBilet, to spektakl pt. „Nerwica natręctw” w reżyserii Artura Barcisia.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Zielonogórska?
Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda usytuowana jest przy Placu Powstańców Wielkopolski 10 w Zielonej Górze.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Zielonogórskiej?
Każdego roku w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda odbywają się dziesiątki wydarzeń muzycznych i teatralnych. Wydarzenia te obejmują muzykę klasyczną, symfoniczną, folkową, tradycyjną, popularną i alternatywną. Nie brakuje także wydarzeń dla dzieci, m.in. koncertów z cyklu Muzyczne Raczkowanie, przeznaczonych dla najmłodszych. Do tej pory odbyło się tam mnóstwo koncertów symfonicznych, na których widzowie mogli posłuchać muzyki nieśmiertelnych klasyków, m.in. Mozarta czy Czajkowskiego. Ponadto publiczność w Zielonej Górze miała możliwość uczestniczenia w wydarzeniach muzyki jazzowej, muzyki filmowej czy koncertach z serii Dni Muzyki Nad Odrą. Wydarzenia w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, na które można było kupić bilety poprzez platformę eBilet, to np. seria koncertów noworocznych Valdes de Vienne – Walce Wiedeńskie.
Kiedy została utworzona Filharmonia Zielonogórska?
Budynek, w który obecnie funkcjonuje Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda, został wzniesiony w 1900 roku. Początki samej instytucji sięgają roku 1959, a konkretnie daty 29 maja. To właśnie wtedy odbył się inauguracyjny koncert Zielonogórskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Mieczysława Tomaszewicza. Stałą siedzibą orkiestry budynek Filharmonii Zielonogórskiej został w 1961 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też