Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Lubuski Teatr w Zielonej Górze

Lubuski Teatr w Zielonej Górze

Zielona Góra, Aleja Niepodległości 3/5
Lubuski Teatr w Zielonej GórzeOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lubuski Teatr w Zielonej Górze to teatr dramatyczny o ponad 70-letniej tradycji artystycznej. Instytucja kultury została założona w 1951 roku – zabytkowy, charakterystyczny budynek teatru jest dziełem berlińskiego architekta Oskara Kaufmanna. Imponująca przestrzeń została przystosowana do wystawiania tu spektakli dramatycznych, widowisk muzycznych, baletowych oraz oper. Znajdowało się tu niegdyś również kino.

Współcześnie mieści się tu przede wszystkim teatr. Instytucja posiada swój zespół oraz gości artystów z całej Polski. Celem instytucji jest promocja działań teatralnych oraz wspieranie i pielęgnowanie tradycji artystycznych regionu. W porozumieniu z Teatrem Muzycznym w Poznaniu utworzono tu Scenę Muzyczną, na której prezentowano m.in. “Przeboje Muzyki Wiedeńskiej" i "Kochanków Paryża". Instytucja współpracuje także z partnerskimi ośrodkami z Czech, Słowacji ii Niemiec oraz uczestniczy w festiwalach teatralnych różnego formatu. Od 2020 roku Lubuski Teatr w Zielonej Górze prowadzi liczne działania w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Lubuski Teatr w Zielonej Górze – wydarzenia i imprezy artystyczne

Od 2020 roku organizowane przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze wydarzenia odbywają się również w ramach programu Przestrzenie Sztuki pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest umożliwienie dostępu do kultury jak najszerszemu gronu odbiorców oraz poszerzenie ich świadomości kulturalnej.

Jakie atrakcje i imprezy artystyczne ma repertuarze Lubuski teatr w Zielonej Górze? Wydarzenia to m.in. spotkania Teatru Wędrownego, warsztaty teatralne i artystyczno-sensoryczne zajęcia dla dzieci oraz spotkania z aktorami online. Na widzów lubuskiego teatru czekają także Scena Letnia i Scena Lalkowa, na których odbywają się zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Lubuski Teatr w Zielonej Górze – koncert i spektakle teatralne 

Organizowane w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze koncerty to zarówno większe imprezy muzyczne, jak i kameralne spotkania z artystami. Już wkrótce na deskach teatru będzie gościła Edyta Geppert z repertuarem swoich najlepszych przebojów. Instytucja przede wszystkim jest jednak organizatorem spektakli teatralnych. Na deskach teatru występowało wielu wybitnych polskich aktorów. Wśród nich Piotr Cyrwus, Piotr Zelt, Jacek Lenartowicz, Wioletta Arlak i Katarzyna Skrzynecka.

Dużym zainteresowaniem wśród widzów cieszy się spektakl w reżyserii Olafa Lubaszenki "Lumbago", który opowiada historię kochanków, których losy niespodziewanie komplikują dolegliwości zdrowotne. W repertuarze Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze się także przedstawienia organizowane już tradycyjnie w ramach "Winobraniowych Spotkań Teatralnych". Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. komedię "Winda do Nieba…czyli czworo po czterdziestce" oraz premierę spektaklu "Balkon Ordona", przejmującą opowieść o życiu trzech generacji pod jednym dachem.

Lubuski Teatr w Zielonej Górze – bilety i harmonogram wydarzeń

Gdzie można kupić bilety na wydarzenia, organizowane przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze? Bilety i harmonogram wydarzeń online są dostępne stacjonarnie i w sprzedaży online na stronie e-bilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Lubuski Teatr w Zielonej Górze?
Lubuski Teatr w Zielonej Górze znajduje się przy Alei Niepodległości 3/5 na Starym Mieście.
Jakie wydarzenia odbywają się w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze?
Organizowane przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze wydarzenia odbywają się głównie spektakle teatralne i koncerty muzyczne. Instytucja jest także organizatorem wielu warsztatów.
Kiedy został otworzony Lubuski Teatr w Zielonej Górze?
Lubuski Teatr w Zielonej Górze został otworzony w 1951 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też