Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungkryminalny-poznan-prezentuje
Home Miejsce Aula UZ w Zielonej Górze

Aula UZ w Zielonej Górze

Zielona Góra, Podgórna 50
Aula UZ w Zielonej GórzeOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Aula UZ stanowi część Uniwersytetu Zielonogórskiego – największej państwowej uczelni w województwie lubuskim, będącej jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków akademickich w kraju. Podstawą utworzenia Uniwersytetu Zielonogórskiego było połączenie Politechniki Zielonogórskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W obręb uczelni dołączono również w 2017 r. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie.

Aula UZ w Zielonej Górze – działalność

W roku akademickim 2021/2022 na uczelnię uczęszczało ok. 9100 studentów. Oferta studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim obejmuje różnorodne dziedziny i kierunki – uczelnia posiada 12 wydziałów i 29 instytutów i dysponuje prawem do nadawania stopni naukowych w 23 dyscyplinach. W ramach działalności naukowo-badawczej UZ warto wymienić m.in. Park Naukowo-Technologiczny, Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych, Centrum Energetyki Odnawialnej, Lubuski Ośrodek Badań Społecznych, Ogród Botaniczny oraz dwie Szkoły Doktorskie.

Uniwersytet Zielonogórski to uczelnia otwarta na nowe wyzwania, która jest postrzegana jako główna brama regionu na Polskę i świat. Oprócz rozbudowanej bazy dydaktycznej i laboratoriów, studenci mogą zaangażować się w liczne koła naukowe, organizacje studenckie i uprawianie sportu. UZ dysponuje również rozwiniętymi mediami akademickimi, takimi jak Radio Index czy portal wZielonej.

Aula UZ w Zielonej Górze – koncerty

Organizowane w Auli UZ w Zielonej Górze wydarzenia wykraczają poza zakres dydaktyczny – obiekt ten gościł na swojej scenie artystów z wielu dziedzin sztuki, a oferowane bilety błyskawicznie rozchodziły się wśród mieszkańców Zielonej Góry i okolicznych miejscowości. W obiekcie tym odbył się m.in. koncert "Edith Piaf i przyjaciele", hołdujący twórczości artystki.

Widowisko nawiązywało do atmosfery paryskich ulic XX wieku. W roli Edith Piaf wystąpiła Maria Czechlewska – doświadczona śpiewaczka związaną z PZPLiT Mazowsze. Jej partnerem wokalnym był tenor - baryton Andreij Timoschenko, a orkiestrą kierował Alexander Pustovalov, znany artysta z międzynarodowym doświadczeniem. Repertuar oparty na utworach Edith Piaf i jej przyjaciół stanowił gwarancję niezapomnianego wieczoru, pełnego miłości i śpiewu, podczas którego widzowie mogli usłyszeć najbardziej znane utwory z repertuaru wokalistki, takie jak "L'accordeoniste", "La vie en rose", "Milord", "Padam, Padam" oraz "Je ne regrette rien"

Aula UZ w Zielonej Górze – wydarzenia

Zorganizowany w Auli UZ w Zielonej Górze koncert z okazji 55-lecia zespołu Czerwone Gitary wzbudził ogromne zainteresowanie. Zespół ten, określany mianem polskich Beatlesów, to legenda polskiej muzyki rozrywkowej, a ich przeboje, takie jak "Historia jednej znajomości" czy "Nikt na świecie nie wie", cieszą się uznaniem kolejnych pokoleń Polaków. Zespół Czerwone Gitary to laureat plebiscytu tygodnika "Polityka" na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku oraz zdobywca nagrody Prometeusz 2000 za osiągnięcia artystyczne i zasługi dla kultury polskiej.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Zielonej Góry cieszy się również występ z okazji XX-lecia Kabaretu Smile. Nowy, premierowy spektakl kabaretowy o nazwie "NOWY" uwzględnia niewidziane dotąd skecze, kolejne perypetie Bożeny i Merlina i stanowi zupełnie nowy wymiar show.

Aula UZ w Zielonej Górze – bilety

Planujesz wybrać się na spektakle, koncerty i wydarzenia, organizowane w Auli UZ w Zielonej Górze? Bilety na nadchodzące atrakcje są dostępne m.in. na platformie eBilet.pl. Już dziś zamów interesujące Cię wejściówki i upewnij się, że nie przegapisz żadnego z interesujących Cię występów.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Aula UZ w Zielonej Górze?
Aula UZ w Zielonej Górze mieści się przy ulicy Podgórnej 50.
Jakie wydarzenia odbywają się w Aula UZ w Zielonej Górze?
Organizowane w Auli UZ w Zielonej Górze wydarzenia dotyczą zarówno działalności akademickiej, jak i kulturalnej – w obiekcie odbywają się liczne koncerty i spektakle teatralne.
Kiedy została otworzona Aula UZ w Zielonej Górze?
Aula UZ stanowi część Uniwersytetu Zielonogórskiego, w którym tradycje akademickie sięgają 1965 roku, kiedy to swoją działalność rozpoczęła Wyższa Szkoła Inżynierska.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też