ACKiM UMCS Chatka Żaka

ACKiM UMCS Chatka Żaka

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” ma już 50 lat. Przez dekady było to miejsce kulturotwórcze, z którym związani byli artyści dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych Polski i Europy (m.in. Bajm, Budka Suflera, Michał Hochman, Teatr Provisorium). Miejsce skupia środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa, ważkich wydarzeń o charakterze artystycznym i społecznym.

Chatka Żaka – wydarzenia

Chatka Żaka jest instytucją kultury działającą przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wspomniana uczelnia, jako jedna z niewielu w kraju, wciąż może pochwalić się własnym centrum kultury studenckiej. W latach 60., 70. i 80. w Chatce Żaka działały legendarne teatry alternatywne – Provisorium Janusza Opryńskiego czy Gong 2 Andrzeja Rozhina.

W ramach ACK od ponad 50 lat spotykają się miłośnicy sztuki i muzyki. Chatka Żaka w Lublinie organizuje wydarzenia, z których mogą korzystać zarówno studenci, jak i mieszkańcy miasta. Obiekt zmodernizowano tak, by był dostosowany do realizacji rozmaitych inicjatyw kulturalnych.

Każdego roku fanów wyjątkowych folkowych brzmień przyciągają odbywające się w Chatce Żaka koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”. To najstarszy w Polsce festiwal muzyki folkowej, organizowany każdego roku od 1991. Towarzyszą mu występy zespołów ludowych, warsztaty, konferencje, targi oraz wystawy. Od początku istnienia festiwalu w Chatce Żaka koncerty zagrało ponad 200 zespołów z 30 krajów. Bilety na „Mikołajki Folkowe” są dostępne w sprzedaży online.

Organizowane w Chatce Żaka wydarzenia to również Studenckie Konfrontacje Filmowe, Ogólnopolski Festiwal Teatralny „KONTESTACJE”, Lubelski Festiwal Piosenki Studenckiej „Bakcynalia”, ACK Electric Nights – festiwal muzyki alternatywnej i progresywnej, Chatka Blues Festiwal, Studencka Wiosna Teatralna oraz Inny Wymiar – festiwal gier i fantastyki. Bilety można było nabyć przez internet.

 

Interesują Cię odbywające się w Chatce Żaka koncerty 2022? Do najciekawszych wydarzeń nadchodzącego roku należy z pewnością wyjątkowy Live Act „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” Mery Spolsky. Intrygująca artystka zapowiada stereodram – miks koncertu, spektaklu, monodramu i odczytu książki. Muzyka, wizualne doznania i czarny humor – to wszystko czeka na osoby odwiedzające Chatkę Żaka. Bilety na występ artystki są już dostępne na stronie eBilet.pl!

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Chatka Żaka?

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” znajduje się w centralnej części miasteczka akademickiego. Dokładny adres obiektu to ul. Idziego Radziszewskiego 16 Lublin. Chatka Żaka jest zlokalizowana w punkcie między budynkami naukowo-dydaktycznymi przy ulicy Sowińskiego a strefą mieszkalną z domami studenckimi.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Chatce Żaka?

„Mikołajki Folkowe”, Festiwal Kultury Alternatywnej ZDAERZENIA, Międzynarodowe Dni Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy”, spotkania z artystami, przeglądy teatralne i koncerty polskich gwiazd muzyki to tylko część inicjatyw, które współorganizuje Chatka Żaka. Wydarzenia przyciągają studentów oraz mieszkańców Lublina i okolic. Zobacz, jakie atrakcje przygotowuje dla odwiedzających Chatka Żaka – bilety na koncerty i inne występy można nabyć wygodnie przez internet.

  • Kiedy utworzona została Chatka Żaka?

Chatka Żaka została zbudowana w latach 1962–1965 według projektu Krystyny Różyskiej-Tołłoczko. Mimo modernizacji wciąż pozostaje jednym z najciekawszych budynków powstałych w powojennym Lublinie.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

ACKiM UMCS Chatka Żaka
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Radziszewskiego 16
20-031 Lublin

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/