Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce ACKiM UMCS Chatka Żaka

ACKiM UMCS Chatka Żaka

Lublin, Radziszewskiego 16
ACKiM UMCS Chatka ŻakaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Jako Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka od niemal 60 lat wspiera i popularyzuje kulturę studencką. Jeżeli szukasz ciekawych (i często bezpłatnych!) wydarzeń kulturalnych, chcesz znaleźć miejsce gdzie możesz ze swoimi znajomymi poszaleć na koncercie albo spokojnie pograć w planszówki to trafiłaś/eś idealnie!

Działalność podzielona jest na 6 linii programowych (ruch, dźwięk, kadr, słowo, lifestyle, visual art), w ramach których regularnie organizowane są warsztaty, a także seanse filmowe, wernisaże, spektakle grup studenckich, cyrkowe przedstawienia, koncerty największych gwiazd czy nasze flagowe festiwale, takie jak kultowe Mikołajki Folkowe i Bakcynalia oraz młodsze formaty – Przez Świat. Spotkania z podróżą, Retrospekcje czy Wolna Chatka. Chatka Żaka z chęcią reaktywuje także festiwale z tradycją, np. Studencka Wiosna Teatralna. Niezależnie czy interesujesz się sztuką, podróżami, grami RPG, tańcem czy ambitną kinematografią – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!

Jednak w Chatce Żaka nie tylko możesz doświadczać kultury, ale także ją tworzyć. Masz pomysł na jakieś działanie? Chatka Żaka chętnie Cię wysłucha i pomoże zrealizować Twój projekt w ramach Przestrzeni Kultury Studenckiej. Możesz także zgarnąć dofinansowanie na Twój projekt i nauczyć się pozyskiwać środki na działania kulturalne poprzez Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka.

W Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS działają Akademickie Radio Centrum oraz TV UMCS, w ramach których studenci prowadzą autorskie audycje oraz realizują swoje pierwsze filmowe reportaże.

W codziennej działalności Chatkę Żaka wspiera Fundacja Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Chatka Żaka?
Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” znajduje się w centralnej części miasteczka akademickiego. Dokładny adres obiektu to ul. Idziego Radziszewskiego 16 Lublin. Chatka Żaka jest zlokalizowana w punkcie między budynkami naukowo-dydaktycznymi przy ulicy Sowińskiego a strefą mieszkalną z domami studenckimi.
Jakie wydarzenia odbyły się w Chatce Żaka?
„Mikołajki Folkowe”, Festiwal Kultury Alternatywnej ZDAERZENIA, Międzynarodowe Dni Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy”, spotkania z artystami, przeglądy teatralne i koncerty polskich gwiazd muzyki to tylko część inicjatyw, które współorganizuje Chatka Żaka. Wydarzenia przyciągają studentów oraz mieszkańców Lublina i okolic. Zobacz, jakie atrakcje przygotowuje dla odwiedzających Chatka Żaka – bilety na koncerty i inne występy można nabyć wygodnie przez internet.
Kiedy utworzona została Chatka Żaka?
Chatka Żaka została zbudowana w latach 1962–1965 według projektu Krystyny Różyskiej-Tołłoczko. Mimo modernizacji wciąż pozostaje jednym z najciekawszych budynków powstałych w powojennym Lublinie.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też