Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta Natalia Moskal

Natalia Moskal

Natalia MoskalOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Natalia Moskal – wokalistka, tłumaczka literatury, miłośniczka Włoch i włoskiej kultury. Do tej pory ukazały się jej dwie płyty: Songs of Myself (2017) i Bunt młodości (2018). Natalia jest także współwłaścicielką Wydawnictwa Fame Art, które wydaje  muzykę i książki, jak również jest tłumaczką, na swoim koncie ma m.in. tłumaczenie książki Rodowód  Ester Singer Kreitman.

W 2019 roku wzięła udział w selekcjach do San Remo w ramach Area Sanremo. Pierwszy włoski singiel Natalii (Im)perfetta, który ukazał się także po polsku i po angielsku był we Włoszech emitowany w 67 stacjach radiowych, miał premierę na bardzo popularnym portalu ogólnokrajowym Sky TG 24, zakwalifikował się także do setki najczęściej granych w radio niezależnych utworów. Autorka coverów Soldi i Calipso, które razem osiągnęły pół miliona wyświetleń na YouTubie i zostały bardzo pozytywnie we Włoszech przyjęte.

There is a star – włoska muzyka filmowa

There is a star – to tytuł trzeciej płyty Natalii Moskal. Album zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina. Utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę z wykorzystaniem m.in.  akordeonu, wibrafonu, czy saksofonu.

 

 

Płytę promuje singiel Mambo Italiano, który był wykonany przez wielu artystów, w tym Betty, Midler, Dean Martin, czy Rosemary Clooney. Do piosenki powstał teledysk, który poprzez liczne stylizacje tworzy przyjemny obraz lat 50. i 60., i którego reżyserką jest Olga Czyżykiewicz.

Tytuł albumu There is a star to jednocześnie tytuł jednej z piosenek, która znalazła się na płycie. Utwór pochodzi z dokumentu telewizyjnego Sophia Loren: Her Own Story, 1980, reż. Mel Stuart.

Włoska Miłość

Włochy to dla Natalii Moskal drugi dom, ale też kraj pełen fascynujących artystów. Młoda polska wokalistka od wielu lat interesuje się włoską kulturą, szczególnie kinematografią i muzyką. W końcu postanowiła połączyć swoje pasje w jeden projekt, tak zrodził się pomysł nagrania płyty z piosenkami, które w dużej części powstały kilkadziesiąt lat temu. Wśród zaaranżowanych przez Jana Stokłosę utworów znalazły się m.in. Soldi soldi soldi  z filmu Boccaccio 70 Federico Felliniego (1960),  Tu vuofalamericano z filmu Zaczęło się w Neapolu w reż. Melville Shavelsona (1960), czy Mambo Italiano z filmu Chleb, miłość, i…, reż. Dino Risi, 1955). Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie, były wykonane m.in. przez Sophię Loren.

Natalia Moskal wywiad

Artysta podczas rozmowy dla #MusicInsider zdradziła o swoich pasjach muzycznych m.in.: miłości do grupy Il Volo oraz Adrea Bocelli. Natalia zdradziła również jakie ma plany koncertowe na najbliższe miesiące.

 

Natalia Moska koncerty

Artystka ma za sobą już kilka koncertów. Wystąpiła m.in. w ramach „Live From A Room / Sofar Sounds Kraków”, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie, w klubie Blue Note w Poznaniu podczas Enea Spring Break Festival, w wrocławskim klubie Stary Klasztor czy w Underground Pub w Rzeszowie.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się "włoski album" Natali Moskal?
"There is a star".
Kiedy odbyła się premiera albumu "There is a star"?
Natalia Moskal wydała album "There is a star" 13 listopada 2020 roku.
Co znajdziemy na albumie?
Album zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina w nowych aranżacjach Jana Stokłosy.
Jaki singiel promuje album?
Album promuje słynny utwór Mambo Italiano, który śpiewali m.in. Betty, Midler, Dean Martin, czy Sophia Loren.
Jakie albumu ma na koncie również Natalia Moskal?
Songs of Myself (2017) i Bunt młodości (2018).

Fani lubią też

Zobacz też