emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

DKF "BARIERA"

03-24.10.2023 Lublin

Organizator: ACKiM UMCS Chatka Żaka

od 12,00 zł
DKF "BARIERA"BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Karnet

DKF „BARIERA” - Karnet
październik 2023

DKF „BARIERA” - Karnet

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
DKF „BARIERA” - " ZIELONA GRANICA "
wtorek
03.10.2023
18:00

DKF „BARIERA” - " ZIELONA GRANICA "

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
DKF „BARIERA” - "REALITY"
wtorek
10.10.2023
18:00

DKF „BARIERA” - "REALITY"

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
DKF „BARIERA” - "CICHA DZIEWCZYNA"
wtorek
17.10.2023
18:00

DKF „BARIERA” - "CICHA DZIEWCZYNA"

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
DKF „BARIERA” - "LIMBO"
wtorek
24.10.2023
18:00

DKF „BARIERA” - "LIMBO"

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka

O wydarzeniu

Zapraszamy na pokazy DKF Bariera, które będą odbywać się w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. DKF Bariera bilety na pokazy filmowe już dostępne!

Pokazy klubowe DKF „Bariera" Październik 2023       

Każdy ma swoją granicę do przekroczenia. Może to być granica, która dzieli państwa, albo taka, która dzieli ludzi. Bohaterowie Zielonej granicy stają na tej pierwszej. Granica w tym filmie oddziela nie tylko dwa sąsiednie kraje, ale także dwa światy. Jeden, symbolizujący wszelkie zło i nieszczęścia, przed którymi uciekają naznaczeni tragicznym doświadczeniem przybysze. I drugi, jaki w ich oczach jawi się jako oaza pokoju i wolności. Ale między nimi rozciąga się przepaść, której nie są w stanie zniwelować ani humanitarne idee, ani ewangeliczne przesłanie. Tutaj granica jest wyzwaniem, z jakim muszą zmierzyć się wszyscy stojący po obu jej stronach.

Tytułowa Reality, kobieta pracująca w rządowej agencji, zostaje wystawiona na próbę sumienia. Czy ma kierować się nim w działalności firmy, a może tylko ślepo wykonywać swoje obowiązki, bez cienia refleksji? Cienka linia oddziela w jej głowie te dwie sfery. I w pewnym momencie musi podjąć decyzję: po której stronie tej wyimaginowanej granicy wyboru ma stanąć?

Dziewięciolatka, Cicha dziewczyna, trzymająca się na uboczu, nagle trafia do nowego środowiska. Tutaj może w końcu odnaleźć siebie i zyskać podmiotowość. Nowe miejsce rozbudza jej ciekawość i naprowadza na trop tajemnic skrywanych przed osobami postronnymi. Dziewczynka niebezpiecznie zbliża się do granicy, jaka odgradza niewinność dziecka od brutalnego świata dorosłych.

W Limbo wkraczamy do górniczej osady w australijskim interiorze. Aborygeni i napływowi mieszkańcy żyją tu obok siebie. O sielance nie ma jednak mowy. To dwie odrębne kultury i dwa różne modele życia. Granicy między nimi nie trzeba nawet wytyczać. Ona istnieje w ich świadomości od zawsze. Dopiero jej naruszenie prowadzi do nieuchronnych konfliktów.

 

03.10.23, g. 18.00 

ZIELONA GRANICA reż. Agnieszka Holland, Polska/Czechy/Francja/Belgia 2023 (147 min)

w.: Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Behi Djanati Atai, Tomasz Włosok, Agata Kulesza 

 

  • Nagroda Specjalna Jury na MFF w Wenecji’2023  

Ludzie uciekający przed wojną, głodem i prześladowaniami trafiają na białorusko-polską granicę. Ale zamiast dostać się do raju zostają wtrąceni do piekła. Granica okazuje się pułapką. Strażnicy po obu stronach traktują ich jak podludzi. A nadzieje uchodźców na przepustkę do wolnego świata prowadzą póki co przez poniżenie, cierpienie, a bywa że i śmierć.

 

10.10.23, g. 18.00   

REALITY reż. Tina Satter, USA 2023 (83 min)

 w.: Sydney Sweeney, Josh Hamilton, Marchánt Davis, Benny Elledge

Kameralny thriller oparty na prawdziwej historii analityczki z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Pewnego dnia agenci FBI wpadają do jej domu z nakazem przeszukania. Ciążą na niej podejrzenia o sprzeniewierzenie się tajemnicy zawodowej. Rozpoczyna się pełen napięcia spektakl o starciu jednostki z politycznym systemem. Tym bardziej perwersyjny, że ukrywa się za fasadą „demokracji i prawa” (nie mylić z „prawem i sprawiedliwością”).

 

 

17.10.23, g. 18.00 

CICHA DZIEWCZYNA reż. Colm Bairéad, Irlandia 2022 (94 min)

w.: Catherine Clinch, Carrie Crowley, Andrew Bennett

 

  • Nominacja do Oscara’2023 za najlepszy film Międzynarodowy; 
  • Grand Prix (w sekcji Generation Kplus) na MFF w Berlinie’2022; 
  • Nagroda publiczności na MFF w Dublinie’2022; 
  • Irlandzkie Nagrody Filmowe’ 2022 za najlepszy film, reżyserię, pierwszoplanową (C. Clinch) i drugoplanową rolę kobiecą (C. Crowley) oraz montaż; 
  • nagroda publiczności na MFF w Tajpej’2022; 
  • Silver Spike, nagroda FIPRESCI oraz nagroda publiczności na MFF w Valladolid’2022; 
  • Europejska Nagroda Filmowa’2022 za zdjęcia

 

Wycofana dziewczynka z dysfunkcyjnej rodziny spędza lato u krewnych na wsi. Zamknięta w sobie Cáit stopniowo otwiera się na świat, w którym ona sama zaczyna odgrywać jakąś rolę i odrywa się od nic nieznaczącego tła. Dostrzega urok otoczenia oraz pociągają ją skrzętnie skrywane tajemnice, jakie znalazły się w zasięgu jej wzroku. Wtedy przypadkiem odkrywa coś, co przyczyni się do przyśpieszonej utraty dziecięcej niewinności…

 

 

24.10.23, g. 18.00     

LIMBO reż. Ivan Sen, Australia 2023 (108 min)

w.: Simon Baker, Rob Collins, Natasha Wanganeen, Nicholas Hope

 

  • Grand Prix na MFF w Brukseli’2023

Bezkresne australijskie peryferia, zamknięta lokalna społeczność i niewyjaśniona, mroczna kryminalna zagadka sprzed lat. Travis to wypalony detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Próbuje po dwudziestu latach zmierzyć się ze sprawą, która wstrząsnęła mieszkańcami górniczego miasteczka. Doszło wtedy do morderstwa aborygeńskiej dziewczynki. Sprawcy nie wykryto, a śledztwo szybko zamknięto. Travis nie daje za wygraną, chociaż czuje się w tym środowisku niczym nieproszony gość…

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też