Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Tomasz Adamek

Tomasz Adamek

Tomasz AdamekSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
01.12.1976
dyscyplina:
Polski pięściarz, były zawodowy mistrz świata organizacji International Boxing Federation i International Boxing Organization.
social media:

Opis

Tomasz Adamek to urodzony 1 grudnia 1976 w Żywcu polski bokser. Był zawodowym mistrzem świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półcieżkiej. Ponadto zdobywał medale na mistrzostwach Europy amatorów i tytuły międzynarodowego mistrza Polski. Tomasz Adamek jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Warto wspomnieć, że bokser jest pierwszym Polakiem uhonorowanym nagrodą imienia Muhammada Alego (za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem). Współpracował z Andrzejem Gmitrukiem a także z największym promotorem boksu zawodowego na świecie Don King Productions. Dotychczasowy bilans walk Tomasza prezentuje się następująco: 51-5, 30 KO. Jego przeciwnikami byli miedzy innymi: Paul Briggs I, Steve Cunningham I, Johnathon Banks, Chris Arreola, Thomas Ulrich czy Polacy - Artur Szpilka i Andrzej Gołota. Tomasz Adamek założył klub sportowy KS Cios-Adamek w Gilowicach. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie:sportowcy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też