Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Paweł Pawlak

Paweł Pawlak

Paweł PawlakSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
08.02.1989
miejsce urodzenia:
Łódź
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Paweł Pawlak (Plastinho) to urodzony 8 lutego 1989 roku w Łodzi polski zawodnik MMA, rywalizujący w kategorii półśredniej oraz średniej. Paweł świetnie czuje się w kickboxingu i jiu-jitsu, a na co dzień trenuje w klubie sportowym Octopus Łódź.

Pawlak jest zawodnikiem z bardzo dużym doświadczeniem w oktagonie. Zawodowo rywalizuje już od 28 maja 2010 roku. Aktualnie jest zawodnikiem KSW, lecz w przeszłości walczył dla kilku innych organizacji, w tym:

 • UFC,
 • Fighters Arena,
 • FEN,
 • Babilon MMA.

Rozpoczęcie zawodowej przygody z formułą MMA

Debiutancka zawodowa walka Pawła Pawlaka miała miejsce w 2010 roku. Jego pierwszym rywalem był mało doświadczony Tomasz Krauze. Plastinho nie miał problemów, aby wygrać to starcie i udanie rozpocząć swoją przygodę z MMA. Kolejne jego walki również przyniosły mu wygrane, a w pokonanym polu Paweł pozostawił m.in.:

 • Laszlo Acsa,
 • Matasa Stebuliauskasa,
 • Adama Golonkiewicza,
 • Shamila Ilyasova.

W tym momencie jego bilans wynosił 5-0. Przedstawiciele organizacji, dla których walczył Pawlak zmuszeni byli do szukania dla niego coraz to bardziej wymagających przeciwników. Paweł jednak zbytnio się tym nie przejmował. Następnym jego rywalem był Paweł Latało, z którym Plastinho wygrał już w 1. rundzie.

Kolejne walki w MMA i przejście do UFC

Trudno było wyrokować, w którym momencie Pawlak odniesie swoją pierwszą zawodową porażkę, ponieważ w klatce czuł się naprawdę pewnie i świetnie radził sobie zarówno z technicznymi, jak i wytrzymałościowymi zawodnikami. W związku z tym na jego koncie pojawiły się kolejne wygrane, tym razem z:

 • Arturem Piotrowskim,
 • Szymonem Nadobnym,
 • Laszlo Solteszem,
 • Mateuszem Strzelczykiem.

Paweł mógł się pochwalić niezwykłym bilansem 10-0, co zaowocowało oczywiście interesującymi propozycjami z najlepszych federacji MMA. Pawlak wylądował w końcu w UFC, a więc jego dziecięce marzenia stały się faktem.

Debiut w UFC przypadł na 31 maja 2014 roku. Naprzeciwko Pawlaka w klatce pojawił się Peter Sobotta. Niestety Paweł nie mógł zaliczyć swojego debiutu do udanych, gdyż Sobotta pokonał go po decyzji sędziowskiej. Plastinho w końcu zaznał goryczy porażki, ale to jeszcze bardziej go wzmocniło.

Dalsza przygoda z UFC i walki dla FEN oraz Babilon MMA

Kolejna walka w UFC została zaplanowana na 11 kwietnia 2015 roku. Wtedy to na gali UFC 64 Paweł mierzył się z Sheldonem Westcottem. Tym razem Pawlak wydarł końcowe zwycięstwo i mógł się cieszyć z pierwszego triumfu w największej federacji MMA na świecie. W UFC Paweł stoczył jeszcze jeden pojedynek. Zakończył się on jego przegraną z Leonem Edwardsem, co poskutkowało przenosinami do FEN oraz Babilon MMA.

W FEN nie zaczęło się najlepiej. Paweł przegrał 20 maja 2016 roku po decyzji sędziowskiej z Igorem Fernandesem. Później na jego koncie pojawiły się jednak trzy zwycięstwa, kolejno z:

 • Ireneuszem Szydłowskim (walka na FEN),
 • Adamem Niedźwiedziem (walka na Babilon MMA),
 • Rafałem Lewioniem (walka na Babilon MMA – bonus za pojedynek wieczoru).

Świetne rezultaty w oktagonie doprowadziły do tego, że na gali Babilon MMA 6 Paweł stoczył walkę o pas mistrzowski w wadze półśredniej. Jego przeciwnikiem był Daniel Skibiński, który szybko sprowadził Pawlaka na ziemię i odebrał mu marzenia o zdobyciu mistrzowskiego pasa.

Spełnienie marzeń o mistrzowskim pasie w Babilon MMA

Po przegranej ze Skibińskim, Paweł postanowił zawalczyć na gali ACA 96, gdzie jego wyższość musiał uznać Evgeny Bondar. Potem jednak szybko wrócił do Babilon MMA, gdzie stoczył kolejną walkę o pas – tym razem w wadze średniej z Adrianem Błeszyńskim. Sędziowie orzekli remis i Paweł musiał czekać na następną szansę walki o pas.

Na gali Babilon MMA 14 Pawlak poradził sobie z Filipem Tomczakiem w 3. rundzie, aż w końcu doszło do wyczekiwanego rewanżu z Błeszyńskim podczas gali Babilon MMA 18. Pawłowi udało spełnić się wyznaczony cel i po wygranej z Adrianem zdobył mistrzowski pas wagi średniej. Później obronił go jeszcze w starciu, w którym jego oponentem był Sergey Guzev.

Ekspresowy transfer do KSW i mistrzowski pas

Po tak udanych występach na Babilon MMA Paweł zdecydował się na rozpoczęcie zupełnie nowej przygody, trafiając do KSW. Dla tej federacji stoczył do tej pory cztery zwycięskie walki. Pokonał:

 • Damiana Janikowskiego,
 • Cezarego (Cezariusza) Kęsika,
 • Toma Breese,
 • Tomasza Romanowskiego.

Godne podkreślenia jest to, że w walce z Janikowskim, Paweł zyskał bonus za walkę wieczoru, natomiast wygrana z Romanowskim pozwoliła mu na zdobycie pasa mistrzowskiego KSW w wadze średniej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Paweł Pawlak?
Paweł Pawlak to polski zawodnik MMA wagi półśredniej i średniej. Urodził się 8 lutego 1989 roku w Łodzi.
Z jakimi federacjami i klubami współpracuje Paweł Pawlak?
Paweł Pawlak współpracuje z klubem sportowym Octopus Łódź i federacją KSW. Wcześniej walczył na galach FEN, UFC, Babilon MMA czy też Fighters Arena.
Z kim Paweł Pawlak stoczył swoją debiutancką zawodową walkę w MMA?
Pierwsza zawodowa walka Pawła Pawlaka w MMA odbyła się 28 maja 2010 roku. Plastinho pokonał wtedy Tomasza Krauze.

Fani lubią też

Zobacz też