Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Julio Iglesias

Julio Iglesias

Julio IglesiasOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Julio Iglesias to hiszpański piosenkarz i autor tekstów. Urodził się w 1943 roku w Madrycie. Przez pewien czas był zawodowym piłkarzem, jednak jego karierę sportową przerwał wypadek samochodowy. Następnie ukończył prawo na Uniwersytecie Madryckim.

 

Jest artystą tworzącym w stylu latino, który sprzedał najwięcej płyt w historii. W 2013 roku został pojawił się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się artysta latynoski na świecie.

Rozwój kariery muzycznej Julio Iglesiasa

W 1968 roku Julio Iglesias wygrał konkurs wokalny w Benidormie, śpiewając własną piosenkę - „La vida sigue igual”. Sukces ten pozwolił mu podpisać kontrakt z wytwórnią Discos Columbia i wydać debiutancki album pod tytułem „Yo Canto”, który cieszył się dużą popularnością w Hiszpanii. W 1970 roku Iglesias reprezentował swój kraj na konkursie Eurowizji, zajmując 4. miejsce. W kolejnych latach zaczął śpiewać także po włosku i francusku.

 

W 1979 roku przeprowadził się do Miami na Florydzie i podpisał kontrakt z CBS Corporation. Poszerzył swój repertuar o kolejne języki – angielski, portugalski i niemiecki. W 1981 roku wydał album w wersji hiszpańskojęzycznej - De Niña a Mujer oraz anglojęzycznej From a Child to a Woman. Pochodził z niego cover Cole'a Portera - Begin the Beguine, który trafił na 1. miejsce list przebojów w Wielkiej Brytanii.

Płyty Julio Iglesiasa

Pierwszym dużym sukcesem w krajach anglojęzycznych była płyta 1100 Bel Air Place, wydana w 1984 roku. Do dziś sprzedała się w 4 milionach egzemplarzy w Stanach, pokryła się platyną w Kanadzie, Hiszpanii, a także złotem we Francji. Znalazły się tam duety: To All the Girls I've Loved Before, nagrany z Willie Nelsonem oraz All of You z Dianą Ross.

 

Kolejny album - Un hombre solo (A single man) 1987 roku również odniósł międzynarodowy sukces. Przyniósł artyście nagrodę Grammy i pokrył się platyną w Hiszpanii, Brazylii i Argentynie. Ogólnie piosenkarz ma na koncie 80 albumów z których ostatni – „México” pochodzi z 2015 roku. 

Julio Iglesias w Polsce

Julio Iglesias w Polsce wystąpił kilkukrotnie, w tym w 2016 roku we Wrocławiu, Sopocie i Warszawie. 

Ostatni koncert Julio Iglesiasa w Polsce odbył się w 2019 roku na warszawskim Torwarze. Koncerty Julio Iglesiasa to za każdym razem wielkie show, pełne pozytywnych emocji. Twórczość Julio Iglesiasa doceniana jest na całym świecie. Koncert w Warszawie był okazją, aby na żywo usłyszeć utwory z repertuaru artysty takie jak między innymi Gozar La Vida czy Cada Di Mas.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Alejandro Vilar, domena publiczna

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Julio Iglesias?
Julio José Iglesias de la Cueva, urodzony 23 września 1943 roku w Madrycie, jest hiszpańskim piosenkarzem i kompozytorem.
Jaką muzykę tworzy Julio Iglesias?
Julio Iglesias tworzy muzykę w gatunku latin pop.
Jak Julio Iglesias rozpoczął swoją karierę muzyczną?
Kariera muzyczna artysty rozpoczęła się w 1968 roku, gdy wygrał międzynarodowy festiaw piosenki hiszpańskojęzycznej w Benidromie, następnie podpisał konrakt z filia wytwórni Columbia.
Jaki jest pierwszy album Julio Iglesias'a?
Pierwszym albumem Julio Iglesias'a jest "Yo canto", którego premiera miała miejsce w 1969 roku. Album cieszył się ogromną popularnością w Hiszpanii.
Z jakimi artystami współpracował Julio Iglesias?
Julio Iglesias współpracował z takimi artystami jak Willie Nelson, Diana Ross czy Stevie Wonder.

Fani lubią też

Zobacz też