Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marcin Held

Marcin Held

Marcin HeldSzczegółyOpisWydarzeniaMarcin Held - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
32 lata
data urodzenia:
18.01.1992
miejsce urodzenia:
Tychy
dyscyplina:
MMA, brazylijskie jiu-jitsu, grappling
social media:

Opis

Marcin Held to urodzony 18 stycznia 1992 roku w Tychach polski zawodnik MMA, toczący swoje walki w kategorii lekkiej. Powiązany z klubami sportowymi Bastion Tychy oraz Ankos MMA Poznań. Na swoim koncie ma również wiele sukcesów w brazylijskim jiu-jitsu i grapplingu (na arenie krajowej, europejskiej i światowej).

Aktualnie Marcin jest zawodnikiem federacji KSW, lecz w przeszłości często pojawiał się na galach:

 • Bellator MMA,
 • UFC,
 • Quintet,
 • ACA,
 • PFL.

Pierwsze zawodowe walki Marcina Helda

Debiutancka zawodowa walka Marcina Helda w sportach walki odbyła się 28 września 2008 roku. Jego przeciwnikiem był Mateusz Piórkowski. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Helda. Później Marcin zanotował fenomenalną serię siedmiu kolejnych zwycięstw. Pokonał takich fighterów, jak:

 • Artur Sowiński,
 • Mateusz Pioskowik,
 • Rafał Lasota,
 • Borys Mańkowski,
 • Mariusz Abramiuk,
 • Ireneusz Mila,
 • Przemysław Zbiciak.

Po drodze Held wygrał turniej MMA Challengers 2 w wadze lekkiej i w danym momencie legitymował się doskonałym bilansem 8-0.

Przygoda z federacją Bellator MMA

Marcin podjął decyzję o podpisaniu kontraktu z federacją Bellator MMA, dla której stoczył wiele pasjonujących walk, ale zanim się to stało doznał jeszcze pierwszej porażki na zawodowej arenie. Lepszy od niego okazał się Łukasz Sajewski. Przed przejściem do Bellator Marcin zdołał jeszcze wygrać dwie walki: z Jeanem Silvą i Bojanem Kosednarem.

Jeśli chodzi o walki dla federacji Bellator należy wspomnieć o tym, że przygoda z nową organizacją nie zaczęła się dla Helda najlepiej. Na początku polski fighter zaznał goryczy porażki i przegrał z Michaelem Chandlerem. Później jednak nastąpiła seria widowiskowych zwycięstw. Pokonani przez Marcina zostali:

 • Phillipe Nover,
 • Derrick Kennington,
 • Murad Machaev,
 • Rich Clementi.

W międzyczasie Polak wygrał jeszcze z Kaleo Kwanem na gali Australian FC. Na gali Bellator 93, w finale turnieju wagi lekkiej, lepszy od niego był doświadczony Dave Jansen.

Nie oznacza to, że na potyczce z Jansenem przygoda Helda z federacją Bellator po prostu się zakończyła. Marcin stoczył tam jeszcze kilka walk, w których jego wyższość uznać musieli Ryan Healy, Rodrigo Cavalheiro, Derek Anderson, Nate Jolly, Patricky Pitbull Freire (wygrał tym samym turniej Bellator w wadze lekkiej), Alexander Sarnavskiy i Dave Jansen (udany rewanż). Held uległ natomiast Willowi Brooksowi. Pojedynek ten toczył się o pas mistrzowski federacji Bellator MMA w kategorii lekkiej.

Grappling oraz UFC

W pewnym momencie Marcin postanowił spróbować swoich sił w grapplingu i poświęcić się tej dyscyplinie choć kilka lat. Wygrał wtedy z Maciejem Kowalskim, Viktorem Tomaseviciem, Teodorasem Aukstuolisem i Geovannym Martinezem. Remisy odnotował w walkach z Mansherem Kherą, Mariusem Zaromskisem, Kieranem Davernem i Ashleyem Williamsem. Lepsi od niego w grapplingu okazali się natomiast Richie Martinez i PJ Barch.

Wracając do MMA, po dobrych występach dla federacji Bellator MMA, w życiu Helda zaszły spore zmiany. Polak podpisał kontrakt z UFC. Nie była to jednak dla niego zbyt udana przygoda, ponieważ przegrał tam z:

 • Diego Sanchezem,
 • Joe Lauzonem,
 • Damirem Hadzoviciem.

Marcin nie odchodził z UFC bez wygranej, ponieważ w swoim ostatnim pojedynku dla tej organizacji wygrał z Nasratem Haqparastem.

Walki w ACB, ACA oraz PFL i zakotwiczenie w KSW

Po odejściu z UFC Marcin wylądował w federacjach ACB, ACA oraz PFL. Walczył tam ze zmiennym szczęściem, ponieważ zdołał pokonać m.in. Callana Pottera, Musę Khamanaeva, Diego Brandao i Mylesa Price’a natomiast w pokonanym polu zostawił go Olivier Aubin-Mercier. Dwukrotnie rywalizował też z Natanem Schulte. Raz z nim wygrał, a innym razem Schulte okazał się dla niego za mocny.

Całkiem dobre wyniki w innych federacjach zaowocowały finalnie tym, że Held zakotwiczył w organizacji KSW.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Marcin Held - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcin Held?

Miejscowości, w których Marcin Held wystąpi w najbliższym czasie: Olsztyn.

Gdzie i kiedy urodził się Marcin Held?
Marcin Held to polski zawodnik MMA wagi lekkiej, mający na swoim koncie duże sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu i grapplingu. Urodził się 18 stycznia 1992 roku w Tychach.
Z jakimi klubami i federacjami współpracuje Marcin Held?
Marcin Held jest powiązany z federacją KSW i klubami Bastion Tychy oraz Ankos MMA Poznań. Wcześniej rywalizował na galach ACA, UFC, Bellator MMA, Quintet czy też PFL.
Z kim Marcin Held stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Pierwsza zawodowa walka Marcina Helda w MMA miała miejsce 28 września 2008 roku. Jego oponentem był Mateusz Piórkowski, a Held zapisał na swoim koncie wygraną.

Fani lubią też

Zobacz też