Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Artysta Roman Szymański

Roman Szymański

Roman SzymańskiOpisWydarzeniaRoman Szymański - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Roman Szymański to polski zawodnik MMA wagi lekkiej oraz piórkowej, bokser oraz posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu-jitsu. Urodził się 4 maja 1993 roku w Kostrzynie. Ma 173 cm wzrostu i 180 cm zasięgu. Jest byłym mistrzem FEN (Fight Exclusive Night) w wadze lekkiej z roku 2016, a od 1 grudnia 2016 jest także zawodnikiem KSW. Należy do utytułowanej Poznańskiej Akademii Linke Gold Team. Fani znają go także pod pseudonimami Demolka lub Łowca bonusów. Jest zwycięzcą wielu mistrzostw i zdobywcą branżowych wyróżnień, w tym Heraklesów 2016 w kategoriach Odkrycie Roku oraz Walka Roku (z Marianem Ziółkowskim). 

Roman Szymański – walki MMA

Dotychczas Roman Szymański wziął udział w 21 walkach MMA. Bilans Romana Szymańskiego w momencie pisania tego tekstu to 15:6 (15 wygranych: 3 przez nokaut, 3 przez poddanie, 9 przez decyzję oraz 6 porażek: 3 przez nokaut, 1 przez poddanie i 2 przez decyzję). Ten imponujący wynik sprawia, że na gale z udziałem Szymańskiego szybko wyprzedają się bilety. Roman Szymański pokonał takich zawodników, jak Marian Ziółkowski (przez jednogłośną decyzję, mistrzostwo FEN 2016 w wadze lekkiej), Sebastian Romanowski (techniczne poddanie — duszenie zza pleców), Denilson Neves (jednogłośna decyzja), Daniel Torres (jednogłośna decyzja), Salahdine Parnasse (nokaut, ciosy pięściami w parterze), Filip Pejić (nokaut, ciosy z krucyfiksu), Donovan Desmae (jednogłośna decyzja) czy Adam Golonkiewicz (jednogłośna decyzja).

Jego obecnie ostatnia walka to imponująca wygrana z niepokonanym dotychczas Mateuszem Legierskim przez nokaut (ciosy pięściami w parterze) z grudnia 2021 roku, po której Roman Szymański nie krył wzruszenia. Gdy dziennikarz zapytał zawodnika o zmiany w jego życiu w ostatnich miesiącach, Szymański w emocjonalny sposób opowiadał o narodzinach syna. Znana jest też historia niecodziennego ważenia, w jakim uczestniczył pięściarz. Przed galą KSW 65 Roman Szymański podczas ważenia poczęstował swojego rywala pizzą, którą ten przyjął i zapozował z Szymańskim oraz nietypowym prezentem do pamiątkowego zdjęcia.

Roman Szymański — boks i grappling

MMA to nie jedyne walki Romana Szymańskiego. Zawodnik bierze też udział w pojedynkach bokserskich, gdzie zdążył zdobyć już kilka wyróżnień i kilkanaście trofeów, w tym: III miejsce na Mistrzostwach Polski w Boksie Seniorów w kat. do 69 kg (półśrednia) w roku 2012 i 2013, I miejsce w Grand Prix Polski w boksie amatorskim (Grudziądz 2012) kat. 69 kg, Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów (Poznań 2011) kat. 69 kg, I miejsce w Memoriale Bokserskim im. Bolesława Gajnego (Poznań 2010) kat. 69 kg czy III miejsce w Pucharze Polski Kadetów (Rydzyn 2009) kat. 66 kg.

 

Roman Szymański posiada też udokumentowaną listę sukcesów w grapplingu. Zajął między innymi III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy IBJJF w Jiu Jitsu Brazylijskim (Lizbona 2010) kat. Junior czy I miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów i weteranów w Grapplingu (Węgry 2011) kat. no gi senior.

Roman Szymański — film

W roku 2019 zagrał siebie w polskim dramacie sportowym “Underdog” reżyserowanym przez współwłaściciela federacji KSW, Macieja Kawulskiego. Główne role w filmie grali: Eryk Lubos, Mamed Chalidow, Aleksandra Popławska, Janusz Chabior, Emma Giegżno i Tomasz Włosok. Produkcja opowiada historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Roman Szymański - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Roman Szymański?

Miejscowości, w których Roman Szymański wystąpi w najbliższym czasie: Olsztyn.

Z kim walczył dotychczas Roman Szymański?
Roman Szymański walczył dotychczas z między innymi: Grzegorzem Trędowskim, Łukaszem Kaśniewskim, Marianem Ziółkowskim, Filipem Pejiciem, Marcinem Wrzoskiem, Arturem Bieleckim, Sebastianem Rajewskim czy Lamberdem Achiadowem.
Jaki jest bilans walk Romana Szymańskiego?
Bilans walk Romana Szymańskiego w momencie pisania tego tekstu to 15:6 (15 wygranych: 3 przez nokaut, 3 przez poddanie, 9 przez decyzję oraz 6 porażek: 3 przez nokaut, 1 przez poddanie i 2 przez decyzję).
Kiedy zaczęła się kariera Romana Szymańskiego?
Kariera Romana Szymańskiego zaczęła się od walkim z Grzegorzem Trędowskim w roku 2013.

Fani lubią też

Zobacz też