The Raven Age

The Raven Age

Jednym z ciekawszych, angielskich zespołów muzycznych, tworzących muzykę z gatunku heavy metalu jest The Raven Age. Jego założycielem jest natomiast syn Steve’a Harrisa, czyli basisty i głównego kompozytora z Iron Maiden - jednego z najwybitniejszych zespołów w historii rocka. Co wiadomo o The Raven Age? Jaka jest historia tej grupy? Jakie ma ona dokonania? 

The Raven Age - podstawowe informacje o zespole

The Raven Age to angielski zespół muzyczny, grający muzykę z gatunku heavy metal. Został założony w 2009 roku w Londynie przez George’a Harrisa oraz Dana Wrighta. Harris do obecnej chwili znajduje się w zespole, natomiast Wright postanowił w 2017 roku z niego odejść. Oprócz Harrisa, obecny skład The Raven Age prezentuje się następująco:

 

  • Matt Cox – bass oraz wokal wspierający
  • Matt James – główny wokal,
  • Jai Patel – bębny
  • Tony Maue – gitary

Przez jakiś czas do zespołu należał także Michael Burrough. W latach 2013-2017 był on głównym wokalem grupy.

Muzykę zespołu The Raven Age można scharakteryzować jako bogatą w zawiłe, ale jednocześnie przystępne melodie i harmonijnie przystosowane do nich wokale. Dodatkowo ich muzyka posiada szeroką paletę dynamicznych dźwięków, czyste wokale prowadzące, a także zmiksowaną perkusję i bliźniacze gitary prowadzące.

Historia grupy The Raven Age

The Raven Age zostało założone w 2009 roku i do chwili obecnej działa aktywnie na rynku muzycznym. Projekt został zainicjowany przez Harrisa oraz Wrighta, gdy obaj zaczęli wspólnie pisać piosenki. Po pewnym czasie zgromadzili tyle materiału, że zainspirowało ich to do stworzenia pełnego zespołu. Zespół uformował się w pełni w 2013 roku. Po pewnym czasie doszło do drobnych przetasowań. W 2017 roku z grupy odszedł jeden z jej założycieli – Dan Wright oraz Michael Burrough, który był głównym wokalistą zespołu. W ich miejsce pojawili się natomiast Tony Maue i Matt James.

 

Przełomowym rokiem dla grupy był rok 2014, gdyż wtedy na rynku pojawiła się ich pierwsza EP-ka, zatytułowana "The Raven Age". Zawierała ona cztery utwory, które utrzymane były w stylu melodyjnego heavy metalu. EP-ka okazała się sporym sukcesem dla zespołu, a jednym z większych jej osiągnięć było znalezienie się na szczycie zestawienia "Hot New Releases". Dzięki niej, a także wielu występom na żywo, grupa zbudowała solidną reputację, która pozwoliła im na podpisanie kontraktu z BMG na ich debiutancki album ("Darkness will rise"). Promowany był on singlem "Salem’s Fate", który zainspirowany był procesami wiedźm, mającymi miejsce w Salem w 1692 roku. Pierwotnie album miał ukazać się w grudniu 2016 roku, ale ostatecznie tak się nie stało i album pojawił się na rynku w marcu 2017 roku.

 

Grupa wcześniej wspierała Iron Maiden w trakcie ich trasy "Book of Souls". The Raven Age wspierali także na koncertach takie zespoły jak Gojira, Opeth, Ghost i Mastodon. W 2017 zdecydowali się pomóc zespołowi Anthrax w trakcie ich trasy koncertowej po Europie "Among The Kings European Tour". W 2018 roku z kolei wspierali Killswitch Engage oraz Tremonti w trakcie ich tras koncertowych. Drugi album grupy "Conspiracy" pojawił się w 2019 roku i został stworzony z udziałem nowych członków grupy: Matta Jamesa i Tony’ego Maue. W 2021 roku ukazał się natomiast trzeci album zespołu pt: "Exile". The Raven Age będzie można zobaczyć na Mystic Festival 2022, który odbędzie się w Gdańsku.

Dorobek grupy The Raven Age

Poniżej znajduje się pełen dorobek zespołu The Raven Age:

- Albumy: "Darkness Will Rise" (2017), "Conspiracy" (2019) i "Exile" (2021),

- EP-ka: "The Raven Age" (2014),

- Singiel: "Fleur De Lis" (2019) – zajął on 35 miejsce na liście "Mainstream Rock Songs", publikowanej w magazynie Bilboard.

 

The Raven Age można powiązać z takimi zespołami muzycznymi jak: September Mourning, Gojira, Mastodon, Primal Fear oraz Fates Warning. Natomiast zespołem, który miał bardzo duży wpływ na The Raven Age był Five Finger Death Punch, czyli grupa groove metal, która odnosiła jedne z największych sukcesów w ostatnim dziesięcioleciu.

 

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak, Alien Weaponry

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Raven Age
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/