Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Slipknot

Slipknot

Sprawdź wydarzenia
SlipknotSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Des Moines, USA
członkowie:
Corey Taylor, Mick Thomson, Shawn „Clown” Crahan, James Root, Alessandro „Vman” Venturella, Michael „Tortilla Man” Pfaff, Sid Wilson
dyscyplina:
zespół metalowy
social media:

Opis

Koncert online Slipknot! Jeden z najbardziej znanych heavy metalowych zaprezentuje swoje utwory. Stream poniżej. 

 

 

Slipknot to amerykański zespół heavy metalowy, założony w 1995 roku w Des Moines. Obecnie tworzą go między innymi wokalista Corey Taylor, perkusista Jay Weinberg, basista Alessandro Venturella oraz gitarzysta Mick Thomson.

Slipknot dyskografia

Grupa zadebiutowała w czerwcu 1999 roku albumem pod tytułem „Slipknot”, utrzymanym w klimacie nu metal. Znalazł się on na 51. miejscu listy Billboard 200 i pokrył podwójną platyną w Stanach Zjednoczonych, platyną w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii, a także złotem w Japonii i Holandii.

Druga płyta Slipknot - „Iowa” ukazała się w sierpniu 2001 roku. Pokryła się platyną w Wielkiej Brytanii i USA oraz złotem w Japonii, Niemczech, Belgii i Australii. Pochodzące z niej single „Left Behind” oraz „My Plague” zostały nominowane do nagrody Grammy.

 

Trzeci album - „Vol. 3: (The Subliminal Verses)”, wydany w kwietniu 2005 roku osiągnął podobne wyniki sprzedażowe i trafił na drugie miejsce notowania Billboard 200. Był pierwszym wydawnictwem Slipknot, w którym zastosowano solówki gitarowe i użyto gitar akustycznych. Utwór „Before I Forget” przyniósł muzykom nagrodę Grammy.

Kolejny krążek - All Hope Is Gone” trafił na szczyt listy Billboard 200 i ponownie pokrył się platyną bądź złotem w kilku krajach. Słychać na nim odejście od nu metalu do groove, z elementami death metalu i  thrash metalu.

Kolejne wydawnictwa grupy to „5: The Gray Chapter”, "We Are Not Your Kind" oraz "The End, So Far”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Slipknot?
Zespół Slipknot jest amerykańską grupą muzyczną, która powstała w 1995 roku w Stanach Zjednoczonych.
Jaką muzykę tworzy zespół Slipknot?
Zespół Splipknot tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Slipknot?
Obecnymi członkami zespołu Slipknot są Corey Taylor, Mick Thomson, Shawn "Clown" Crahan, Craig "133" Jones, James Root, Alessandro Venturella, Jay Weinberg, Sid Wilson oraz Tortilla Man.
Jaki jest pierwszy album, wydany przez zespół Slipknot?
Pierwszym albumem studyjnym zespołu jest "Slipknot", którego premiera miała miejsce 19 czerwca 1999 roku. Według danych z kwietnia 2002 roku album ten został sprzedany w nakładzie ponad 1,4 miliona egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych.
Czy zespół Slipknot występował w Polsce?
Zespół Slipknot w ramach trasy koncertowej pojawił się w Polsce dwukrotnie. Po raz pierwszy 9 czerwca 2015 roku w Łodzi na Impact Festival oraz w Gdańsku 24 stycznia 2016 roku.

Fani lubią też

Zobacz też