Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Drake

DrakeSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
24.10.1986
miejsce urodzenia:
Toronto, Kanada
dyscyplina:
raper, aktor, piosenkarz
social media:

Opis

Drake czyli Aubrey Drake Graham to kanadyjski raper, wokalista, twórca piosenek, aktor i producent. Urodził się w 1986 roku w Toronto. Ze strony matki ma korzenie żydowskie. Jego ojciec był perkusistą  Jerry'ego Lee Lewisa. W 2001 roku Drake otrzymał rolę w kanadyjskim serialu młodzieżowym - „Degrassi: The Next Generation”, gdzie występował do 2009 roku. Dzięki tej produkcji stał się rozpoznawalny w Kanadzie.

 

W 2006 roku wydał swoją pierwszą składankę - „Room for Improvement”, która sprzedała się w 6 tysiącach egzemplarzy. Rok później ukazała się kolejna - „Comeback Season”. Wydawnictwo to przykuło uwagę Lil Wayne'a, który zaprosił początkującego rapera do współudziału w swojej trasie koncertowej.

 

W 2009 roku Drake wydał trzecią składankę - „So Far Gone”. Pochodzący z niej singiel „Best I Ever Had” trafił na 2. miejsce listy Billboard Hot 100. Drake podpisał kontrakt z wytwórnią Young Money Entertainment i w 2010 roku wydał debiutancki album studyjny - „Thank Me Later”. Krążek znalazł się na pierwszym miejscu kanadyjskich i amerykańskich list przebojów, pokrywając się platyną w Stanach oraz podwójną platyną w Kanadzie. Kolejny album – „Take Care” ukazał się rok później i odniósł jeszcze większy sukces, zdobywając między innymi nagrodę Grammy. Znalazły się tam single takie jak „Headlines”, „Make Me Proud” oraz „The Motto”. W 2013 roku ukazał się album „Nothing Was the Same”, a w 2016 „Views”, który utrzymywał się na 1. miejscu list przebojów przez 13 tygodni, a piosenka „Hotline Bling” przyniosła raperowi kolejną statuetkę Grammy.

 

Rok 2017 był dla artysty szczególnie udany – został rekordowym zwycięzcą gali Billboard Music Awards. Zdobył 13 nagród, w tym za najlepszego artystę i najlepszy album. W 2018 roku Drake wydał piąty album - „Scorpion”, który pokrył się platyną między innymi w Stanach oraz podwójną platyną w Kanadzie. Drake w Polsce wystąpił w 2015 roku podczas Open’er Festival.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też