Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

Sentino

SentinoSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
41 lat
data urodzenia:
08.06.1983
miejsce urodzenia:
Berlin Wschodni, Niemcy
dyscyplina:
raper
social media:

Opis

Sentino to polsko-niemiecki raper, który tworzy utwory aż w czterech językach: niemieckim, polskim, hiszpańskim i angielskim. Od 1996 roku, czyli momentu rozpoczęcia kariery, wydał mnóstwo albumów studyjnych, mixtape'ów oraz singli. Pojawił się także utworach najpopularniejszych polskich raperów, m.in. Quebonafide czy Malika Montany.

Historia Sentino

Sentino, a właściwie Sebastian Enrique Alvarez Paucki, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1983 roku w Berlinie, w ówczesnym NRD. Jest synem Polki oraz Chilijczyka, skąd wzięło się jego długi imię oraz nazwisko. Jego rodzice się jednak rozwiedli, kiedy chłopiec miał zaledwie 5 lat, dlatego Sentino chwilowo wychowywał się w Warszawie ze swoją matką.

Sentino związał się z muzyką już w nastoletnim wieku. Mając zaledwie 15 lat, wziął udział w walce freestylowej, dzięki której poznał ważne nazwiska z branży hip-hopowej. Tak rozpoczęła się jego kariera - sprawiła ona, że artysta stał się rozpoznawalny w berlińskim środowisku. Na jego debiutancką płytę trzeba było jednak trochę jeszcze poczekać. Ujrzała ona światło dzienne dopiero w 2006 roku, czyli wówczas, kiedy artysta miał 23 lata. Po kilku latach Sentino ponownie wrócił do Polski i rozpoczął tutaj promocję swojego wizerunku.

Po kilku sukcesach na polskim rynku Sentino postanowił zakończyć karierę w kraju. Ogłosił to w 2019 roku. Ostatecznie jednak w 2020 roku dograł się do utworu Quebonafide. Było to przyczyną kłótni między artystami, ponieważ Sentino stwierdził, że Quebo "wisi mu za to pieniądze". Sporem skończyła się także współpraca Sentino z influencerem TheNitrozyniakiem, z którym wcześniej stworzył popularny utwór "Trójkąt bermudzki". Pomimo tego artysta jednak został w Polsce i w 2022 roku odbył swoją trasę koncertową po kraju.

Sentino: dorobek muzyczny

Sentino ma na swoim koncie dziesiątki singli, występów gościnnych, mixtape'ów i EP-ek. Pozytywnie zadziwia także ilość allbumów studyjnych wydana przez artystę, ponieważ jest ich aż 22. Pierwszy krążek ujrzał światło dzienne w 2002 roku i został zatytułowany "Kunst des Krieges". Kolejne to "Sentino's Way" i "La Vida Loca" z 2005 roku, "Ich bin deutscher Hip Hop" z 2006 roku, "Stiller Westen" z 2012 roku, "Wilder Westen" i "Zabójstwo liryczne" z 2015 roku, "Sentinos Way 3-Sohn des Paten", "Lost Tapes" i "Zabójstwo liryczne III" z 2017 roku, "El Malo" i "Zabójstwo liryczne 0 – Duc de Pologne" z 2018 roku, "Ganando la Vida" z 2019 roku, "Zabójstwo liryczne III" z 2020 roku, "Smile", "Czary Mary", "Fenix", "King Sento" i "ZL Epilog" z 2021 roku oraz "Aporofobia" i "Megalomania" z 2022 roku. Ostatni ze wspomnianych albumów to najnowsza publikacja artysty. Znalazło się na niej 12 utworów i są to:

 • "Azrael",
 • "Lato",
 • "HGH",
 • "Światła Neon",
 • "NASA",
 • "Megalomania",
 • "Reinkarnacja",
 • "Hieny",
 • "AMEX",
 • "Yeah",
 • "Triumf",
 • "Trójkąt Bermudzki".

Sentino: koncerty i festiwale

W związku z tym, że Sentino tworzy międzynarodową muzykę, jego koncerty odbywają się nie tylko w Polsce, ale także na europejskich scenach. Występuje zarówno na koncertach solowych, jak i jest zapraszany na festiwale. Do tej pory mogliśmy go usłyszeć na takich wydarzeniach jak m.in. Hip-Hop Night w Energy 2000 Przytkowice, SL4EVER SHOW w Poznaniu czy BAL SO HARD w Warszawie.

Z kim współpracował Sentino?

Sentino ma na swoim koncie współprace z wieloma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Noir40 - we współpracy artystów powstał utwór "Major Business",
 • Hellfield - we współpracy artystów powstał utwór "Dalej",
 • Bambo the Smuggler - we współpracy artystów powstał utwór "Siempre",
 • Quebonafide - we współpracy artystów powstał utwór "Świattomójplaczabaw",
 • Malik Montana - we współpracy artystów powstał utwór "Ludzie z Gór",
 • Teka - we współpracy artystów powstał utwór "Robie dym",
 • Siamak - we współpracy artystów powstał utwór "Fighter Man",
 • Showtiime - we współpracy artystów powstał utwór Glaub mir Burder".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Sentino?
Prawdziwe imię i nazwisko Sentino to Sebastian Enrique Alvarez Pałucki.
Ile lat ma Sentino?
Sentino urodził się 8 czerwca 1983 roku, a więc w 2023 roku skończy 40. lat.
Skąd pochodzi Sentino?
Sentino to artysta chilijsko-polskiego pochodzenia, który urodził się w Berlinie w ówczesnym NRD.
Jak nazywa się najnowsza płyta Sentino?
Najnowsza płyta Sentino powstała w 2022 roku. Nosi tytuł "Megalomania".
Z kim współpracuje Sentino?
Sentino ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak Noir40, Hellfield, Bambo the Smuggler, Quebonafide, Malik Montana, Teka, Siamak czy Showtiime.

Fani lubią też

Zobacz też