Alien Weaponry

Alien Weaponry

Alien Weaponry to metalowe trio z Nowej Zelandii. Piosenki śpiewane są w języku Maorysów. Choć to dosyć niecodzienne połączenie, a artyści tworzący grupę są stosunkowo młodzi, to ich utwory podbijają światową scenę muzyczną. Na koncie mają dwa albumy studyjne, z czego najnowszy został wydany w 2021 roku.

Alien Weaponry - historia powstania

Zespół Alien Weaponry powstał w 2010 roku, ale nie od razu składał się z artystów, których teraz możemy obserwować na scenie. Początkowo stworzyli go bracia Henry de Jong i Lewis de Jong, mając zaledwie kolejno 10 i 8 lat. nazwa grupy była zainspirowana filmem "District 9". Zaledwie rok później dołączył do nich Ethan Trembath, którego później zastąpił Wyatt Channings. Aktualnie obaj panowie nie występują już pod szyldem Alien Weaponry.

 

Początkowo zespół był zarządzany przez ojca chłopców, który sam był muzykiem rockowym. Trasy koncertowe organizowała także ich matka. Już w 2016 roku Henry i Lewis wgrali krajowe finały Smokefreerockquest, czyli coroczny konkurs muzyczny dla szkół średnich w Nowej Zelandii. Tak rozpoczęła się popularność zespołu, który od tej pory zaczął koncertować najpierw w kraju, a potem w Ameryce Północnej oraz Europie. W 2019 roku Alien Weaponry wydał dziewięcioczęściowy serial dokumentalny, którego tytuł brzmiał "Alien Weaponry Shake Europe". Dokumentował on ich europejską trasę. W 2020 roku do zespołu natomiast dołączył Tūranga Morgan-Edmonds, z którym Henry i Lewis znali się ze szkoły.

 

Obecnie Alien Weaponry podbijają światowe sceny muzyczne i biorą udział w największych międzynarodowych festiwalach. W 2021 roku zostali nominowani do nagrody Global Metal Apocalypse jako "Brandthrought Oceanian Band", gdzie zajęli trzecie miescie, oraz jako "Breakthrought International Brand", gdzie zajęli czwarte miejsce.

 

Dorobek muzyczny Alien Weaponry

Alien Weaponry mają na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich powstał w 2014 roku i nosi nazwę "". Drugi panowie zatytułowali "Tangaroa". Krążek ujrzał światło dzienne w 2021 roku i znalazło się na nim 16 utworów:

 • "Titokowaru";
 • "Hatupatu";
 • "Ahi Ka";
 • "Tangaroa";
 • "Unforgiving";
 • "Blinded";
 • "Kai Whatu";
 • "Crooked Monsters";
 • "Buried Underground";
 • "Dad";
 • "Ihenga";
 • "Down The Rabbit Here";
 • "Tangaroa (Radio Edit)";
 • "Buried Underground (Radio Edit)";
 • "Hatupatu (Radio Edit)";
 • "Titokowaru (Radio Edit)";
 • "Ihenga (Radio Edit)".

Album to mieszanka tekstów w języku Maorysów, z których słynie Alien Weaponry, oraz ostrych brzmień, masywnych gitar i głośnych bębnów. Całość została utrzymana w klimacie heavy metalu, choć płyta zdecydowanie nie jest jednorodna. Każdy utwór to powiew świeżości, a osoby słuchające całego krążka mogą liczyć na podróż od gwałtownych, przerażających rytmów do głębokich, refleksyjnych dźwięków.

Zespół Alien Weaponry - występy i koncerty

Alien Weaponry koncertuje po całym świecie. Jest jednym z zespołów metalowych, który najszybciej zyskuje popularność. Występował m.in. na Wacken Open Air w Niemczech, czyli na największym międzynarodowym festiwalu heavy metalowym. Zespół można było także zobaczy na Metal Days w Słowenii, Festival FULL w Wielkiej Brytanii. Resurrection Fest Estrella Galicia w Hiszpanii czy COPENHELL w Danii. Alien Weaponry wystąpi także w Polsce na Mystic Festival 2022, który odbędzie się w Gdańsku.

Z kim współpracuje Alien Weaponry?

Alien Weaponry to zespół, który skupia się przede wszystkim na tworzeniu swojej własnej muzyki. Utwory, które wypuszcza, realizowane są tylko przez członków grupy, co wychodzi im na dobre, patrząc na tempo rozwoju muzyki, ilości nowych koncertów oraz fanów na całym świecie. Jeśli współpracują z innymi artystami, są to raczej nieoczywiste kolaboracje. Przykładowo w 2021 roku Alien Weaponry dał dwa koncerty z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną.

 

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, Wandering Trad, CC BY-SA 4.0

Alien Weaponry - Często zadawane pytania

 • W skład zespołu wchodzi perkusista Henry de Jong, gitarzysta Lewis de Jong i basista Tūranga Morgan-Edmonds.
 • Zespół Alien Weaponry został założony w 2010 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodził swoją dwunastą rocznicę. Ponadto Henry de Jong i Tūranga Morgan-Edmonds skończą 21 lat, a Lewis de Jong - 19 lat.
 • Alien Weaponry tworzy muzykę samodzielnie. Jeśli współpracuje z innymi artystami, są to nieoczywiste kolaboracje. Przykładowo w 2021 zespół dał dwa koncerty z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną.
 • Najnowsza płyta zespołu Alien Weaponry nosi tytuł "Tangaroa" i została wydana 17 września 2021 roku.
 • Tak, Alien Weaponry zagra w czerwcu na Mystic Festival, który odbędzie się w Gdańsku.
 • Zespół Alien Weaponry w swojej twórczości inspiruje się historią Maorysów, przede wszystkim jej trudnym aspektem.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Alien Weaponry
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/