Alien Weaponry
Opis
Alien Weaponry to metalowe trio z Nowej Zelandii. Piosenki śpiewane są w języku Maorysów. Choć to dosyć niecodzienne połączenie, a artyści tworzący grupę są stosunkowo młodzi, to ich utwory podbijają światową scenę muzyczną. Na koncie mają dwa albumy studyjne, z czego najnowszy został wydany w 2021 roku.
Alien Weaponry - historia powstania
Zespół Alien Weaponry powstał w 2010 roku, ale nie od razu składał się z artystów, których teraz możemy obserwować na scenie. Początkowo stworzyli go bracia Henry de Jong i Lewis de Jong, mając zaledwie kolejno 10 i 8 lat. nazwa grupy była zainspirowana filmem "District 9". Zaledwie rok później dołączył do nich Ethan Trembath, którego później zastąpił Wyatt Channings. Aktualnie obaj panowie nie występują już pod szyldem Alien Weaponry.
Początkowo zespół był zarządzany przez ojca chłopców, który sam był muzykiem rockowym. Trasy koncertowe organizowała także ich matka. Już w 2016 roku Henry i Lewis wgrali krajowe finały Smokefreerockquest, czyli coroczny konkurs muzyczny dla szkół średnich w Nowej Zelandii. Tak rozpoczęła się popularność zespołu, który od tej pory zaczął koncertować najpierw w kraju, a potem w Ameryce Północnej oraz Europie. W 2019 roku Alien Weaponry wydał dziewięcioczęściowy serial dokumentalny, którego tytuł brzmiał "Alien Weaponry Shake Europe". Dokumentował on ich europejską trasę. W 2020 roku do zespołu natomiast dołączył Tūranga Morgan-Edmonds, z którym Henry i Lewis znali się ze szkoły.
Obecnie Alien Weaponry podbijają światowe sceny muzyczne i biorą udział w największych międzynarodowych festiwalach. W 2021 roku zostali nominowani do nagrody Global Metal Apocalypse jako "Brandthrought Oceanian Band", gdzie zajęli trzecie miescie, oraz jako "Breakthrought International Brand", gdzie zajęli czwarte miejsce.
Dorobek muzyczny Alien Weaponry
Alien Weaponry mają na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich powstał w 2014 roku i nosi nazwę "Tū". Drugi panowie zatytułowali "Tangaroa". Krążek ujrzał światło dzienne w 2021 roku i znalazło się na nim 16 utworów:
- "Titokowaru";
- "Hatupatu";
- "Ahi Ka";
- "Tangaroa";
- "Unforgiving";
- "Blinded";
- "Kai Whatu";
- "Crooked Monsters";
- "Buried Underground";
- "Dad";
- "Ihenga";
- "Down The Rabbit Here";
- "Tangaroa (Radio Edit)";
- "Buried Underground (Radio Edit)";
- "Hatupatu (Radio Edit)";
- "Titokowaru (Radio Edit)";
- "Ihenga (Radio Edit)".
Album to mieszanka tekstów w języku Maorysów, z których słynie Alien Weaponry, oraz ostrych brzmień, masywnych gitar i głośnych bębnów. Całość została utrzymana w klimacie heavy metalu, choć płyta zdecydowanie nie jest jednorodna. Każdy utwór to powiew świeżości, a osoby słuchające całego krążka mogą liczyć na podróż od gwałtownych, przerażających rytmów do głębokich, refleksyjnych dźwięków.
Zespół Alien Weaponry - występy i koncerty
Alien Weaponry koncertuje po całym świecie. Jest jednym z zespołów metalowych, który najszybciej zyskuje popularność. Występował m.in. na Wacken Open Air w Niemczech, czyli na największym międzynarodowym festiwalu heavy metalowym. Zespół można było także zobaczy na Metal Days w Słowenii, Festival FULL w Wielkiej Brytanii. Resurrection Fest Estrella Galicia w Hiszpanii czy COPENHELL w Danii. Alien Weaponry wystąpił także w Polsce na Mystic Festival 2022, który odbył się w Gdańsku.
Z kim współpracuje Alien Weaponry?
Alien Weaponry to zespół, który skupia się przede wszystkim na tworzeniu swojej własnej muzyki. Utwory, które wypuszcza, realizowane są tylko przez członków grupy, co wychodzi im na dobre, patrząc na tempo rozwoju muzyki, ilości nowych koncertów oraz fanów na całym świecie. Jeśli współpracują z innymi artystami, są to raczej nieoczywiste kolaboracje. Przykładowo w 2021 roku Alien Weaponry dał dwa koncerty z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną.
Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak
Źródło zdjęcia: Wikipedia, Wandering Trad, CC BY-SA 4.0
Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń