Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Kashell

KashellOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Rodzima scena muzyczna powitała nową formację, zespół o nazwie Kashell. Wokalistą jest raper Marcin Marten, znany jako Abradab i założyciel grupy Kaliber 44, który wraz z członkami zespołu Coma, łączy siły w nowym projekcie.

Zespół Kashell - informacje 

Pozostali członkowie zespołu Kashell to: Dominik (Witos) Witczak, Marcin (Kobez) Kobza, Rafał (Matusz) Matuszak i Adam (Von Marszal) Marszałkowski. O powstaniu zespołu Abradab poinformował na swoim profilu Instagramowym. Większość, sceptycznie podchodziła do tego miksu, nie spodziewając się fajerwerków. Wydaje się, że Kashell ma dużą szansę na zdobycie popularności. Okazało się, że debiutancki singiel zespołu „Chłopak” wcale katastrofą nie jest. Można pokusić się o stwierdzenie, że połączone siły wykreowały na polskiej scenie nową jakość rockową. W utworze słychać mocne i bezkompromisowe brzmienie. Na YT przeważają pod tym kawałkiem pozytywne komentarze i łapki w górę. Słuchaczom podoba się zestawienie post punk, noise i hip-hopu.

 

Abradab w swojej dyskografii posiada kilkanaście albumów i sporo nagrań, dokonanych z innymi hip-hopowymi artystami naszej sceny. Wszystkie są zaliczane do klasyki polskiego rapu. Ostatnia płyta Abradaba zatytułowana "048", ukazała się w 2018 r i otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii Albym Roku Hip-hop.

 

Coma to zespół z siedmioma albumami na koncie, gdzie jeden otrzymał nawet status złotej płyty, a dwa inne - platynowej. Ich muzyka inspirowana jest brzmieniem Perl Jam, Led Zeppelin i Illusion. Mimo, że zespół Coma albumem „Sen o 7 szklankach”, zawiesił działalność w 2019 roku, Piotr Rogucki jego lider nie zszedł z muzycznej sceny i realizuje projekty solo.

 

Wspólny projekt Comy z Abradabem to ukłon w stronę nowych inspiracji, a zarazem niecodzienna kontynuacja najlepszych brzmień muzycznych Comy. Singiel "Chłopak" ujawnia niezaprzeczalnie potencjał zespołu i z całą pewnością zaprasza do wysłuchania listopadowego albumu Kashel, który na rynek trafi dzięki niezależnej wytwórni pływowej Mystic Production.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też