Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Koniec Świata

Koniec Świata

Koniec ŚwiataSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Katowice
dyscyplina:
Zespół rockowy, punkrockowy (ska punk) i folkowy
social media:

Opis

Koniec Świata to jeden z najlepszych zespołów rockowych, którego piosenki w stylu ska punkowym, a nawet wchodzące w folkowe rytmy podbijają sceny koncertowe w całej Polsce. Zespół został założony w Katowicach w 2000 roku. Zespół został powołany do życia przez Jacka (Dżekiego) Stęszewskiego, wokalistę i gitarzystę. Wraz z nim w skład grupy wchodzą: Jacek (Czepek) Czepułkowski, Marek (Melo) Mrzyczek Szymon (Szymek) Cirbus Oraz Michał Sobczyk.

Historia zespołu Koniec Świata

Ich pierwszy album powstał po 7 miesiącach wspólnych prób i występów. Zatytułowany był "Korzenie" i powstał w studiu Clash. Dzięki tej płycie zespół zyskał sławę i rozpoczął swoje trasy koncertowe po najlepszych festiwalach muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w takich krajach jak Niemcy, Słowacja i Czechy.

 

Drugi album zespołu ukazał się w roku 2002 i był zatytułowany "Symfonia na sprzedaż". Dzięki tej płycie zespół Koniec Świata zyskał jeszcze większą sławę i zagrał koncert na największym festiwalu muzycznym jakim jest Woodstock. Zespół wziął udział w dziewiątej edycji tego wydarzenia muzycznego, a w 2003 roku rozpoczęła się trasa koncertowa po większych miastach Polski, a bilety na koncerty bardzo szybko się wyprzedawały.

 

Zespół w międzyczasie przechodził trochę zmian personalnych, ale w maju 2005 roku udało mu się wydać swój trzeci krążek o tytule: "Kino Mockba". Album okazał się hitem, a krytycy i publiczność przyjęli nową płytę najlepiej ze wszystkich.

 

„Granat w plecaku”, singlowy utwór zespołu został nominowany do nagrody Bisery 2005 organizowanej przez radio BIS. Zespół nagrał teledysk do piosenki "Atomowe czarne chmury", który można oglądać w kilku stacjach telewizyjnych. W 2006 roku zespół zagrał u boku takich gwiazd jak Happysad oraz Hurt. Po raz kolejny zagościł na scenie Przystanku Woodstock oraz w Jarocinie. W 2022 roku zespół będzie można zobaczyć choćby na CieszFanów Festiwal 2022, który odbędzie się w dniach  18-20 sierpnia w Cieszanowie. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

 

2007 rok to dla zespołu ogromna trasa koncertowa składająca się z 28 koncertów, grana u boku Farben Lehre i Zabili Mi Żółwia, która cieszyła się ogromnym, zainteresowaniem. Bilety znikały w mgnieniu oka. W 2007 roku grupa nagrała także nową płytę, która osiągnęła najlepszą jak dotąd sprzedaż. Zatytułowana była "Burgerbar" a klip promujący krążek to "Wystarczy, że serce mi bije". Rok 2007 to także zmiany kadrowe zespołu, z którego po trasie koncertowej promującej nowy krążek odszedł basista Marek Mrzyczek oraz perkusista Piotr Połaniecki. Na ich miejsce przyszli Wojtek Filipek, grający na basie oraz Łukasz Gocal – perkusista.

 

Rok 2008 również obfituje w sukcesy, zespół zostaje zaproszony na główny koncert WOŚP, a poza tym bardzo dużo koncertuje na ogromnych festiwalowych wydarzeniach. W tym roku także zmiany dotyczą perkusisty. Wolne miejsce zajął Grzegorz Imielski, który rok później jednak odchodzi z zespołu. Na jego miejsce jest przyjęty Michał Leks

Rok 2010 to już dekada tworzenia wspaniałych piosenek, zespół koncertuje z okazji swoich 10 urodzin. Powstaje też nowa płyta "Oranżada". Gdy kończy się trasa koncertowa promująca nowy album do grupy znów wraca Marek Mzyczek na miejsce Wojtka Filipka.

 

Rok później zespół wydał dwa krążki z piosenkami, które tworzyli przed ostatnich 10 lat. Pierwsza wersja to piosenki wybrane przez zespół, druga lista piosenek została wybrana przez wydawcę.

 

Rok 2012 to kolejna szósta już płyta "Hotel Polonia", która zdobyła bardzo dobre recenzje. Trzy lata później na piętnastolecie zespół grał 15 koncertów, które trwały po 3h w największych miastach polski. Były to najlepsze, które zespół stworzył przez cały okres istnienia zespołu. Wtedy też piosenki zespołu zostały wydane na płycie winylowej.

Siódmy krążek zespołu Koniec Świata został zatytułowany "God Shave the Queen" i powstał w 2016 roku, ta płyta była także reklamowana w Wielkiej Brytanii, koncerty odbywały się w Leeds i Doncaster.

 

W 2017 roku zespół po raz pierwszy zagrał za oceanem, koncert odbył się w Toronto. Kolejne lata to mnóstwo koncertów oraz zmiana perkusisty, bo do zespołu wrócił Michał Leks, a w 2019 roku Wojtek Filipek, basista po raz kolejny zajął miejsce Marka Mrzyczka. Rok 2021 to kolejna ósma autorska płyta zespołu

Albumy zespołu Koniec Świata

  • "Korzenie
  • "Symfonia na sprzedaż
  • "Kino Mockba
  • "Burgerbar" 
  • "Oranżada"
  • "Hotel Polonia"
  • "God Shave the Queen"
  • "Durny"

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Koniec Świata: The Bill, The Materia, Gutek, T.Love, Żywiołak, Poparzeni Kawą Trzy, KSU, Ga-Ga Zielone Żabki, WaluśKraksaKryzys, Kashell, Terrordome, Moskwa, Blenders, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Happysad,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Jacek Stęszewski nagrał solową płytę?
W roku 2014 ukazał się debiut solowy artysty, pod tytułem „Księżycówka”. Album jest utrzymany w stylistyce poezji śpiewanej. Kolejny album „Peweksówka” został wydany w roku 2017.
Jak nazywa się najnowsza płyta?
W 2021 grupa nagrała najnowszą płytę pod tytułem „Durny”. Na krążku zarejestrowano 10 piosenek, które podbiły serca słuchaczy.

Fani lubią też

Zobacz też