Sztywny Pal Azji

Sztywny Pal Azji

Polscy fani rocka zapewne kojarzą zespół, który robił furorę w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku i na początku lat 90. Później działalność zespołu nieco przycichła, ale gra on nadal i koncertuje regularnie co jakiś czas wypuszczając płyty i radując przy tym rzesze swoich wiernych fanów. Muzyka, którą gra Sztywny Pal Azji to mocny rock. Dzięki temu ponadczasowemu stylowi, grupa ciągle zyskuje nowych fanów i zapełnia sale koncertowe, a bilety na koncerty szybko się wyprzedają.

Jak to się zaczęło? Początki i historia zespołu Sztywny Pal Azji

Choć trudno to sobie wyobrazić, Sztywny Pal Azji był początkowo wakacyjnym sposobem na przyjemne dorobienie sobie w grupie przyjaciół. Wybrali się oni nad morze, by na deptakach Trójmiasta grać własną muzykę i cieszyć uszy turystów. Miało to miejsce latem 1985 roku, wtedy powstały też niezapomniane i grane do dziś przeboje takie jak: "Wieża radości, wieża samotności", "Rock'n'rollowy robak" czy "Europa i Azja". Po przygodzie tej członkowie grupy,  Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek postanowili, że zespół nie będzie tylko jednorazowym zrywem. Zaczęli więc pracować nad materiałem i już w marcu 1986 roku wystąpili na scenie po raz pierwszy. Była to tylko scena domu kultury w Nowej Hucie, ale pozwoliła ona na pokazanie się przed szerszą publicznością.

 

Prawdziwy rozpęd na rockowej scenie w kraju Sztywny Pal Azji zrobił na pamiętnym festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, zaledwie kilka miesięcy od debiutu. Nie dość, że zdobyli oni tam wyróżnienie — drugie miejsce w głosowaniu publiczności obecnej na festiwalu, to jeszcze ich piosenka "Nasze reggae" została nieoficjalnym hymnem całego wydarzenia. W 1987 roku zespół nagrał debiutancką płytę "Europa i Azja" i na stałe wszedł do kanonu zespołów polskiego rocka, które trzeba znać. Grupa koncertuje do dziś, można będzie zobaczyć ich na tegorocznym festiwalu w Jarocinie i w cyklu koncertów Rockowizna organizowanych na terenie kraju.

Sztywny Pal Azji - koncerty i płyty

Od początku swojej działalności Sztywny Pal Azji chciał wydawać płyty. Jest to marzenie każdego zespołu. Pierwsza, jaką wydali weszła na rynek muzyczny w 1987 roku nosiła tytuł "Europa i Azja", a piosenki na niej zawarte trafiły z miejsca na listy przebojów. Utwór "Wieża radości, wieża samotności" był nawet na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, co w tamtych czasach wiele znaczyło dla każdego wykonawcy. W 1989 roku wydana została płyta "Szukam nowego siebie", w 1992 roku "Dewiacje na wakacje". Po tym albumie zespół nieco zwolnił, ich utwory ukazały się na kompilacyjnym krążku 1996 pod tytułem "Spotkanie z...", a kolejny samodzielny album powstał dopiero w 2001 roku, nosił on tytuł "Szpal". Kolejne lata to 2008 i "Miłość jak dynamit", 2012 "Fiss Pink" i 2017 "Szara". Nagrali też piosenki na innych kompilacyjnych krążkach.

 

W 2016 roku powstał album z nagraniem koncertowym "Europa i Azja LIVE", jest to jedyne tego typu nagranie zespołu Sztywny Pal Azji. Obecny skład grupy regularnie koncertuje samodzielnie. Ich koncerty gromadzą publiczność fanów rocka i zespołu z całej Polski. Można ich spotkać także przy okazji różnych festiwali i wydarzeń organizowanych wspólnie z innymi bandami. Najczęściej koncertują z nimi Kobranocka i Róże Europy. W tym roku z okazji Rockowizny wystąpią u boku Kultu, Kasi Kowalskiej, Iry i Organaka.

 

Bilety na koncerty Sztywny Pal Azji już w sprzedaży!

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Sztywny Pal Azji: Hunter, IRA, Hedone, Artur Rojek, Strachy Na Lachy, Dr Misio, Róże Europy, Kobranocka, KSU, Ralph Kamiński, Dżem, Dezerter, Piotr Cugowski, Kaśka Sochacka, Illusion, Włochaty, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Lochy i Smoki, Mery Spolsky, Kasia Kowalska, Kult, Ørganek, Happysad,

 

Sztywny Pal Azji - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Sztywny Pal Azji wystąpi w: Krakowie
  • W całej historii skład zmieniał się i przechodził transformacje, podobnie jak w przypadku innych grup rockowych. Obecnie skład stanowi sześciu członków. Na gitarze gra Jarosław Kisiński, na fortepianie wokalista Leszek Nowak, gitarę basową obsługuje Paweł Nazimek, Zbigniew Ciaputa odpowiada za perkusję, a inne instrumenty perkusyjne ma w pieczy Krystian Różycki. Skład uzupełnia grający na klawiszach i gitarze Wojciech Wołyniak.
  • W całej historii na szczycie listy przebojów trójki znalazły się dwa przeboje zespołu. Były to "Wieża radości, wieża samotności" oraz "Nie zmienię świata". Poza tym do pierwszej piątki trafiały też "Kurort", "Nieprzemakalni", "Spotkanie z..." i "Póki młodość w nas".
  • Za największy przebój kapeli uznaje się utwór "Wieża radości, wieża samotności", zdobył on nawet pierwsze miejsce w plebiscycie Polski Top Wszech Czasów, który zorganizowała radiowa Trójka.
  • W 1996 roku zespół był bardzo popularny, dlatego Maciej Ślesicki zdecydował się na współpracę z nim podczas pracy nad filmem "Sara". Później obraz ten zyskał miano kultowego, co jeszcze bardziej spopularyzowało Sztywny Pal Azji.
  • Cała polska scena rockowa trzyma się razem. Sztywny Pal Azji koncertuje w towarzystwie i z gościnnym udziałem członków innych zespołów regularnie. Można wspomnieć choćby o T.Love, Kulcie czy Chłopcach z Placu Broni.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Sztywny Pal Azji
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Sztywny Pal Azji BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
26.08
piątek, 19:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 179 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
26.08
piątek, 19:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 109 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
27.08
sobota, 19:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 109 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
28.08
niedziela, 19:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 109 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/