Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ewelina Pankowska

Ewelina Pankowska

Ewelina PankowskaSzczegółyOpisWydarzeniaEwelina Pankowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
06.10.1990
miejsce urodzenia:
Opoczno
dyscyplina:
aktorka filmowa, serialowa, dubbingowa i teatralna
social media:

Opis

Znana z serialu „Korona królów”, w którym w latach 2018-2019 wcielała się w rolę Agnieszki Habsburżanki. Gra także główną rolę w serialu „Kontrola”. To właśnie Majka Podgórska dała jej największą rozpoznawalność.

Ewelina Pankowska urodziła się 6 października 1990 roku w Opocznie. W 2016 roku została absolwentką Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od 2020 roku jest związana z Teatrem Nowym w Warszawie. Na scenie zadebiutowała jednak wcześniej, bo w 2015 roku. Zagrała Sue/Joanne w „Lwie na ulicy” w reżyserii Cezarego Ibera w PWST filia we Wrocławiu. Na swoim koncie ma także takie spektakle, jak m.in.:

 • „Efekt” jako Connie (2016 rok, reż. Adam Sajnuk, Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie),
 • „Wujaszek Wania” jako Sonia (2017 rok, reż. Iwan Wyrypajew, Teatr Polski w Warszawie),
 • „Matka Joanna od Aniołów” jako Siostra Anastazja od Codzienności (2019 rok, reż. Jan Klata, Teatr Nowy w Warszawie),
 • „Ludwig” jako Zofia Bawarska (2022 rok, reż. Jan Jeliński, Teatr im. Żeromskiego w Kielcach).

W 2016 roku podczas LVI Kaliskich Spotkań Teatralnych otrzymała Nagrodę Aktorską za rolę w sztuce „Ewelina płacze” (była to nagroda dla całego zespołu).

Początki jej kariery nie były jednak łatwe. Zagrała w sztuce „Ewelina płacze” w 2015 roku. Dzięki niej stała się rozpoznawalna w teatrze. Jednak telefony nie zaczęły dzwonić, więc brała udział w castingach. Jednym z nich było przesłuchanie do spektaklu Marii Seweryn. Nie dostała roli, ale reżyserka ją zapamiętała i poleciła Adamowi Sajnukowi. Zaczęła z nim współpracować. Jednocześnie dorabiała pracując w kawiarni nad morzem oraz pisała pracę magisterską na studia z psychologii we Wrocławiu. Tematem był związek pomiędzy poziomem inteligencji emocjonalnej w uczestnictwem w sztuce. 

Jako młoda aktorka ma doświadczenie w różnych metodach pracy na scenie u wielu reżyserów.

Ewelina Pankowska – aktorka filmowa, serialowa i dubbingowa

Na ekranie zadebiutowała w serialu „Galeria” (lata 2011-2013), w którym to zagrała nastolatkę w odcinku 128. Później można ją było zobaczyć także w takich produkcjach, jak m.in.:

 • „Pierwsza miłość” jako Karolina, klienta pubu „Barbarian” (2013 rok),
 • „Ślad” jako Anna Borkowska, studentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, biologiczna córka Krystyny i Witolda (2018 rok, odc. 22),
 • „Korona królów” jako Agnieszka Habsburżanka, żona Bolka (lata 2018-2019, wiele odcinków, pierwszy raz w odc. 83, ostatni raz w odc. 243),
 • „Kontrola” jako Majka Podgórska (lata 2019-2022, główna rola),
 • „Jak pokochałam gangstera” jako Gabrysia (2021 rok).

Grała także w etiudach szkolnych:

 • „Portret Ewy” (2007 rok),
 • „Zaburzenie” jako dziewczyna (2016 rok),
 • „Szczęście” (2018 rok),
 • „Kontrola” jako Majka Podgórska (2018 rok).

W „Portrecie Ewy” według widzów zagrała najlepiej ze wszystkich aktorów z obsady. Film otrzymał Nagrodę Publiczności oraz Wyróżnienie podczas III Festiwalu Kina OFF w Bolesławcu.

Jako aktorka dubbingowa zadebiutowała w 2022 roku w roli Sarah w filmie „Enola Holmes 2”.

Wydarzenia

Ewelina Pankowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ewelina Pankowska?

Miejscowości, w których Ewelina Pankowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie są najlepsze role filmowe i serialowe Eweliny Pankowskiej?
Jej najwyżej oceniane przez widzów role to: Majka Podgórska w „Kontroli”, Gabrysia w „Jak pokochałam gangstera” oraz Agnieszka Habsburżanka w „Koronie królów”.
Jaka jest najnowsza rola Eweliny Pankowskiej?
Aktorka od 2018 roku gra Majkę Podgórską w serialu „Kontrola”. W 2022 roku zagrała też Gabrysię w „Jak pokochałam gangstera”.
Z kim Ewelina Pankowska współpracuje najczęściej?
Aktorka najczęściej współpracuje z Robertem Gonerą, Włodzimierzem Adamskim, Dariuszem Siastaczem i Krzysztofem Wachem (po 3 wspólne produkcje).
Kim inspiruje się Ewelina Pankowska?
Aktorka na początku swojej kariery i jeszcze przed nią inspirowała się Magdaleną Cielecką. Później się „zindywidualizowała” i zaczęła myśleć o sobie samej jako o aktorce.
Czy Ewelina Pankowska udziela wywiadów?
Tak. W jednym z nich w „Dzień dobry TVN” została zapytana, czy chce być aktorką, podczas gdy już była aktorką. Została wzięta za amatorkę, mimo że jedynie grała rolę amatorki w spektaklu teatralnym.

Fani lubią też

Zobacz też